logo

Siemens Enterprise představuje komplexní aplikační rámec OpenSOA pro firemní řešení otevřené komunikace

Společnost Siemens Enterprise Communications představila koncepci OpenSOA, komplexní a sjednocenou platformu pro příští generaci aplikací na bázi servisně-orientované architektury společnosti.

První dvě aplikace využívající architekturu OpenSOA, HiPath 8000 Assistant a HiPath 8000 Media Server, jsou již nyní k dispozici v kombinaci se SIP softswitchem HiPath 8000.

Koncepce OpenSOA je klíčovou komponentou strategie otevřené komunikace Siemens Enterprise Communications, která zákazníkům umožňuje implementovat nabízené řešení a využívat jejich výhod bez ohledu na síťové či komunikační prostředí. Aplikace SOA jsou založeny na otevřených standardech a umožňují tak snadnou integraci prostřednictvím standardizovaných rozhraní i větší portabilitu napříč prostředími s různými servery, koncovými zařízeními a operačními systémy.

Architektura OpenSOA zároveň umožňuje sdílet funkce mezi jednotlivými podnikovými aplikacemi a vytvářet tak nové synergie mezi uživateli firemního systému. Zákazníci mohou například využívat výhod společných SOA softwarových služeb, jako jsou údaje o aktuální dostupnosti a poloze, notifikační systém či nástroje pro spolupráci. To znamená, že oboroví experti, operátoři kontaktních center i mobilní uživatelé jsou okamžitě schopni zjistit dostupnost pro komunikaci pomocí preferovaného média a snadno spolupracovat v reálném čase.

"Siemens OpenSOA nabízí díky své komponentové SOA architektuře a sdíleným softwarovým službám bezprecedentní stupeň konsistence mezi aplikacemi," říká Thomas Zimmermann, Chief Operation Officer, Siemens Enterprise Communications. "Nový, otevřený přístup založený na standardech zároveň výrazně usnadňuje integraci s klíčovými firemními aplikacemi a umožňuje tak našim zákazníkům obohatit důležité firemní procesy o nový rozměr komunikace."

OpenSOA představuje nejnovější vývojové stádium strategie Siemens v oblasti SOA, které by se mělo stát základem aplikací společnosti pro jednotnou komunikaci, unified messaging a kontaktní centra. V případě OpenSOA nejde o nové využití existujících aplikací s webovým rozhraním či "zabalením" do middlewaru jiných dodavatelů. Prostředí OpenSOA bylo od začátku koncipováno na bázi komplexní servisně-orientované architektury. Sdílené služby a funkce byly od základu přebudovány pomocí jazyků Java a XML s využitím standardních SOA rozhraní.

"Přístup firmy Siemens ke koncepci SOA se od ostatních odlišuje svojí úplností. OpenSOA jakožto od základu otevřený systém nabízí větší hodnotu pro zákazníky se zájmem o skutečné výhody SOA architektury a díky konsolidaci dat a rozhraní napříč aplikacemi nabízí cestu k řešením tzv. jednotné komunikace," říká Blair Pleasant, prezident a hlavní analytik ve společnosti COMMfusion a spoluzakladatel UCStrategies.com.

Osvědčením otevřené integrace založené na standardech se stala certifikace Powered by SAP NetWeaver, kterou architektura Siemens OpenSOA získala v druhé polovině roku 2006. Nová verze OpenScape navíc využije OpenSOA k integraci služeb aktuální dostupnosti v prostředí IBM Lotus Sametime. Integrace se systémy SAP a IBM svědčí o obecném oborovém trendu směrem k otevřeným standardizovaným architekturám, které firemním zákazníkům nabídnou nižší náklady spojené s vlastnictvím a větší svobodu výběru.

NHS Trust v anglickém Newcastlu - jeden ze zákazníků Siemens Enterprise Communications, který využívá HiPath 8000 - je o hodnotách SOA přesvědčen. "Servisně-orientované aplikace Siemens pro softswitch HiPath 8000 jsou součástí otevřeného, standardizovaného systému, který nás prvořadě přivedl ke spolupráci se Siemens," říká Robin Smith, konzultant NHS Trust. "Komplexní přístup Siemens k SOA je navíc pro nás zárukou, že tyto aplikace jsou součástí pečlivě promyšlené architektury."

Článek ze dne 25. února 2008 - pondělí

Další články od Siemens Enterprise Communications s.r.o.

OpenScape Mobility

James O Neill jmenován výkonným ředitelem Siemens Enterprise Communications

Gores Group a Siemens podepsaly finální smlouvu o založení společného podniku

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Telefony Siemens Gigaset S680 a S685

S novým adaptérem Gigaset HomePlug AV 200 budete mít domácí síť v mžiku

Siemens představuje řešení Power-over-Ethernet pro bezdrátové sítě 802.11n

Produkty Siemens Gigaset mají nového distributora

ARQUES získá 80,2 % podíl ve společnosti Siemens Home and Office Communication Devices

Siemens a Gores Group se stávají společnými partnery firmy Siemens Enterprise Communications

Siemens Home and Office Communication Devices

Deset milionů prodaných licencí Siemens HiPath 4000

Dva nové bezšňůrové telefony Siemens Gigaset pro ISDN

Správa Pražského hradu si vybrala pro dodávku uceleného komunikačního řešení opět společnost Siemens

Nezávislá analýza potvrzuje výhody řešení Power-over-Ethernet pro 802.11n od společnosti Siemens

Hledáte skvělý dárek pro Den matek ? Podívejte se na bezšňůrové telefony Siemens Gigaset

Interkom Siemens Gigaset HC450 ovládaný bezšňůrovým telefonem Gigaset

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Gigaset SE365 WLAN kombinuje přístupový bod, ethernetový adaptér a repeater

Siemens představuje novou značku OpenScale pro služby sjednocené komunikace od různých dodavatelů

Velké firmy implementují platformu sjednocené komunikace Siemens HiPath 8000

Gigaset C470 IP a C475 IP pro klasické bezšňůrové telefony pro pevnou síť a VoIP volání

CeBIT 2008 Siemens Enterprise Communications představí komplexní řešení sjednocené komunikace pro firmy všech velikostí a typů

Siemens Enterprise představuje komplexní aplikační rámec OpenSOA pro firemní řešení otevřené komunikace

Siemens Gigaset S670 a S675

Siemens Gigaset C470

Siemens Home and Office Communication Devices posiluje oblast middlewaru bran spoluprací s firmou Jungo

Siemens Gigaset AL140 a Gigaset AL145 přinášejí kvalitu za nízkou cenu

IP komunikační systém Siemens HiPath 4000 V4 podporuje mobilitu, zvyšuje flexibilitu implementace a snižuje celkové náklady vlastnictví

Siemens dodavatelem pro největší privátní řízenou IP síť v Evropě

Produkty Siemens Gigaset snižují spotřebu energie

Nový HiPath Trading od společnosti Siemens jako první trading řešení čistě na bázi IP nabízí větší mobilitu a integraci procesů

Central Europe Top Award pro Siemens

Siemens uzavřel licenční dohodu s IBM o poskytování technologie OpenScape