logo

Velké firmy implementují platformu sjednocené komunikace Siemens HiPath 8000

Stále více zákazníků společnosti Siemens Enterprise Communications na celém světě rychle přechází na otevřené IT systémy sjednocené komunikace, umožňující řešit problémy spojené s provozem podniku.

Z tohoto důvodu se počet uživatelů IP systému sjednocené komunikace v reálném čase Siemens HiPath 8000 v uplynulém roce zvýšil o více než 400 procent. Platforma slavila úspěch ve všech sektorech trhu a ve firmách všech velikostí a odvětví.

Siemens Enterprise Communications upevňuje svou vedoucí pozici na trhu uvedením nejnovější sady funkcí pro HiPath 8000, obsahující přes čtyřicet nových položek, včetně zdokonalené služby jednoho čísla pro sjednocenou komunikaci, možnosti zřizovat větší pracovní skupiny (Business Groups) pro poskytovatele řízených služeb (Managed Service Providers), inovovaného zajištění kontinuity a obnovení provozu po výpadku, rozšířené možnosti elektronického číslování (ENUM) i kompatibility se systémy IBM a Microsoft.

Mezi nejdůležitější položky nové sady funkcí HiPath 8000 patří :

V průběhu roku 2008 se uskuteční dodávka platformy HiPath 8000 pro BBC (British Broadcasting Corporation), největší vysílací společnost na světě o 23 tisících zaměstnancích, pro něž je komunikace v reálném čase a práce s různými mediálními formáty nezbytným nástrojem při shromažďování, výrobě a šíření obsahu pro britské koncesionáře.

Dalším zákazníkem Siemens, který využívá HiPath 8000 k nákladově efektivnímu poskytování sjednocené komunikace jako řízené služby, je společnost Global Crossing, dodavatel služeb pro britskou vládu.

Obě společnosti považují architekturu na úrovni operátorských systémů, otevřené standardy, vlastnosti protokolu SIP i extrémní pružnost HiPath 8000 za klíčové předpoklady poskytování kvalitních, spolehlivých, rentabilních a konkurenceschopných řízených služeb.

Anthony Christie, generální ředitel Global Crossing pro region EMEA, říká : "Spojením platformy HiPath 8000 s uživatelským přístupem k jedné z největších Managed Service IP sítí v Evropě jsme schopni vytvořit širokou škálu možností, které do budoucna přetransformují způsob práce v úřadech britské vlády i u našich komerčních zákazníků. Jejich zaměstnanci budou moci zvýšit svoji efektivitu díky kompletní nabídce pokročilých IP služeb v plně zabezpečeném a flexibilním pracovním prostředí."

"Přechod na podnikové komunikační systémy na bázi IP vede k integraci komunikace v reálném čase do podnikových aplikací. Světy IT a komunikace se tak rychle propojují díky platformám, jako je HiPath 8000," říká Jerry Carron, viceprezident pro výzkum v agentuře Current Analysis.

Podle Thomase Zimmermanna, COO, Siemens Enterprise Communications, velké podniky dnes již nepotřebují kopírovat vlastnosti starých pobočkových ústředen.

"Velké společnosti, instituce a poskytovatelé řízených služeb dnes nepotřebují nástroje k zajištění komunikačních možností minulosti," říká Zimmermann. "To, co skutečně potřebují, je strategická IT technologie typu HiPath 8000, která umožňuje integraci komunikace v reálném čase a údajů o aktuální dostupnosti uživatele do každodenních firemních procesů. Takovým způsobem pak mohou firmy optimalizovat výkon a potenciál svých zaměstnanců či odběratelů řízených služeb."

Článek ze dne 20. března 2008 - čtvrtek

Další články od Siemens Enterprise Communications s.r.o.

OpenScape Mobility

James O Neill jmenován výkonným ředitelem Siemens Enterprise Communications

Gores Group a Siemens podepsaly finální smlouvu o založení společného podniku

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Telefony Siemens Gigaset S680 a S685

S novým adaptérem Gigaset HomePlug AV 200 budete mít domácí síť v mžiku

Siemens představuje řešení Power-over-Ethernet pro bezdrátové sítě 802.11n

Produkty Siemens Gigaset mají nového distributora

ARQUES získá 80,2 % podíl ve společnosti Siemens Home and Office Communication Devices

Siemens a Gores Group se stávají společnými partnery firmy Siemens Enterprise Communications

Siemens Home and Office Communication Devices

Deset milionů prodaných licencí Siemens HiPath 4000

Dva nové bezšňůrové telefony Siemens Gigaset pro ISDN

Správa Pražského hradu si vybrala pro dodávku uceleného komunikačního řešení opět společnost Siemens

Nezávislá analýza potvrzuje výhody řešení Power-over-Ethernet pro 802.11n od společnosti Siemens

Hledáte skvělý dárek pro Den matek ? Podívejte se na bezšňůrové telefony Siemens Gigaset

Interkom Siemens Gigaset HC450 ovládaný bezšňůrovým telefonem Gigaset

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Gigaset SE365 WLAN kombinuje přístupový bod, ethernetový adaptér a repeater

Siemens představuje novou značku OpenScale pro služby sjednocené komunikace od různých dodavatelů

Velké firmy implementují platformu sjednocené komunikace Siemens HiPath 8000

Gigaset C470 IP a C475 IP pro klasické bezšňůrové telefony pro pevnou síť a VoIP volání

CeBIT 2008 Siemens Enterprise Communications představí komplexní řešení sjednocené komunikace pro firmy všech velikostí a typů

Siemens Enterprise představuje komplexní aplikační rámec OpenSOA pro firemní řešení otevřené komunikace

Siemens Gigaset S670 a S675

Siemens Gigaset C470

Siemens Home and Office Communication Devices posiluje oblast middlewaru bran spoluprací s firmou Jungo

Siemens Gigaset AL140 a Gigaset AL145 přinášejí kvalitu za nízkou cenu