logo

Siemens a Gores Group se stávají společnými partnery firmy Siemens Enterprise Communications

Společnost Siemens vybrala partnera pro svou firmu Siemens Enterprise Communications. Stala se jím americká investiční firma The Gores Group, která získá 51 % podíl v Siemens Enterprise Communications.

"Hledali jsme příležitost k rozšíření našich aktivit v oblasti podnikových sítí a komunikace; partnerství se Siemens přesně odpovídá našim představám," poznamenal Alec Gores, zakladatel a předseda představenstva Gores. Siemens si ve společném podniku ponechá 49 % podíl.

"Pokračujeme v soustřeďování našeho portfolia do třech klíčových odvětví, kterými jsou Energie, Průmysl a Zdravotnictví. Firmu Gores vnímáme jako velice zkušeného partnera v oblasti technologií a telekomunikací, který posílí náš společný podnik o dvě další firmy – Enterasys a SER Solutions. Jsme přesvědčeni, že tento krok v dlouhodobém horizontu prospěje našim zaměstnancům i zákazníkům. Jak jsme již oznámili v únoru, financování převáděných aktivit je plně zajištěno," uvedl Joe Kaeser, finanční ředitel koncernu Siemens.

Podařilo se nám dosáhnout výrazného pokroku v již dříve ohlášeném procesu reorganizace Siemens Enterprise Communications a vytvořit tak jasné výchozí pozice pro založení společného podniku s Gores Group. Předpokládaný termín definitivního uzavření smlouvy je konec fiskálního roku společnosti Siemens, což je 30. září 2008, v případě souhlasu příslušných regulačních orgánů.

Gores a Siemens plánují investovat do společného podniku zhruba 350 milionů eur. Tato částka nezahrnuje výdaje na výzkum a vývoj ani další výdaje související s běžným provozem. Investice budou využity k uvedení inovativních produktů Siemens Enterprise Communications na trh, k akvizici dalších technologických platforem s cílem využít výkonnou distribuční organizaci Siemens Enterprise Communications, i k další expanzi a transformaci směrem od dodávání hardwaru k poskytování softwaru a služeb.

Firma Gores, která se zaměřuje na rozvoj růstu podniků, disponuje značnými manažerskými schopnostmi v oblasti technologií a telekomunikací. Dokázala rychle restrukturalizovat firmy, prodělávající zásadní strukturální změny, a vytvořit z nich úspěšné samostatné firmy či je úspěšně začlenit do portfolia jiných firem. Firma Gores má rozsáhlé zkušenosti i v Evropě, kde během několika posledních let provedla několik investic.

Po založení společného podniku budou aktivity Siemens Enterprise Communications doplněny a posíleny o dva subjekty ze současného portfolia firem Gores Group - Enterasys, poskytovatel řešení v oblasti síťových zařízení a zabezpečení, a SER Solutions, firma vyvíjející software pro call centra. "Spojením těchto tří firem vznikne ještě celistvější nabídka produktů a řešení v oblasti firemních sítí a komunikací, opírající se o špičkovou distribuční síť, celosvětové pokrytí a rozsáhlé zákaznické portfolio Siemens Enterprise Communications," doplnil Alec Gores.

Prostřednictvím investice ve výši zhruba 175 milionů eur, jež představuje polovinu celkové plánované investice zhruba 350 milionů eur, hodlá Siemens přispět k růstu společnosti Siemens Enterprise Communications. Vytvoření masivní kapitalizace nového podniku, spolu s dalšími náklady spojenými s transakcí a pasivy Siemens Enterprise Communications, výrazně ovlivní finanční výsledky Siemens ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2008.

Řízení provozu nového podniku bude spadat do kompetence Gores. Podnik bude oprávněn nadále užívat značku Siemens a budou na něj převedeny klíčové patenty a licence. Stejně tak budou do společného podniku převedeny výrobní závody v německém Lipsku, brazilské Curitibě a řecké Soluni. Výroba v lipském závodě je smluvně zaručena do roku 2011. Curitiba se stane významným výrobním závodem nového podniku. V případě soluňského závodu se zatím uvažuje o různých variantách.

Siemens Enterprise Communications zůstává preferovaným dodavatelem mateřského koncernu Siemens AG a budou i nadále spolupracovat na zákaznických projektech. Inovativní nové produkty Siemens Enterprise Communications, jako je OpenScape UC Server, zůstávají součástí produktového portfolia. Společnosti Gores a Siemens se rovněž dohodly na tom, že Siemens Enterprise Communications bude i v budoucnu nabízet migrační strategie OpenPath pro hladký přechod stávajících produktů na nová řešení na bázi sjednocené komunikace. Podpora a aktualizace produktů Siemens Enterprise Communications, zejména HiPath 3000 a HiPath 4000, by měla pokračovat i v dlouhodobém horizontu.

Gores Group je soukromá investiční společnost se zaměřením na akvizice kontrolních podílů ve firmách, kterým nabízí své řídící zkušenosti a flexibilní kapitálovou bázi. Společnost spojuje znalosti v oblasti řízení a firemního auditu se zkušenostmi v oblasti fúzí a akvizic. Gores Group byla založena v roce 1987 a má kanceláře v Los Angeles, Boulderu a Londýně.

Článek ze dne 31. července 2008 - čtvrtek

Další články od Siemens Enterprise Communications s.r.o.

OpenScape Mobility

James O Neill jmenován výkonným ředitelem Siemens Enterprise Communications

Gores Group a Siemens podepsaly finální smlouvu o založení společného podniku

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Telefony Siemens Gigaset S680 a S685

S novým adaptérem Gigaset HomePlug AV 200 budete mít domácí síť v mžiku

Siemens představuje řešení Power-over-Ethernet pro bezdrátové sítě 802.11n

Produkty Siemens Gigaset mají nového distributora

ARQUES získá 80,2 % podíl ve společnosti Siemens Home and Office Communication Devices

Siemens a Gores Group se stávají společnými partnery firmy Siemens Enterprise Communications

Siemens Home and Office Communication Devices

Deset milionů prodaných licencí Siemens HiPath 4000

Dva nové bezšňůrové telefony Siemens Gigaset pro ISDN

Správa Pražského hradu si vybrala pro dodávku uceleného komunikačního řešení opět společnost Siemens

Nezávislá analýza potvrzuje výhody řešení Power-over-Ethernet pro 802.11n od společnosti Siemens

Hledáte skvělý dárek pro Den matek ? Podívejte se na bezšňůrové telefony Siemens Gigaset

Interkom Siemens Gigaset HC450 ovládaný bezšňůrovým telefonem Gigaset

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Gigaset SE365 WLAN kombinuje přístupový bod, ethernetový adaptér a repeater

Siemens představuje novou značku OpenScale pro služby sjednocené komunikace od různých dodavatelů

Velké firmy implementují platformu sjednocené komunikace Siemens HiPath 8000

Gigaset C470 IP a C475 IP pro klasické bezšňůrové telefony pro pevnou síť a VoIP volání

CeBIT 2008 Siemens Enterprise Communications představí komplexní řešení sjednocené komunikace pro firmy všech velikostí a typů

Siemens Enterprise představuje komplexní aplikační rámec OpenSOA pro firemní řešení otevřené komunikace

Siemens Gigaset S670 a S675

Siemens Gigaset C470

Siemens Home and Office Communication Devices posiluje oblast middlewaru bran spoluprací s firmou Jungo

Siemens Gigaset AL140 a Gigaset AL145 přinášejí kvalitu za nízkou cenu

IP komunikační systém Siemens HiPath 4000 V4 podporuje mobilitu, zvyšuje flexibilitu implementace a snižuje celkové náklady vlastnictví

Siemens dodavatelem pro největší privátní řízenou IP síť v Evropě

Produkty Siemens Gigaset snižují spotřebu energie

Nový HiPath Trading od společnosti Siemens jako první trading řešení čistě na bázi IP nabízí větší mobilitu a integraci procesů

Central Europe Top Award pro Siemens

Siemens uzavřel licenční dohodu s IBM o poskytování technologie OpenScape