logo

Nové verze produktů Kaspersky Lab pro firemní řešení

Kaspersky Lab vydal nové verze Kaspersky Security 8.0 for Microsoft Exchange Servers a Kaspersky Anti-Virus 8.0 for Microsoft ISA Server and Forefront TMG Standard Edition. Obě aplikace získaly certifikát VMware Ready o provozu ve virtuálních prostředích.

Kaspersky Security 8.0 for Microsoft Exchange Servers

Nabízí vysokou míru anti-malware a anti-spamové ochrany. S anti-spamovým enginem čtvrté generace, který obsahuje pokročilé technologie pro skenování na základě formálních atributů, může toto řešení dosahovat až 99 % účinnosti při odhalování nevyžádaných zpráv, a to s minimem falešných poplachů. Nový antivirový engine poskytuje zvýšenou míru detekce malwaru, zdokonalení výkonu a provozní stability aplikace se současným snížením náročnosti na systémové zdroje.

Aktualizovaná verze umožňuje uživatelům vytvářet vlastní důvěryhodné whitelisty a blacklisty SMTP serverů odesílatelů nebo IP-adres. Jako další stupeň ochrany proti spamu se zprávy skenují pomocí seznamů spamerských adres DNSBL a technologie SURLB určené pro detekci spamerských URL přímo ve zprávách.

Aplikace se spravuje v uživatelsky přívětivé Microsoft Management Console (MMC), která je již většině administrátorů důvěrně známá. Koncepce celého komplexního systému nastavení anti-spamové a antivirové ochrany je vypracována s ohledem na firemní business procesy. Schopnost provozu aplikace ve virtuálních prostředích dokládá certifikát VMware Ready.

Keith Maskell, ředitel podnikové divize v Kaspersky Lab, se vyjádřil k tomuto novému strategickému přístupu: "Moderní podnikové sítě představují komplexní heterogenní prostředí a jejich efektivní ochrana si vyžaduje aplikace podporující různé operační systémy. Podpora multiplatformních prostředí je proto jedním z klíčových aspektů podnikové IT bezpečnosti. Aktualizovaná řada firemních řešení společnosti Kaspersky Lab je kompatibilní se všemi nejoblíbenějšími platformami a aktuálními verzemi operačních systémů a aplikací a díky tomu vyhovuje potřebám podniků všech velikostí."

Kaspersky Security 8.0 for Microsoft Exchange Servers byl vydán v rámci nové strategie Kaspersky Lab pro firemní IT bezpečnost.

Kaspersky Anti-Virus 8.0 for Microsoft ISA Server and Forefront TMG Standard Edition

Je součástí produktových řad Kaspersky Security for Internet Gateways a Kaspersky Total Space Security. Aplikace poskytuje vysokou míru ochrany, skenování síťového provozu procházejícího přes Microsoft ISA server a přes Forefront TMG Internetové brány. Antivirový engine zkoumá soubory téměř libovolného typu v přenosu dat protokolů HTTP, HTTPS, FTP, POP3 a SMTP. Skenování souborů probíhá v reálném čase bez znatelných časových prodlev.

Součástí řešení je nový antivirový engine 8.0, který minimálním způsobem zatěžuje systémové prostředky, pravidelně se aktualizuje a těží z kombinace tradičních technologií spočívajících na signaturách a heuristických detekčních metodách. Zajišťuje tak ochranu před novými i nově vznikajícími hrozbami.

Nejnovější verze Kaspersky Anti-Virus for Microsoft ISA Server and Forefront TMG zvládá práci a detekci souborů téměř jakéhokoliv formátu včetně archivů a komprimovaných souborů. Skenuje HTTP a FTP provoz na veřejných serverech, stejně tak jako provoz přes VPN spojení, čímž zajišťuje nadstandardní míru ochrany i v případě vzdáleného přístupu do sítě. Infikované, poškozené nebo podezřelé soubory se nezvratně nemažou. Vytvářejí a ukládají se kopie, s možností snadného vyhledání, umožňující obnovu v případě potřeby.

Aplikaci lze spravovat lokálně nebo vzdáleně pomocí Microsoft Manegement Console (MMC). Konzola administrátora informuje o všech důležitých událostech a aktuálním stavu ochranného systému. Administrátoři mohou zavést flexibilní síťová sledovací pravidla a nastavovat formáty souborů vyloučených ze skenování pro různé uzly sítě.

Flexibilní nastavení aplikace umožňuje vyladit zátěž chráněného serveru a optimalizovaná systémová architektura posiluje odolnost vůči výpadkům. Řešení podporuje nové platformy Microsoft Forefront TMG a Microsoft Windows 2008 R2.

Další články k tématům - antispam - antivir - bezpečnost - DNSBL - Forefront - HTTPS - ISA - malware - ochrana - POP3 - SMTP - spam - SURLB - TMG - VMware - VPN - Keith Maskell

Článek ze dne 25. ledna 2011 - úterý

Další články od PCS s.r.o.