logo

Gopas DevCon 2013 ve znamení Windows Phone 8

Gopas a Microsoft pořádají 23.1. 2013 v pražském BB Centru odbornou vývojářskou konferenci GOPAS DevCon 2013. Účastníci budou seznámeni s aktuálními novinkami z Entity Framework a dovědí se, co umí SignalR a jak jej lze používat ve webových aplikacích v ASP.NET.

Hned dvě přednášky jsou věnovány aktuálním tématům Windows Phone 8 a Windows 8. První z nich vývoji mobilních aplikací a druhá vývoji her pro Windows 8 pomocí MonoGame.

"Windows Phone 8 mají v chytrých telefonech dle mého názoru zajímavou budoucnost. Telefony s nimi jsou totiž uživatelsky jednoduché, bezpečné a konzistentní", říká David Gešvindr, který bude na konferenci přednášet o vývoji aplikací pro Windows Phone 8.

"Díky aktivním dlaždicím je ve Windows Phone 8 možné si systém do značné míry jednoduše přizpůsobit a zrychlit tak úkony, které často děláme s telefonem. Aplikace zde mají omezené pravomoci, čímž je uživatel chráněn proti aplikacím, které by chtěly číst poštu, textové zprávy či jinak zasahovat do jeho soukromí. Nezáleží také na tom, kdo vyrobil daný telefon, protože ovládání je pořád stejné, ať je to Nokie nebo HTC, což se o Androidu úplně tvrdit nedá", dodává David Gešvindr.

Windows Phone 8 také přináší nové možnosti propojení aplikací a jejich integrace do prostředí telefonu. Již v předchozí verzi existovaly omezené možnosti, jak se aplikace mohla začlenit do systému.

"Nově existují další praktické cesty integrace aplikací. Například již na uzamčené obrazovce lze mít nyní k dispozici aktuální informace z aplikace, kterou si zvolíte, ať už je to předpověď počasí nebo nové fotografie přátel. Aplikace se také může prezentovat v peněžence, což je nové centrální místo pro správu plateb přes telefon. Osobně je to pro mě jedna z nejzajímavějších novinek, protože jednak dává uživateli plnou kontrolu nad jakoukoliv platbou přes telefon, ať už je to nákup aplikace nebo platba přes NFC u obchodníka, a také poskytuje prostor pro přístup k členským kartám a nabídkám přímo z vašich aplikací", shrnuje David Gešvindr.

Další zajímavostí je také možnost vytvoření firemního Marketplace. Vnitrofiremní distribuce aplikací byla jedním z nejčastějších požadavků, který zazníval na školeních a přednáškách o Windows Phone 7.

Nově tedy existuje aplikační rozhraní pro správu nainstalovaných aplikací, které poslouží jako základní stavební kámen tzv. "Company Hubu" - aplikace pro komunikaci společnosti se zaměstnancem.

Další články k tématům - Android - konference - SmartPhone - školení - telefon - Windows - David Gešvindr

Článek ze dne 28. prosince 2012 - pátek

Další články od GOPAS, a.s.

Nabídka zaměstnání