logo Siemens Enterprise Communications s.r.o.

Gores Group a Siemens podepsaly finální smlouvu o založení společného podniku

Dvě renomované společnosti, Siemens a americká soukromá investiční společnost Gores Group, úspěšně dokončily jednání o založení společného podniku v oblasti firemních sítí a komunikace. Gores získává 51 % podíl v Siemens Enterprise Communications a Siemens si ponechává zbývajících 49 procent. Společný podnik zahajuje svoji činnost 1. října 2008.

Alec Gores, zakladatel a předseda představenstva Gores Group, uvedl : "S radostí vítáme začlenění Siemens Enterprise Communications do našeho portfolia firem. Jsme přesvědčeni, že Siemens Enterprise Communications posílí naši působnost v oblasti firemních sítí a komunikace, a těšíme se na rychlý rozvoj našeho společného podniku."

Společnost Gores, která se zaměřuje na rozvoj růstu podniků, disponuje značnými manažerskými schopnostmi v oblasti technologií a telekomunikací a ze získaných firem se stávají autonomní subjekty v rámci jejich portfolia.

"Vedoucí postavení a zkušenosti našeho nového partnera přispějí k růstu Siemens Enterprise Communications i k další konsolidaci tohoto odvětví, jež v dlouhodobém horizontu prospěje našim zákazníkům, zaměstnancům i akcionářům," doplnil Joe Kaeser, finanční ředitel koncernu Siemens.

Jak bylo již uvedeno v tiskové zprávě o chystaném spojení, Gores a Siemens plánují investovat do společného podniku minimálně 350 milionů eur – vedle výdajů na výzkum a vývoj a dalších výdajů souvisejících s běžným provozem. Investice budou využity k uvádění inovativních produktů Siemens Enterprise Communications na trh, k akvizici dalších technologických platforem s cílem využít výkonnou distribuční organizaci Siemens Enterprise Communications, i k další expanzi a transformaci podniku z dodavatele hardwaru na poskytovatele softwaru a služeb.

Inovativní nové produkty Siemens Enterprise Communications, jako je OpenScape UC Server, zůstávají významnou součástí produktového portfolia a firma bude i nadále nabízet migrační strategie OpenPath pro hladký přechod stávajících produktů na nová řešení na bázi sjednocené komunikace. Stejně tak bude pokračovat i podpora a aktualizace stávajících produktů Siemens Enterprise Communications, zejména HiPath 3000 a HiPath 4000.

V následujících měsících budou aktivity Siemens Enterprise Communications provozně sloučeny se dvěma subjekty z portfolia firem Gores Group, kterými jsou Enterasys, poskytovatel řešení v oblasti síťových zařízení a zabezpečení, a SER Solutions, firma vyvíjející software pro call centra. Spojením těchto tří firem vznikne ještě širší nabídka produktů a řešení v oblasti firemních sítí a komunikací. V nejbližší budoucnosti bude Siemens Enterprise Communications řídit předseda představenstva a prozatimní výkonný ředitel Mark Stone.

"Podpis finální smlouvy a vytvoření nového společného podniku otevírá cestu k vedoucímu postavení na poli sjednocené komunikace s produkty, službami a zaměstnanci, jež nemají v oboru konkurenci," řekl Stone. "Navíc věříme, že nyní je ten správný čas pro dynamický růst firmy, jak organicky, tak prostřednictvím akvizicí, se šancí stát se dominantní silou na trhu."

Gores Group je soukromá investiční společnost se zaměřením na akvizice kontrolních podílů ve firmách, kterým nabízí své řídící zkušenosti a flexibilní kapitálovou bázi. Společnost spojuje znalosti v oblasti řízení a firemního auditu se zkušenostmi v oblasti fúzí a akvizic. Gores Group byla založena v roce 1987 a má kanceláře v Los Angeles, Boulderu a Londýně.

Článek Siemens Enterprise Communications s.r.o. ze dne pátek 3. října 2008

Další články od Siemens Enterprise Communications s.r.o.

OpenScape Mobility

James O Neill jmenován výkonným ředitelem Siemens Enterprise Communications

Gores Group a Siemens podepsaly finální smlouvu o založení společného podniku

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Telefony Siemens Gigaset S680 a S685

S novým adaptérem Gigaset HomePlug AV 200 budete mít domácí síť v mžiku

Siemens představuje řešení Power-over-Ethernet pro bezdrátové sítě 802.11n

Produkty Siemens Gigaset mají nového distributora

ARQUES získá 80,2 % podíl ve společnosti Siemens Home and Office Communication Devices

Siemens a Gores Group se stávají společnými partnery firmy Siemens Enterprise Communications

Siemens Home and Office Communication Devices

Deset milionů prodaných licencí Siemens HiPath 4000

Dva nové bezšňůrové telefony Siemens Gigaset pro ISDN

Správa Pražského hradu si vybrala pro dodávku uceleného komunikačního řešení opět společnost Siemens

Nezávislá analýza potvrzuje výhody řešení Power-over-Ethernet pro 802.11n od společnosti Siemens

Hledáte skvělý dárek pro Den matek ? Podívejte se na bezšňůrové telefony Siemens Gigaset

Interkom Siemens Gigaset HC450 ovládaný bezšňůrovým telefonem Gigaset

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Gigaset SE365 WLAN kombinuje přístupový bod, ethernetový adaptér a repeater

Siemens představuje novou značku OpenScale pro služby sjednocené komunikace od různých dodavatelů

Velké firmy implementují platformu sjednocené komunikace Siemens HiPath 8000

Gigaset C470 IP a C475 IP pro klasické bezšňůrové telefony pro pevnou síť a VoIP volání

CeBIT 2008 Siemens Enterprise Communications představí komplexní řešení sjednocené komunikace pro firmy všech velikostí a typů

Siemens Enterprise představuje komplexní aplikační rámec OpenSOA pro firemní řešení otevřené komunikace

Siemens Gigaset S670 a S675

Siemens Gigaset C470

Siemens Home and Office Communication Devices posiluje oblast middlewaru bran spoluprací s firmou Jungo

Siemens Gigaset AL140 a Gigaset AL145 přinášejí kvalitu za nízkou cenu

IP komunikační systém Siemens HiPath 4000 V4 podporuje mobilitu, zvyšuje flexibilitu implementace a snižuje celkové náklady vlastnictví

Siemens dodavatelem pro největší privátní řízenou IP síť v Evropě

Produkty Siemens Gigaset snižují spotřebu energie

Nový HiPath Trading od společnosti Siemens jako první trading řešení čistě na bázi IP nabízí větší mobilitu a integraci procesů

Central Europe Top Award pro Siemens

Siemens uzavřel licenční dohodu s IBM o poskytování technologie OpenScape