logo

Kaspersky Lab vydává aplikaci Kaspersky Password Manager

Společnost PCS, divize DataGuard, přední dodavatel bezpečnostních technologií a oficiální distributor Kaspersky Lab pro ČR a SR, oznamuje vydání aplikace Kaspersky Password Manager.

Aktivní uživatelé počítačů se každým dnem setkávají s velkým počtem síťových služeb a programů, které požadují autorizaci. Uživatelé tak musejí zadávat své přihlašovací údaje vždy, když se chtějí přihlásit ke své schránce elektronické pošty, k službám zajišťujícím instant messaging (IM), internetové bankovnictví, k nákupním účtům nebo na stránky sociálních sítí. Pokud si je uživatel vědom bezpečnostních rizik, vytvoří si několik přihlašovacích jmen a hesel a bude se snažit zapamatovat odpovědi na všechny možné tajné otázky, které mu mají pomoci k opětovnému získání přihlašovacích údajů, pokud je ztratí nebo zapomene. Ukládat informace nutné k přihlášení umí řada programů, včetně internetových prohlížečů, a obvykle je uchovávají v nechráněných formátech, a tak nechávají údaje v ohrožení ze strany zlovolných útoků.

Aplikace Kaspersky Password Manager byla vyvinuta společností Kaspersky Lab k tomu, aby tento problém řešila, a to společně s několika příbuznými tématy. Toto řešení zajišťuje bezpečnost hesel používaných k přístupu na internetové stránky a do aplikací v rámci systému Windows. Kaspersky Password Manager ukládá hesla, uživatelská jména a další důvěrné údaje ve vyhrazené databázi, do které lze vstoupit na základě globálního hesla. Aplikace Kaspersky Password Manager umí automaticky rozpoznat a vyplnit textová pole ve zdlouhavých formulářích na síti, v přihlašovacích oknech na internetových stránkách a v rámci programů, u nichž je přístup chráněn heslem. Tento produkt pomáhá uživatelům identifikovat se pro účely přístupu k takové stránce či programu pouhým jedním klepnutím myší. Veškeré tyto funkce a schopnosti dělají z tohoto nového produktu společnosti Kaspersky Lab důležitý doplněk k ochraně, kterou již poskytuje program Kaspersky Anti-Virus či Kaspersky Internet Security 2010.

Standardní autorizační metoda v aplikaci Kaspersky Password Manager vyžaduje, aby uživatel zadal své globální heslo, a teprve poté získá přístup k chráněné databázi. To znamená, že uživatel si již nemusí pamatovat či uchovávat zapsaná hesla k veškerým programům a síťovým službám, které používá, včetně těch používaných jen zřídka. Vše, co si uživatel musí pamatovat, je jeho globální heslo. Na základě tohoto globálního hesla je vytvořen tajný klíč. Databáze hesel a globální heslo jsou šifrovány s využitím výkonných algoritmů obsažených v šifrovacích službách integrovaných do operačních systémů Windows. Jediný způsob, jak lze vstoupit do databáze hesel, je prostřednictvím zadání globálního hesla.

Ukazatel v aplikaci Kaspersky Password Manager jasně znázorňuje, jak silné aktuálně zvolené heslo je. S využitím této informace může uživatel pro databázi zvolit heslo, jež bude dostatečně silné. Na obranu proti tzv. keyloggers, tj. škodlivým kódům, které zaznamenávají pořadí uživatelem stisknutých kláves, lze k zadání globálního hesla použít virtuální klávesnici.

Další autorizační metody zahrnují použití zařízení připojeného prostřednictvím technologie Bluetooth nebo přes rozhraní USB, např. klasického mobilního telefonu, jež slouží jako jedinečný klíč k ověření identity uživatele. Tím je nejen zajištěna spolehlivá ochrana, ale představuje to i prostředek k tomu, aby uživatel nemusel pracně zadávat své globální heslo ručně.

Aplikace Kaspersky Password Manager hladce spolupracuje s ostatními programy, a přístup k nim je tak pro uživatele naprosto snadný. Okno této aplikace lze otevřít buď prostřednictvím hlavního panelu, nebo stiskem tlačítka v grafickém uživatelském rozhraní systému Windows. Hesla uložena v nechráněné podobě v internetových prohlížečích lze automaticky importovat do oblasti chráněné paměti v rámci tohoto řešení.

Aplikace Kaspersky Password Manager podporuje definici velmi silných hesel až do délky 99 znaků. Tato funkce umožňuje uživatelům vytvářet dlouhá, složitá a jedinečná hesla.

Toto nové řešení od společnosti Kaspersky Lab lze spustit z přenosné paměťové jednotky USB na kterémkoli osobním počítači bez nutnosti předchozí instalace. Tento produkt rovněž poskytuje ochranu vůči útokům používajícím tzv. phishing (podvodná výzva k zadání přihlašovacích údajů, např. na základě imitace jiných stránek) tím, že uživatele varuje, že vyplnění formulářů on-line na podezřelých internetových stránkách může představovat bezpečnostní rizika.

Aplikace Kaspersky Password Manager dále zvyšuje bezpečnostní úroveň pro veškeré uživatele programu Kaspersky Anti-Virus či Kaspersky Internet Security 2010. S produktem Kaspersky Password Manager si mohou uživatelé vychutnat nový standard práce s aplikacemi, jako jsou internetové prohlížeče a služby IM. Zákazníci, kteří si kupují svůj první produkt od společnosti Kaspersky Lab, mají nárok na výraznou slevu: pokud zakoupíte aplikaci Kaspersky Password Manager současně s programem Kaspersky Internet Security 2010, získáváte slevu téměř 40 %.

"Tváří v tvář stále rostoucím rizikům zcizení počítačové identity chceme našim uživatelům zajistit i vyšší úroveň bezpečnosti pro jejich přihlašovací jména a hesla," říká Dmitry Ustyuzhanin, Product Marketing Director společnosti Kaspersky Lab. "Dobře víme, že většina uživatelů používá obvykle jen několik hesel pro velký počet zdrojů, což představuje obzvláště nebezpečný způsob praktického řešení. Abychom pomohli tuto situaci zlepšit, poskytujeme jim nyní výkonný, snadno ovladatelný nástroj, který spolehlivě ochrání jejich identifikační údaje."

Článek ze dne 30. března 2010 - úterý

Další články od PCS s.r.o.

Seminář PCS a Orange zeměřený na profesionální zajištění bezpečnosti osob a majetku

Rapiscan RTT: vysokorychlostní systém kontroly letištních zavazadel

Letištní tělesné skenery nejsou zdraví škodlivé

Stále více e-mailů obsahuje přílohu s malwarem

Podobnost mezi červy Duqu a Stuxnet a nedůvěra v certifikační orgány

Reinkarnace Stuxnet a zatím nejnebezpečnější malware pro Mac OS

Firmy se obávají kybernetických útoků víc než globální ekonomické recese

Nový Kaspersky Endpoint Security 8 pro Windows a Security Center 9

Kaspersky Internet Security 2011 se slevou 50 procent

Kaspersky 2012: nové české verze produktů pro domácí uživatele

Kaspersky Mobile Security 9: podpora zařízení na platformách BlackBerry a Android

PCS na Mezinárodním veletrhu požární a bezpečnostní techniky PYROS/ISET

Ocenění Platinum Self-Protection Award pro Kaspersky Internet Security 2011

Vladimír Brož: nový Business Development Manager divize DataGuard PCS

Kaspersky Small Office Security v2: snadná ochrana počítačů v malých organizacích

Produkty Kaspersky Lab podle testů AV-Comparatives spolehlivě chrání firemní zákazníky

Nové verze produktů Kaspersky Lab pro firemní řešení

Progresivní metody Kaspersky Lab pro identifikaci nevyžádané pošty

Kaspersky Anti-Virus 2010 má opět prestižní ocenění VB100 od Virus Bulletin

Gold Malware Treatment Award, nejvyšší ocenění pro Kaspersky Anti-Virus 2010

Kaspersky Lab vydává aplikaci Kaspersky Password Manager

Kaspersky KryptoStorage

Nová verze Kaspersky Mobile Security

Kaspersky Internet Security 2010 získal nejlepší hodnocení v testu AV Comparatives

Kaspersky Lab patří mezi čtyři nejvýznamnější dodavatele řešení pro zabezpečení koncových bodů

Na internetu jsou nejohroženější skupinou mladí do 20 let a lidé nad 50 let

Kaspersky Anti-Virus 2010 a Kaspersky Internet Security 2010, plná kompatibilita s Windows 7

Kaspersky Lab odhalila zneužití YouTube pro videospam

Kaspersky Internet Security 2010 a Kaspersky Anti-Virus 2010 s revolučními novinkami

Kaspersky Mobile Security 8.0

Kaspersky Lab zaznamenává masivní nárůst phishingových útoků na Facebooku

PCS uvádí na trh nejnovější bezpečnostní zařízení pro kontrolu osob, zavazadel a zásilek

PCS rozšiřuje portfolio produktů o značku Extreme CCTV a chystá se na road show 2009

PCS představuje nový partnerský program pro prodejce Kaspersky Lab

Společnost Kaspersky Lab odhalila novou verzi červa Kido

Kaspersky Lab varuje uživatele před novou modifikací trojského koně Kido

Kaspersky Lab varuje uživatele před novou modifikací trojského koně Kido

Nový trojský kůň ohrožuje uživatele mobilních telefonů se systémem Symbian

Kaspersky Lab uvádí první antivir pro Windows 7

Reakce na zprávy o letištních rentgenech

Kaspersky Internet Security 2009 a Kaspersky Anti-Virus 2009 uvedeny na český trh

Kaspersky Lab odhalil dva nové červy zaměřené na uživatele služeb MySpace a Facebook

PCS představuje novou verzi účetního software ACONTO Free

Nová verze Kaspersky Mobile Security 7.0 byla uvedena na trh

Byli jsme na konferenci ISSS

Úspěšná roadshow PCS

Alena Řezníčková novou posilou společnosti PCS