logo

James O Neill jmenován výkonným ředitelem Siemens Enterprise Communications

Výkonným ředitelem Siemens Enterprise Communications, nově založeného společného podniku americké soukromé investiční firmy Gores Group a koncernu Siemens, byl jmenován James R. O’Neill, který se v oblasti technologií pohybuje již třicet let.

Rodák z Irska, který získal v roce 1976 americké občanství, disponuje značnými zkušenostmi z vysokého mezinárodního managementu v oblasti sítí, elektroniky, integrace rozsáhlých systémů, komunikací a počítačových technologií. Naposledy působil jako výkonný ředitel CompuDyne, jedné z firem portfolia Gores Group, která je předním poskytovatelem produktů a služeb v sektoru veřejné bezpečnosti.

"Opakované úspěchy v řízení nadnárodních firem s mnohamiliardovými rozpočty, jež dosahovaly závratných obratů a nárůstů zisku, činí z Jima O’Neilla ideálního kandidáta pro řízení této společnosti," řekl Mark Stone, předseda představenstva Siemens Enterprise Communications a generální ředitel Gores Group. „V jeho prospěch hovoří i dlouholeté zkušenosti z oblasti technologií, orientace na uspokojování potřeb zákazníků, a úspěchy v řízení integračních procesů."

"Je mi ctí stát v čele takto dynamické firmy, jež disponuje výjimečnými zaměstnanci, význačnými zákazníky i špičkovými řešeními a službami," řekl O’Neill. "Budu se soustředit na další rozvoj portfolia firmy tak, abychom zvýšili svůj podíl na trhu řešení podnikové komunikace a datových sítí."

Před nástupem do CompuDyne pracoval O’Neill čtyři roky ve společnosti Northrop Grumman jako prezident skupiny informačních technologií, jež byla s rozpočtem 4,5 miliardy dolarů jedním z předních světových poskytovatelů vyspělých IT řešení pro sektor státní správy. Již předtím působil v rámci IT skupiny Northrop Grumman jako prezident divize výpočetních systémů, která se věnovala prodeji řešení v oblasti sítí, firemních výpočetních systémů, zabezpečení a ukládání dat.

Před nástupem do Northrop Grumman v roce 2002 zastával O’Neill klíčové posty v oboru, mj. jako senior viceprezident a generální ředitel Oracle Service Industries, kde zodpovídal za globální prodeje a konzultační činnost v sektorech komunikací a veřejných služeb. Pracoval také jako prezident divize Government Solutions v Lucent Technologies a viceprezident a generální ředitel Federal Government Region ve společnosti Digital Equipment Corporation, kde měl celosvětově na starosti dodávky pro státní sektor.

"Jsem plně přesvědčen, že jsme do čela Siemens Enterprise Communications, naší doposud největší a nejvýznamnější akvizice, vybrali toho správného manažera," řekl Alec Gores, zakladatel a předseda představenstva Gores Group. "Jim O’Neill úspěšně řídil rozsáhlé a komplexní nadnárodní organizace a prokázal velký talent pro jednání se zákazníky, zaměstnanci i partnery v oblasti technologií."

V následujících měsících se bude O’Neill soustředit na sloučení aktivit Siemens Enterprise Communications s dalšími dvěma firmami z portfolia Gores Group, kterými jsou Enterasys, poskytovatel řešení v oblasti síťových zařízení a zabezpečení, a SER Solutions, firma vyvíjející software pro call centra. Spojením těchto tří firem vznikne ještě širší nabídka v oblasti firemních sítí a komunikací, sestávající ze špičkových produktů, řešení a služeb pro sjednocenou komunikaci, založených na principech otevřené komunikace.

30. září 2008 získala renomovaná americká privátní investiční firma Gores Group 51 % podíl v Siemens Enterprise Communications. Siemens si ve společném podniku ponechává zbývajících 49 procent.

O’Neill získal bakalářský titul na St. Anselm College v New Hampshire a absolvoval kurzy vrcholového managementu po celém světě. V roce 2008 zastával funkci předsedy Rady pro profesionální služby a místopředsedy výkonného výboru Technologické rady Severní Virginie. O’Neill je rovněž členem správních výborů Technologické rady státu Maryland a Americké asociace pro nemoci srdce. V roce 2006 získal titul Dodavatel roku v sektoru státní správy, který uděluje Technologická rada Severní Virginie, Rada pro profesionální služby a publikace Washington Technology.

Článek ze dne 9. října 2008 - čtvrtek

Další články od Siemens Enterprise Communications s.r.o.

OpenScape Mobility

James O Neill jmenován výkonným ředitelem Siemens Enterprise Communications

Gores Group a Siemens podepsaly finální smlouvu o založení společného podniku

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Telefony Siemens Gigaset S680 a S685

S novým adaptérem Gigaset HomePlug AV 200 budete mít domácí síť v mžiku

Siemens představuje řešení Power-over-Ethernet pro bezdrátové sítě 802.11n

Produkty Siemens Gigaset mají nového distributora

ARQUES získá 80,2 % podíl ve společnosti Siemens Home and Office Communication Devices

Siemens a Gores Group se stávají společnými partnery firmy Siemens Enterprise Communications

Siemens Home and Office Communication Devices

Deset milionů prodaných licencí Siemens HiPath 4000

Dva nové bezšňůrové telefony Siemens Gigaset pro ISDN

Správa Pražského hradu si vybrala pro dodávku uceleného komunikačního řešení opět společnost Siemens

Nezávislá analýza potvrzuje výhody řešení Power-over-Ethernet pro 802.11n od společnosti Siemens

Hledáte skvělý dárek pro Den matek ? Podívejte se na bezšňůrové telefony Siemens Gigaset

Interkom Siemens Gigaset HC450 ovládaný bezšňůrovým telefonem Gigaset

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Gigaset SE365 WLAN kombinuje přístupový bod, ethernetový adaptér a repeater

Siemens představuje novou značku OpenScale pro služby sjednocené komunikace od různých dodavatelů

Velké firmy implementují platformu sjednocené komunikace Siemens HiPath 8000

Gigaset C470 IP a C475 IP pro klasické bezšňůrové telefony pro pevnou síť a VoIP volání

CeBIT 2008 Siemens Enterprise Communications představí komplexní řešení sjednocené komunikace pro firmy všech velikostí a typů

Siemens Enterprise představuje komplexní aplikační rámec OpenSOA pro firemní řešení otevřené komunikace

Siemens Gigaset S670 a S675

Siemens Gigaset C470

Siemens Home and Office Communication Devices posiluje oblast middlewaru bran spoluprací s firmou Jungo

Siemens Gigaset AL140 a Gigaset AL145 přinášejí kvalitu za nízkou cenu

IP komunikační systém Siemens HiPath 4000 V4 podporuje mobilitu, zvyšuje flexibilitu implementace a snižuje celkové náklady vlastnictví

Siemens dodavatelem pro největší privátní řízenou IP síť v Evropě

Produkty Siemens Gigaset snižují spotřebu energie

Nový HiPath Trading od společnosti Siemens jako první trading řešení čistě na bázi IP nabízí větší mobilitu a integraci procesů

Central Europe Top Award pro Siemens

Siemens uzavřel licenční dohodu s IBM o poskytování technologie OpenScape