logo Siemens Enterprise Communications s.r.o.

IP komunikační systém Siemens HiPath 4000 V4 podporuje mobilitu, zvyšuje flexibilitu implementace a snižuje celkové náklady vlastnictví

Střední a velké firmy nyní mohou zvýšit svoji výkonnost - při nižších nákladech a komplexitě - díky nové verzi flexibilního IP komunikačního systému HiPath 4000. Nejnovější platforma pro jednotnou IP komunikaci společnosti Siemens Enterprise Communications přináší podporu mobility uživatelů, virtuální číslování, kompletní šifrování, integraci firemních procesů a další užitečné vlastnosti.

Díky HiPath 4000 V4 mohou firmy rychleji reagovat na požadavky svých zákazníků i nové tržní příležitosti, posilovat svou konkurenceschopnost, a zvyšovat ziskovost díky větší efektivitě.

Systém HiPath 4000 V4 je založen na architektuře Siemens Open Communications. Otevřená rozhraní usnadňují síťovou integraci zejména v heterogenních prostředích složených z řešení více dodavatelů. Inovace systému vycházejí výhradně z požadavků zákazníků a jsou součástí investičního programu společnosti Siemens, jehož cílem je udržet vedoucí pozici HiPath 4000 v segmentu konvergovaných IP systémů. Otevřená rozhraní zároveň usnadňují integraci se systémy SAP, Siebel a Microsoft a umožňují tak rozšířit firemní procesy o komunikaci v reálném čase.

Mezi důležité vlastnosti nové verze patří uživatelská licence s hlasovou schránkou a klientem CTI (Computer Telephony Integration). Uživatelé tak vidí všechny své zprávy na jednom místě. Mobilní přístup pak umožňuje zpracovávat všechny zprávy rychleji a snadněji.

HiPath 4000 V4 zároveň nabízí konvergenci pevné a mobilní komunikace prostřednictvím řešení Siemens HiPath MobileConnect, umožňující uživatelům volně přecházet mezi bezdrátovými (WiFi) a mobilními (GSM) sítěmi bez přerušení hovoru. Jedno telefonní číslo, jedna hlasová schránka a široká nabídka funkcí přináší plnohodnotnější a "jednotnější" komunikaci.

Nová verze HiPath podporuje virtuální číslovací plány, což umožňuje správcům systému integrovat nové pobočky a zároveň zachovat dosavadní číslovací plány. Firmy tak získávají mnohem větší volnost a rychlost při pokrývání trhů a rozmísťování poboček.

Systém HiPath V4000 V4 také přináší inovovanou koncepci zabezpečení: kompletní šifrování IP komunikace pomocí TLS (Transport Layer Security), SRTP (Secure Real-time Transport Protocol) či PKI (Public Key Infrastructure) zajišťuje integritu a bezpečnost komunikace v rámci celé firmy.

Nová verze HiPath dále nabízí optimalizovanou integraci telefonů Siemens OpenStage, jejichž nový revoluční design spojuje jednoduché ovládání s inovativními PC funkcemi, jako je rychlá aktivace konferenčního hovoru ("push to conference"), správa hovorů prostřednictvím PC, volání s využitím údajů o přítomnosti volaného, a mnoho dalších. Integrace telefonů OpenStage umožňuje růst produktivity a spolupráce mezi zaměstnanci, vedoucí ke zvýšení jejich výkonnosti.

HIPath 4000 V4 lze snadno propojit s řadou multifunkčních integrovaných IP bran HiPath HG 3500. Tyto brány umožňují nákladově optimální IP LAN/WAN propojení s IP aplikacemi pro jednotnou komunikaci, jako je HiPath Xpressions či HiPath Attendant Console. Mezi přínosy patří maximální flexibilita implementace, vyšší škálovatelnost a nižší administrativní zatížení.

Inovovaná koncepce HiPath 4000 V4 vychází z celosvětových zkušeností a úspěchů společnosti Siemens v oblasti snižování nákladů a komplexity při zavádění firemní distribuované IP komunikace v celé řadě odvětví - při současné ochraně stávajících investic do technologií přepínaných okruhů. Řešení funguje stejně dobře v prostředí přepínaných okruhů, paketových přenosů, i jejich kombinací, a poskytuje tak firmám, systémovým integrátorům a poskytovatelům služeb flexibilitu při implementaci. Redundantní komponenty zajišťují vysokou dostupnost a spolehlivost srovnatelnou s vlastnostmi existujících pobočkových ústředen (PBX).

Podle nejnovějších průzkumů, které zveřejnila firma Intellicom Analytics ve své zprávě “Intellicom Market Dashboard,” - kam již byly zahrnuty inovace HiPath 4000 V4 - patří společnost Siemens mezi jediné tři dodavatele, kteří v kategorii "segment firemních uživatelů" získali celkové hodnocení "dobře pozicovaný" nebo vyšší, a to jak u indexu funkční výkonnosti, tak v případě flexibility implementace.

"Díky řadě pokročilých funkcí a možnosti integrace firemních procesů urychluje HiPath 4000 konvergenci hlasové a datové komunikace způsobem, který firmám umožňuje výrazně zvýšit svou výkonnost," říká Frank Stinson z firmy IntelliCom Analytics. "Koncepce Siemens zároveň jasně počítá s ochranou investic do stávajících platforem a podporou otevřené interoperability v heterogenních sítích."

HiPath 4000 se osvědčil jako jeden z nejvyhledávanějších konvergovaných IP systémů na trhu, s výrazným nárůstem počtu objednávek uživatelských licencí oproti minulému roku. Prodeje rostly obzvlášť rychle v Indii, Rusku, Brazílii a na dalších důležitých světových trzích, spolu s přesvědčivými výsledky na americkém a evropském trhu.

"Uvedení HiPath 4000 V4 představuje nástup nové etapy v oblasti IP komunikace, která podnikům umožní dále zvyšovat výkonnost díky větší produktivitě, efektivitě a spolupráci v rámci celé firmy," říká Thomas Zimmermann, Chief Operating Officer, Siemens Enterprise Communications. "Jsme přesvědčeni, že otevřená komunikace může našim zákazníkům pomoci zvyšovat obrat a ziskovost rychleji než kdy předtím. Naše nástroje jim poskytují větší flexibilitu a reakceschopnost vůči zákazníkům i novým obchodním příležitostem."

Verze 4 platformy Siemens HiPath 4000 je již na trhu k dispozici, ceny za licenci se odvíjejí od konkrétních požadavků zákazníka.

Článek Siemens Enterprise Communications s.r.o. ze dne čtvrtek 13. prosince 2007

Další články od Siemens Enterprise Communications s.r.o.

OpenScape Mobility

James O Neill jmenován výkonným ředitelem Siemens Enterprise Communications

Gores Group a Siemens podepsaly finální smlouvu o založení společného podniku

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Telefony Siemens Gigaset S680 a S685

S novým adaptérem Gigaset HomePlug AV 200 budete mít domácí síť v mžiku

Siemens představuje řešení Power-over-Ethernet pro bezdrátové sítě 802.11n

Produkty Siemens Gigaset mají nového distributora

ARQUES získá 80,2 % podíl ve společnosti Siemens Home and Office Communication Devices

Siemens a Gores Group se stávají společnými partnery firmy Siemens Enterprise Communications

Siemens Home and Office Communication Devices

Deset milionů prodaných licencí Siemens HiPath 4000

Dva nové bezšňůrové telefony Siemens Gigaset pro ISDN

Správa Pražského hradu si vybrala pro dodávku uceleného komunikačního řešení opět společnost Siemens

Nezávislá analýza potvrzuje výhody řešení Power-over-Ethernet pro 802.11n od společnosti Siemens

Hledáte skvělý dárek pro Den matek ? Podívejte se na bezšňůrové telefony Siemens Gigaset

Interkom Siemens Gigaset HC450 ovládaný bezšňůrovým telefonem Gigaset

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Gigaset SE365 WLAN kombinuje přístupový bod, ethernetový adaptér a repeater

Siemens představuje novou značku OpenScale pro služby sjednocené komunikace od různých dodavatelů

Velké firmy implementují platformu sjednocené komunikace Siemens HiPath 8000

Gigaset C470 IP a C475 IP pro klasické bezšňůrové telefony pro pevnou síť a VoIP volání

CeBIT 2008 Siemens Enterprise Communications představí komplexní řešení sjednocené komunikace pro firmy všech velikostí a typů

Siemens Enterprise představuje komplexní aplikační rámec OpenSOA pro firemní řešení otevřené komunikace

Siemens Gigaset S670 a S675

Siemens Gigaset C470

Siemens Home and Office Communication Devices posiluje oblast middlewaru bran spoluprací s firmou Jungo

Siemens Gigaset AL140 a Gigaset AL145 přinášejí kvalitu za nízkou cenu

IP komunikační systém Siemens HiPath 4000 V4 podporuje mobilitu, zvyšuje flexibilitu implementace a snižuje celkové náklady vlastnictví

Siemens dodavatelem pro největší privátní řízenou IP síť v Evropě

Produkty Siemens Gigaset snižují spotřebu energie

Nový HiPath Trading od společnosti Siemens jako první trading řešení čistě na bázi IP nabízí větší mobilitu a integraci procesů

Central Europe Top Award pro Siemens

Siemens uzavřel licenční dohodu s IBM o poskytování technologie OpenScape