logo Check Point Software Technologies s.r.o.

Check Point představuje novou řadu zařízení pro správu bezpečnostních prvků založených na softwarové blade architektuře

Smart-1 jsou první zařízení, která sjednocují řízení bezpečnostní politiky pro síť, IPS a koncové body a poskytují úložný prostor až 12 TB.

Společnost Check Point Software Technologies Ltd., celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámila uvedení nové řady zařízení pro správu bezpečnostních prvků Check Point Smart-1. Nová řada čtyř zařízení je první, která podnikům přináší rozšiřitelné řešení, jež sjednocuje řízení bezpečnostní politiky pro síť, IPS i koncové body a zároveň poskytuje kapacitu až 12 TB pro logování provozu. Pomocí zařízení Smart-1 mohou firmy významně zvýšit efektivitu administrace a celkovou bezpečnost.

Bezpečnostní administrátoři investují velké úsilí do řízení bezpečnostní politiky zodpovědné za zabezpečení sítě a koncových bodů. Zařízení Smart-1 jsou navržena tak, aby tento proces co nejvíce zjednodušila. Jednou konzolí mohou administrátoři spravovat bezpečnostní politiku IPS, koncových bodů a celé sítě. Prostřednictvím unikátní architektury softwarových bladů společnosti Check Point lze podle aktuální potřeby rozšířit standardní schopnosti zařízení Smart-1 přidáním dalších řídicích bladů pro správu sítě. Smart-1 též zefektivňuje bezpečnostní management tím, že nabízí integrovanou diskovou kapacitu pro ukládání veškerých logů napříč všemi podnikovými zařízeními. Tato vlastnost administrátorům pomáhá splňovat bezpečnostní standardy a provádět hloubkové analýzy možných incidentů.

"Řešení Check Point Smart-1 představuje další krok v našem úsilí o zjednodušení správy bezpečnosti určeného firmám, jimž poskytujeme nejvyšší úroveň ochrany," říká Daniel Šafář, obchodní manažer českého zastoupení společnosti Check Point. "Smart-1 těží z benefitů architektury softwarových bladů a přináší síťovým administrátorům flexibilitu, snadnou rozšiřitelnost a pomáhá jim posílit bezpečnostní politiku v rámci celé organizace," dodává D. Šafář.

Zařízená pro správu zabezpečení Check Point Smart-1 nabízí díky neobvykle velké kapacitě úložného prostoru a vysokému výkonu snadný přístup k datům o provozu sítě. Až 12 TB (terabytů) integrovaného diskového pole RAID poskytuje přibližně tříletý přehled o všech záznamech firemního síťového provozu. Systémový výkon umožňuje ukládat až 30 000 logů za sekundu. Díky vestavěné podpoře Storage Area Networks (SAN) a rychlé optické konektivitě eliminuje zařízení Smart-1 náklady na zajištění, nasazení a údržbu vyhrazené infrastruktury pro ukládání dat.

Řada Smart-1 zahrnuje :

Další výhody zařízení pro správu zabezpečení Check Point Smart-1 :

"Nová řada Smart-1 poskytuje zákazníkům zjednodušení a sjednocení správy bezpečnostních prvků, které zajistí nepřetržitý provozní chod i v těch nejnáročnějších síťových prostředích," dodává Daniel Šafář.

Další články k tématům - bezpečnostní - Check - IPS - monitoring - smart-1 - TB - zabezpečení - Daniel Šafář

Článek Check Point Software Technologies s.r.o. ze dne 2. září 2009 - středa

Další články od Check Point Software Technologies s.r.o.