logo Siemens Enterprise Communications s.r.o.

OpenScape Mobility

Společnost Siemens Enterprise Communications představila řešení OpenScape Mobility, které nabízí mobilitu širokému spektru uživatelů sjednocené komunikace bez ohledu na to, kde se právě nacházejí.

Jedná se o vůbec první integrované řešení mobilní sjednocené komunikace od jednoho výrobce, jež zahrnuje podnikovou komunikaci, video, sjednocenou komunikaci, i konvergenci mobilních a pevných sítí. Toto komplexní řešení přináší bezkonkurenční nárůst produktivity i úsporu nákladů a zároveň eliminuje závislost zaměstnanců na pevném pracovním místě.

OpenScape Mobility, jež se skládá z renomovaného řešení HiPath MobileConnect, HiPath Wireless, a nového mobilního klienta OpenScape Enterprise, se stává součástí produktové sady OpenScape Unified Communications, představené v první polovině letošního roku.

"Nastupující trend mobilní sjednocené komunikace spojuje výhody uživatelské mobility s funkcionalitou a ovladatelností firemní sjednocené komunikace," říká Dean Bubley, zakladatel společnosti Disruptive Analysis. "Kombinace těchto vlastností umožní zvýšit produktivitu i dosažitelnost a zároveň snížit celkové náklady na podnikovou mobilní komunikaci. Na tomto novém trhu uspějí firmy, které rozumí jak jedinečným aspektům bezdrátové komunikace, tak praktickým požadavkům firemní sjednocené komunikace."

OpenScape Mobility je prvním komplexním řešením mobilní sjednocené komunikace od jednoho dodavatele, zohledňující každý z těchto trendů prostřednictvím nových verzí jednotlivých součástí :

Wireless Enterprise s HiPath Wireless (V5R3)
Snadno implementovatelné, finančně efektivní řešení 802.11n WLAN na trhu. K vysoké bezpečnosti, rychlosti přenosu 802.11n a výhodám technologie Power over Ethernet tato nová verze navíc přidává vysokou dostupnost a řízené využití pásma (rate shaping). Zákazníci tak mají nově k dispozici řešení s nejefektivnějším využitím energie při nejnižších celkových nákladech na instalaci. Vůbec poprvé také Siemens nabízí přenos OpenScape HD videa přes 802.11n a umožňuje tak jedinečné nasazení přenosných HD videoterminálů v mobilních sítích firem, univerzit, či zdravotnických zařízení.

HiPath MobileConnect (V2)
Renomované řešení pro konvergenci komunikace v pevné a mobilní síti. Nejnovější verze přináší zvýšené zabezpečení přístupových bodů i vzdálených uživatelů a zdokonaluje efektivitu směrování hovorů na základě nejnižších nákladů. HiPath MobileConnect V2 představuje hodnotový přínos, snižující náklady a zprostředkující funkcionalitu podnikové telefonie uživatelům v bezdrátových i mobilních GSM sítích.

OpenScape Enterprise Mobile Client
Inovativní aplikace svého druhu na trhu nyní díky novému mobilnímu klientu pro zařízení RIM (BlackBerry), Symbian a Windows Mobile přináší výhody sjednocené komunikace zaměstnancům na cestách i v terénu. Propojením tohoto klienta s podnikovou verzí aplikačního serveru OpenScape, desktopovým klientem a hlasovým portálem získávají mobilní uživatelé celou řadu možností přístupu k firemnímu komunikačnímu systému.

"Jedná se o klíčový krok na cestě k realizaci naší strategie otevřené komunikace, jejímž cílem je poskytnout firmám dvojí konkurenční výhodu - nižší náklady a vyšší rychlost - prostřednictvím zvýšené produktivity, spolupráce a schopnosti reagovat. Rychlost umožňuje firmám reagovat na požadavky zákazníků a příležitosti na trhu pružněji než konkurence," uvedl Thomas Zimmerman, COO společnosti Siemens Enterprise Communications.

Další články k tématům - Siemens - OpenSpace - Mobility - HiPath - MobileConnect - Wireless - GD - GSM - video

Článek Siemens Enterprise Communications s.r.o. ze dne úterý 4. listopadu 2008

Další články od Siemens Enterprise Communications s.r.o.

OpenScape Mobility

James O Neill jmenován výkonným ředitelem Siemens Enterprise Communications

Gores Group a Siemens podepsaly finální smlouvu o založení společného podniku

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Telefony Siemens Gigaset S680 a S685

S novým adaptérem Gigaset HomePlug AV 200 budete mít domácí síť v mžiku

Siemens představuje řešení Power-over-Ethernet pro bezdrátové sítě 802.11n

Produkty Siemens Gigaset mají nového distributora

ARQUES získá 80,2 % podíl ve společnosti Siemens Home and Office Communication Devices

Siemens a Gores Group se stávají společnými partnery firmy Siemens Enterprise Communications

Siemens Home and Office Communication Devices

Deset milionů prodaných licencí Siemens HiPath 4000

Dva nové bezšňůrové telefony Siemens Gigaset pro ISDN

Správa Pražského hradu si vybrala pro dodávku uceleného komunikačního řešení opět společnost Siemens

Nezávislá analýza potvrzuje výhody řešení Power-over-Ethernet pro 802.11n od společnosti Siemens

Hledáte skvělý dárek pro Den matek ? Podívejte se na bezšňůrové telefony Siemens Gigaset

Interkom Siemens Gigaset HC450 ovládaný bezšňůrovým telefonem Gigaset

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Gigaset SE365 WLAN kombinuje přístupový bod, ethernetový adaptér a repeater

Siemens představuje novou značku OpenScale pro služby sjednocené komunikace od různých dodavatelů

Velké firmy implementují platformu sjednocené komunikace Siemens HiPath 8000

Gigaset C470 IP a C475 IP pro klasické bezšňůrové telefony pro pevnou síť a VoIP volání

CeBIT 2008 Siemens Enterprise Communications představí komplexní řešení sjednocené komunikace pro firmy všech velikostí a typů

Siemens Enterprise představuje komplexní aplikační rámec OpenSOA pro firemní řešení otevřené komunikace

Siemens Gigaset S670 a S675

Siemens Gigaset C470

Siemens Home and Office Communication Devices posiluje oblast middlewaru bran spoluprací s firmou Jungo

Siemens Gigaset AL140 a Gigaset AL145 přinášejí kvalitu za nízkou cenu

IP komunikační systém Siemens HiPath 4000 V4 podporuje mobilitu, zvyšuje flexibilitu implementace a snižuje celkové náklady vlastnictví

Siemens dodavatelem pro největší privátní řízenou IP síť v Evropě

Produkty Siemens Gigaset snižují spotřebu energie

Nový HiPath Trading od společnosti Siemens jako první trading řešení čistě na bázi IP nabízí větší mobilitu a integraci procesů

Central Europe Top Award pro Siemens

Siemens uzavřel licenční dohodu s IBM o poskytování technologie OpenScape