logo

Siemens představuje řešení Power-over-Ethernet pro bezdrátové sítě 802.11n

Inovace v oblasti architektury a spotřeby energie snižují náklady i náročnost instalace bezdrátové technologie 802.11n. Řada podniků by ve své bezdrátové síti ráda implementovala technologii 802.11n a získala tak vyšší rychlost přenosu dat a větší rozsah pokrytí. Doposud jim v tom však bránily vysoké náklady a náročnost implementace 802.11n ve stávajících sítích.

Nový HiPath Wireless pro 802.11n od společnosti Siemens je prvním řešením svého druhu, jehož inovativní architektura a nízká spotřeba energie umožňují snadný a cenově dostupný přechod na plně funkční, rychlejší a spolehlivější sítě s technologií 802.11n.

802.11n přináší oproti předchozím bezdrátovým standardům podstatné výhody - až pětkrát rychlejší přenos dat ve srovnání s tradičními lokálními bezdrátovými sítěmi, větší rozsah i spolehlivost, díky nimž lze provozovat náročné mobilní aplikace, jako je video a obraz s vysokým rozlišením či přenos hlasu v bezdrátové síti (voice-over-WLAN). Tyto výhody však s sebou zároveň přinášejí značné problémy spojené s integrací přístupových bodů do stávající sítě, jelikož optimální provoz dvoupásmových rádiových částí 3x3 (tedy těch, které fungují v pásmech 2,4 GHz i 5 GHz) vyžaduje zvýšenou spotřebu energie.

Většina podnikových WLAN sítí je založena na přepínačích podporujících standard PoE (Power-over-Ethernet) 802.3af, šest rádiových částí využívaných přístupovými body 802.11n však obvykle spotřebuje více energie, než kolik dokážou uvedené přepínače během jednoho spojení dodat. Některé implementace 802.11n pak používají omezený počet rádiových částí nebo frekvenčních pásem, případně nutí zákazníky současně přejít na proprietární, nestandardní PoE infrastrukturu s vyšším příkonem. To vede ke zvýšení nákladů a náročnosti instalace i výraznému poklesu výkonnosti systému. HiPath Wireless je prvním řešením na trhu, které umožňuje (plný) provoz technologií 3x3 MIMO (Multiple-Input Multiple-Output) a 802.11n podle standardu 802.3af tak, aby firmy mohly využívat maximální výkon bez dodatečných nákladů.

"Firmy jeví velký zájem o technologii 802.11n a její potenciál v oblasti nových, vysoce výkonných bezdrátových aplikací. Doposud však váhaly s jejím zavedením kvůli obavám ze značných změn spojených s implementací 802.11n ve stávajících sítích," říká Paul DeBeasi, hlavní analytik společnosti Burton Group. "Duální přístupové body 3x3 MIMO společnosti Siemens umožní firmám implementovat technologii 802.11n ve stávající infrastruktuře odpovídající standardu 802.3af."

Další problém dosavadních řešení pro 802.11n souvisí s použitím centralizovaných architektur, kde jsou veškerá data přesměrovávána na centrální WLAN kontroler, což potenciálně vede k "úzkému hrdlu" v provozu vzhledem k výrazně širšímu přenosovému pásmu u 802.11n. Řešení řady výrobců vyžaduje nákladné úpravy páteřní sítě a nové WLAN kontrolery, zatímco řešení společnosti Siemens firmám umožňuje plně využívat výhod 802.11n bez nákladných úprav sítě díky unikátní architektuře VNS (Virtual Network Services). Tato architektura umožňuje optimalizaci výkonu u aplikací vyžadujících velkou šířku pásma díky inteligentnímu směrování provozu přístupovou částí sítě a její páteří,v závislosti na aplikaci a dostupné síťové kapacitě, kdy dochází k využití maximální šířky pásma v dané síti. Koncepce řešení HiPath Wireless toto umožňuje bez nutnosti upgradovat kontrolery ve stávající drátové síti a výrazně tak zjednodušuje a zlevňuje implementaci a integraci technologie 802.11n v podnikové infrastruktuře.

Georgia World Congress Center (GWCC), jedno z předních konferenčních, sportovních a zábavních center na světě, instalovalo předchozí verzi řešení Siemens HiPath Wireless v prosinci 2005 v reakci na rostoucí poptávku svých zákazníků po bezdrátové konektivitě. GWCC, jehož areál zahrnuje velké konferenční centrum, stadion Georgia Dome a olympijský park o rozloze 21 akrů, kvitoval flexibilitu a jednoduchost řešení společnosti Siemens. Tento měsíc by měl v GWCC začít zkušební provoz HiPath Wireless pro 802.11n, který má demonstrovat výhody této technologie: vyšší rychlost, větší rozsah i spolehlivost.

Řešení Siemens HiPath Wireless pro 802.11n zahrnuje dva nové přístupové body, AP3610 (interní anténa) a AP3620 (externí anténa), novou verzi Wireless Convergence Software (V5 R1), která kontrolerům umožňuje identifikovat a řídit přístupové body 802.11n, a novou verzi HiPath Wireless Manager HiGuard, která přináší zdokonalení správy a bezdrátový systém ochrany před útoky (Wireless Intrusion Protection System) pro sítě 802.11n.

"Siemens HiPath Wireless nyní nabízí novým i stávajícím zákazníkům výhody technologie 802.11n - vyšší rychlost a spolehlivost," říká Luc Roy, viceprezident Enterprise Mobility ze společnosti Siemens. "Unikátní architektura a vlastnosti HiPath Wireless zajistí snadnou a cenově dostupnou implementaci vysoce výkonné bezdrátové sítě v jakékoliv firmě."

Článek ze dne 26. srpna 2008 - úterý

Další články od Siemens Enterprise Communications s.r.o.

OpenScape Mobility

James O Neill jmenován výkonným ředitelem Siemens Enterprise Communications

Gores Group a Siemens podepsaly finální smlouvu o založení společného podniku

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Telefony Siemens Gigaset S680 a S685

S novým adaptérem Gigaset HomePlug AV 200 budete mít domácí síť v mžiku

Siemens představuje řešení Power-over-Ethernet pro bezdrátové sítě 802.11n

Produkty Siemens Gigaset mají nového distributora

ARQUES získá 80,2 % podíl ve společnosti Siemens Home and Office Communication Devices

Siemens a Gores Group se stávají společnými partnery firmy Siemens Enterprise Communications

Siemens Home and Office Communication Devices

Deset milionů prodaných licencí Siemens HiPath 4000

Dva nové bezšňůrové telefony Siemens Gigaset pro ISDN

Správa Pražského hradu si vybrala pro dodávku uceleného komunikačního řešení opět společnost Siemens

Nezávislá analýza potvrzuje výhody řešení Power-over-Ethernet pro 802.11n od společnosti Siemens

Hledáte skvělý dárek pro Den matek ? Podívejte se na bezšňůrové telefony Siemens Gigaset

Interkom Siemens Gigaset HC450 ovládaný bezšňůrovým telefonem Gigaset

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Gigaset SE365 WLAN kombinuje přístupový bod, ethernetový adaptér a repeater

Siemens představuje novou značku OpenScale pro služby sjednocené komunikace od různých dodavatelů

Velké firmy implementují platformu sjednocené komunikace Siemens HiPath 8000

Gigaset C470 IP a C475 IP pro klasické bezšňůrové telefony pro pevnou síť a VoIP volání

CeBIT 2008 Siemens Enterprise Communications představí komplexní řešení sjednocené komunikace pro firmy všech velikostí a typů

Siemens Enterprise představuje komplexní aplikační rámec OpenSOA pro firemní řešení otevřené komunikace

Siemens Gigaset S670 a S675

Siemens Gigaset C470

Siemens Home and Office Communication Devices posiluje oblast middlewaru bran spoluprací s firmou Jungo

Siemens Gigaset AL140 a Gigaset AL145 přinášejí kvalitu za nízkou cenu

IP komunikační systém Siemens HiPath 4000 V4 podporuje mobilitu, zvyšuje flexibilitu implementace a snižuje celkové náklady vlastnictví

Siemens dodavatelem pro největší privátní řízenou IP síť v Evropě

Produkty Siemens Gigaset snižují spotřebu energie

Nový HiPath Trading od společnosti Siemens jako první trading řešení čistě na bázi IP nabízí větší mobilitu a integraci procesů

Central Europe Top Award pro Siemens

Siemens uzavřel licenční dohodu s IBM o poskytování technologie OpenScape