logo Check Point Software Technologies s.r.o.

Check Point představuje nejnovější bezpečnostní bránu a řízení založené na nové architektuře softwarových bladů

Check Point Software Technologies Ltd. představuje Check Point R70, novou zásadní verzi své bezpečnostní brány a řešení pro její správu. Zařízení Check Point R70 je založeno na nově oznámené architektuře softwarových bladů, která poskytuje novou úroveň flexibility, jednoduchosti a rozšiřitelnosti, a přináší tak revoluci v oblasti bezpečnosti.

Check Point R70 umožňuje podnikům všech velikostí nastavit svoji bezpečnostní infrastrukturu svým specifickým potřebám, a to jak z hlediska funkčnosti, tak i výkonu. Celý systém lze spravovat centrálně, jednoduše instalovat, konfigurovat a snadno rozšiřovat.

Pro potřeby nové bezpečnostní brány R70 byla funkce prevence narušení sítě (IPS) převedena do samostatného softwarového bladu. Nový softwarový blade IPS poskytuje komplexní ochranu, dynamickou správu IPS a výkon v řádech gigabitů nesrovnatelný s dnešními IPS systémy. Zároveň flexibilita řešení R70 umožňuje do budoucna nasazovat i nově vyvinuté technologie společnosti Check Point pro prevenci narušení sítě.

"Bezpečnostní brána Check Point R70 přináší zákazníkům zcela nový pohled na instalaci síťové bezpečnosti v oblasti bezprecedentní flexibility a rozšiřitelnosti," říká Daniel Šafář, obchodní manažer Check Point. "Tato nová verze umožní zákazníkům maximálně profitovat z nové architektury softwarových bladů," dodává D. Šafář.

Komplexní a modulární bezpečnost

Nový Check Point R70, založený na architektuře softwarových bladů, poskytuje podnikům široké možnosti v zajištění bezpečnosti. Nová architektura umožňuje firmám vybírat pouze konkrétní bezpečnostní aplikace nebo softwarové blady, které aktuálně potřebují. Mohou si tak zvolit například firewall, VPN, IPS, antivirus a další funkcionality z knihovny čítající přes 20 softwarových bladů.

Výhodou softwarových bladů je možnost jejich instalace bez nutnosti nového hardwaru, výrazná úspora času při jejich aktivaci a nízké provozní náklady. Navíc nová architektura garantuje zákazníkům požadovaný výkon, a to pomocí jednoduché alokace zdrojů pro konkrétní softwarové blady.

Ochrana před hrozbami s vysokým výkonem

Check Point R70 s novým softwarovým bladem IPS používá několikavrstvé jádro poskytující nesrovnatelně výkonnou kontrolu hrozeb a průchodnost firewallu spolu s integrovanou ochranou IPS až 10 Gb/s. Softwarový blade IPS zajišťuje kompletní ochranu před malwarem, červy a dalšími hrozbami jak pro pracovní stanice a servery, tak i pro operační systémy s bezpečnostními chybami.

Správa na nové úrovni

Check Point R70 nabízí dva nové blady pro správu, jeden pro analýzu IPS událostí a druhý pro řízení bezpečnostních bran. Blade pro analýzu IPS událostí umožňuje zaměřit se na kritické události a funkce, poskytuje grafický pohled na objemy dat v reálném čase a také rychlou změnu z všeobecného pohledu na pohled forenzní, umožňující detailní prověření případného útoku. Softwarový blade pro správu slučuje do jednoho nástroje centrální administraci bladů a také aktivaci všech bezpečnostních zařízení Check Point. Jednotná správa umožňuje administrátorům řídit, nastavovat bezpečnostní politiku a aplikovat ochranná opatření napříč celou bezpečnostní infrastrukturou z jednoho rozhraní.

Vlastnosti a výhody Check Point R70 zahrnují :

"Check Point R70® představuje novou vlnu v zajištění internetové bezpečnosti a vybavuje podniky modulární bezpečnostní bránou a systémem řízení, které nemají srovnání, co se zabezpečení a výkonu týká," dodává Daniel Šafář.

Cena a dostupnost

Zařízení Check Point XY je k dostání již nyní prostřednictvím sítě partnerů.

Další články k tématům - bezpečnostní - blade - Check - IPS - ochranu - Point - R70 - řízení - Daniel Šafář

Článek Check Point Software Technologies s.r.o. ze dne 4. května 2009 - pondělí

Další články od Check Point Software Technologies s.r.o.