logo

Ocenění Platinum Self-Protection Award pro Kaspersky Internet Security 2011

Produkt Kaspersky Internet Security 2011 vystoupil na nejvyšší příčku při testu sebeochrany provedeném uznávanou zkušební laboratoří pro ochranu před malwarem. Program Kaspersky Internet Security 2011 byl mezi 20 sadami pro internetové zabezpečení, které zkušební laboratoř pro ochranu před malwarem testovala.

Testování Kaspersky Internet Security 2011 bylo prováděno na čistých virtuálních strojích (VMware Workstation 7.1.0), na kterých běžel hostitelský systém Microsoft Windows 7 v 64bitovém vydání. Řešení zabezpečení byla testována s použitím výchozích nastavení se všemi doporučenými aktualizacemi a aktivovanými souvisejícími součástmi.

Test vyhodnocoval, jak účinně se produkty chránily před následujícími činnostmi: neoprávněná úprava přístupu k systémovým souborům a klíčům registru, úprava nebo odstranění systémových souborů nebo klíčů registru, úprava nebo odstranění modulů produktu, ukončení nebo úprava spuštěných procesů produktů a uvolnění jejich ovladačů z paměti.

Útoky na testované zabezpečovací produkty byly simulovány pomocí speciálně navržených nástrojů nebo byly provedeny ručně odborníky zkušební laboratoře. Po každém útoku byla kontrolována funkčnost jednotlivých ochranných modulů, aktivních procesů, služeb a ovladačů každého z produktů. Také byla vyhodnocována míra detekce malwaru, aby bylo zjištěno, zda zůstala stejná.

Nástroj Kaspersky Internet Security 2011 překonal všechna ostatní řešení, když úspěšně odolal všem 33 útokům, kterým byl během testování vystaven. Produkt se účinně chránil před pokusy o úpravu a odstranění svých modulů a procesů a rovněž systémových prostředků, ovladačů a služeb s nimi spojených. Nástroj Kaspersky Internet Security 2011 obdržel při testu ideální skóre 100 % a získal tak od zkušební laboratoře pro ochranu před malwarem ocenění Platinum Self-Protection Award a znovu tak potvrdil skutečnost, že pokud jde o řešení zabezpečení osobních počítačů, je společnost Kaspersky Lab jasnou technologickou jedničkou.

"Ve světě počítačů probíhá neustálý boj mezi antivirovými programy a malwarem, který se snaží narušit normální činnost řešení zabezpečení. To platí obzvláště pro velmi kvalitní antivirová řešení, která významně brání aktivitám počítačových pirátů a autorů virů. Řešení zabezpečení musí umět zabránit poškození vlastních souborů a procesů, a pokud je to nutné, mělo by je dokázat obnovit. Od roku 2006 společnost Kaspersky Lab neúnavně pracuje na vývoji produktů, které poskytují nejvyšší možnou úroveň sebeochrany, díky čemuž nástroj Kaspersky Internet Security 2011 obdržel toto zasloužené ocenění od zkušební laboratoře pro ochranu před malwarem,"" prohlásil Nikolaj Grebennikov, technologický vedoucí společnosti Kaspersky Lab.

Ve snaze skrýt svou přítomnost v počítačích uživatelů se dnešní škodlivé programy pravidelně pokouší narušit instalaci a běh zabezpečovacího softwaru. Takové programy používají řadu metod, jako je mazání souborů antivirového programu z pevného disku, vynucené ukončení procesů testování, blokování aktualizací antivirové databáze a zamezení zobrazení zpráv systému, které uživatele upozorňují, že je nutná aktualizace antivirové databáze atp. V takovém druhu prostředí je nezbytné, aby antivirové řešení dokázalo odolat i těm nejsofistikovanějším pokusům o napadení či sabotáž.

Článek ze dne 3. března 2011 - čtvrtek

Další články od PCS s.r.o.