logo

Office 365: nové výukové kurzy Gopas

Počítačová škola Gopas nabízí na podzim 2011 firmám i jednotlivcům tři nové kurzy ke cloudovému balíčku Office 365. Kurzy jsou určeny zájemcům, kteří chtějí mít všeobecný přehled o tom, jak efektivně využívat nejmodernější cloudové služby, snižovat náklady na IT řešení a být flexibilní.

"Absolventi kurzů se naučí převádět stávající informační technologie na cloud nebo je s ním kombinovat, migrovat data z lokálních systémů do cloudu, konfigurovat jednotlivé aplikace a další kroky", řekl Martin Pavlis, lektor Počítačové školy Gopas. Tři kurzy s různou úrovní pokročilosti jsou určeny manažerům, správcům sítí, programátorům, databázovým specialistům a dalším odborníkům z oblasti IT.

Kurz Office 365 pro manažery

Cloudové služby Office 365 jsou zajímavým trendem, protože umožňují i malým firmám využívat za přijatelnou cenu špičkové technologie, které by si jinak nemohly dovolit. "Manažeři získají na vzdělávacích kurzech všeobecný přehled o možnostech efektivního využití cloudu, například pro firemní komunikaci, sdílení informací nebo spolupráci na projektech, kdy jeden kolega sedí v kanceláři a druhý je na druhém konci republiky", konkretizuje obsah kurzu Martin Pavlis z Gopasu.

Orientace v potenciálu cloudu přitom není důležitá jen pro specializovaný IT personál, ale i pro řídící manažery. Proškolení šéfové budou díky získaným znalostem schopni pružně reagovat na nejaktuálnější obchodní situace a rozhodovat o pronájmu takové cloudové služby, která přesně odpovídá firemním potřebám, obchodním strategiím a taktikám.

Kurz Migrujemedo Office 365

Pro klienty pokročilejší úrovně připravila Počítačová škola Gopas kurz s širší a hlubší osnovou. "Na tomto kurzu se účastnící naučí používat jednotlivé služby Office 365 a také „migrovat data“ například z poštovních schránek do systému Exchange Online", upřesňuje Martin Pavlis z Počítačové školy Gopas. Součástí výukové osnovy je i postup, pomocí kterého mohou firmy zcela přejít na platformu Office 365 a zrušit provozování serverových aplikací ve svém IT prostředí, což může podnikům přinést zajímavé finanční úspory.

Kurz Migrace a koexistence s cloudovými službami

Absolventi kurzu Migrace a koexistence s cloudovými službami si budou umět poradit nejen s přechodem na cloud, ale i s paralelním provozem stávajících IT technologií s cloudem Office 365, kdy část aplikací poběží dál na interních firemních serverech. Rovněž se naučí integrovat stávající on-premisses technologie s cloud řešením Office 365, ale i migrovat stávající data do tohoto cloudového prostředí. Dozví se, za jakých podmínek lze migraci a integraci provést a jaké vlastnosti tyto kroky mají.

Další články k tématům - cloud - kurzy - Office 365 - vzdělávání - Martin Pavlis

Článek ze dne 12. září 2011 - pondělí

Další články od GOPAS, a.s.

Nabídka zaměstnání