logo

Kaspersky Mobile Security 9: podpora zařízení na platformách BlackBerry a Android

Společnost PCS - divize DataGuard, oznamuje vydání Kaspersky Mobile Security 9, aktualizované verze produktu pro poskytování nejnovějšího mobilního zabezpečení pro uživatele smartphonů. Nová verze nyní podporuje platformy Android a BlackBerry, společně se systémy Symbian a Windows Mobile.

Nástroj Kaspersky Mobile Security 9 byl navržen pro ochranu smartphonu před malwarem a nevyžádanými zprávami, blokování nežádoucích hovorů, skrytí vybraných kontaktů a souborů před očima zvědavců, vyhledání přístroje v případě ztráty, sledování aktivity na mobilních telefonech dětí a dokonce i pro přesné vyhledání jejich polohy.

Aleš Pikora, ředitel divize DataGuard, dodává: "Uživatelé jsou si dobře vědomi, že mobilní hrozby jsou nyní realitou a ne jen sci-fi. V současnosti jsou smartphony velmi oblíbeným cílem kybernetické kriminality vzhledem k rostoucímu množství cenných dat, která do nich jejich vlastníci ukládají. Kaspersky Mobile Security 9 díky jedinečným technologiím ochrany soukromí stačí pouhým stisknutím tlačítka skrýt vybrané kontakty a jejich kontaktní údaje, včetně historie hovorů, položek v adresáři a zpráv SMS a ztlumení jejich hovorů. Kontakty lze skrýt rovněž automaticky po předem nastavené době nečinnosti nebo vzdáleně odesláním předem definované zprávy SMS. Rovněž můžete filtrovat nežádoucí hovory a zprávy SMS vytvořením seznamu povolených a zakázaných kontaktů."

Mobilní uživatelé s operačními systémy Symbian nebo Windows Mobile mohou své soubory chránit heslem a šifrovat je pomocí silného šifrovacího algoritmu.

Funkce GPS Find vám pomůže přesně určit aktuální polohu smartphonu, a pokud je nástroj Kaspersky Mobile Security 9 nainstalován na mobilu dítěte, můžete ho kdykoli rychle a snadno lokalizovat. Modul Parental Control (Rodičovský dohled) v nástroji Kaspersky Mobile Security 9 umožňuje omezit čísla, na která mohou děti a jiné napadnutelné osoby volat, jako například na čísla s vyšší sazbou, a umožňuje kontrolovat, kdo volá jim.

Další články k tématům - Android - BlackBerry - DataGuard - GPS - hrozby - ochrana - SmartPhone - SMS - Symbian - Windows Mobile - Aleš Pikora

Článek ze dne 7. června 2011 - úterý

Další články od PCS s.r.o.