logo

Správa Pražského hradu si vybrala pro dodávku uceleného komunikačního řešení opět společnost Siemens

Po velké spokojenosti s původními komunikačními systémy Hicom si Správa Pražského hradu ve výběrovém řízení opět vybrala společnost Siemens Enterprise Communications jako dodavatele kompletního komunikačního řešení.

Dodávka obsahuje dva komunikační systémy z řady HiPath 4000, slepecké terminály pro spojovatelky, hlasovou poštu, automatickou spojovatelku a digitální telefony optiPoint 500. Jeden systém je instalován pro Správu Pražského hradu a Kancelář prezidenta republiky, druhý komunikační systém bude instalován v zámku v Lánech v létě tohoto roku.

V létě 2006 Správa Pražského hradu vyhlásila výběrové řízení na dodávku a instalaci komunikačního systému na Pražský hrad a na zámek v Lánech. Na podzim společnost Siemens Enterprise Communications výběrové řízení vyhrála, podobně jako v roce 1993, kdy Siemens dodal do obou lokalit komunikační zařízení Hicom 300.

Systém Správy Pražského hradu zahrnuje celkem 1500 připojených telefonů ve dvou lokalitách – na Pražském hradě a v zámku Lány. Řešení proto zahrnuje dva navzájem propojené systémy HiPath 4000 ve verzi 3.0, PC a aplikace pro management a tarifikaci a také několik dalších návazných řešení.

Mezi zaměstnanci Správy Pražského hradu patří také zrakově postižení. Dodaná spojovatelská pracoviště jsou proto vybavena PC terminály AC-Win XP s podporou Brailova písma. Z důvodu evidence zlomyslných volání a jejich následného řešení jsou všechna spojovatelská pracoviště trvale nahrávána na digitální záznamové zařízení Digital TRX s komfortním softwarem pro archivaci, vyhledávání a přehrávání hovorů. Kromě čtyř spojovatelských pracovišť systém zahrnuje také automatickou spojovatelku, která vedle automatického přepojování hovorů plní i funkci informačního IVR stromu a je integrována s hlasovou poštou.

"Modernizované řešení se systémem HiPath 4000 přispívá k efektivnímu provozu Pražského hradu a zámku Lány. Kromě toho také nabízí komfortní technický servis, který je nezbytný pro výkon ústavních funkcí prezidenta republiky a pro činnost Kanceláře prezidenta republiky," říká pan Martin Dittmann, vedoucí oddělení komunikační a tiskové techniky Správy Pražského hradu.

Součástí dodávky byly moderní digitální telefonní přístroje optiPoint. K novým telefonním funkcím tak patří například CTI integrace na bázi serveru HiPath CAP verze 3.0, která umožňuje vytáčet hovory přímo z počítače prostřednictvím TAPI rozhraní.

Do veřejné telekomunikační sítě je systém napojen prostřednictví ISDN trunků ke dvěma operátorům pevných sítí a jednomu operátoru sítě mobilní. Propojení do ostatních mobilních sítí řeší GSM brány. Dále je systém začleněn do privátní hlasové sítě centrálních státních institucí - Parlamentu, Úřadu vlády a vybraných ministerstev, jež využívají také systémů HiPath nebo Hicom. Díky tomu připojené instituce nezatěžují státní rozpočet zbytečnými výdaji za telekomunikační poplatky.

"Tento projekt je pro Siemens velice význačný a tímto jsme opět potvrdili naši vedoucí pozici na poli dodavatele kompletního komunikačního řešení" říká Jan Lerche, jednatel společnosti Siemens Enterprise Communications.

Článek ze dne 20. května 2008 - úterý

Další články od Siemens Enterprise Communications s.r.o.

OpenScape Mobility

James O Neill jmenován výkonným ředitelem Siemens Enterprise Communications

Gores Group a Siemens podepsaly finální smlouvu o založení společného podniku

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Telefony Siemens Gigaset S680 a S685

S novým adaptérem Gigaset HomePlug AV 200 budete mít domácí síť v mžiku

Siemens představuje řešení Power-over-Ethernet pro bezdrátové sítě 802.11n

Produkty Siemens Gigaset mají nového distributora

ARQUES získá 80,2 % podíl ve společnosti Siemens Home and Office Communication Devices

Siemens a Gores Group se stávají společnými partnery firmy Siemens Enterprise Communications

Siemens Home and Office Communication Devices

Deset milionů prodaných licencí Siemens HiPath 4000

Dva nové bezšňůrové telefony Siemens Gigaset pro ISDN

Správa Pražského hradu si vybrala pro dodávku uceleného komunikačního řešení opět společnost Siemens

Nezávislá analýza potvrzuje výhody řešení Power-over-Ethernet pro 802.11n od společnosti Siemens

Hledáte skvělý dárek pro Den matek ? Podívejte se na bezšňůrové telefony Siemens Gigaset

Interkom Siemens Gigaset HC450 ovládaný bezšňůrovým telefonem Gigaset

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Gigaset SE365 WLAN kombinuje přístupový bod, ethernetový adaptér a repeater

Siemens představuje novou značku OpenScale pro služby sjednocené komunikace od různých dodavatelů

Velké firmy implementují platformu sjednocené komunikace Siemens HiPath 8000

Gigaset C470 IP a C475 IP pro klasické bezšňůrové telefony pro pevnou síť a VoIP volání

CeBIT 2008 Siemens Enterprise Communications představí komplexní řešení sjednocené komunikace pro firmy všech velikostí a typů

Siemens Enterprise představuje komplexní aplikační rámec OpenSOA pro firemní řešení otevřené komunikace

Siemens Gigaset S670 a S675

Siemens Gigaset C470

Siemens Home and Office Communication Devices posiluje oblast middlewaru bran spoluprací s firmou Jungo

Siemens Gigaset AL140 a Gigaset AL145 přinášejí kvalitu za nízkou cenu