logo itpoint.cz

Andrej Hronec

Ředitel společnosti AUDIOPRO

Andrej Hronec - AUDIOPRO s.r.o.logo AUDIOPRO s.r.o.LinkedIn

V dnešní době máme možnost pracovat vzdáleně téměř odkudkoliv. Technologie jako videokonference a bezdrátové sdílení obsahu začínají být běžně používány v dalších firemních prostorách, a ne pouze v zasedacích místnostech při důležitých jednáních.

Zapojení nových technologií přinese v blízké budoucnosti další možnosti - např. souběžný překlad probíhající konverzace do více jazyků. Videokonference díky vylepšení AI technologií, rozšířené realitě, automatickým jazykovým překladům a sledování výrazu obličeje.

Lidé jsou technologiemi moderní doby zhýčkaní a mají vysoká očekávání. V budoucnosti uvidíme, jak budou přední společnosti řídit videokulturu, která umožní efektivně pracovat každému zaměstnanci na jakémkoliv zařízení.

Michal Černý

Specialista na prezentační techniku společnosti AUDIOPRO

Michal Černý - AUDIOPRO s.r.o.logo AUDIOPRO s.r.o.LinkedIn

Speciálně navržené zasedací stoly a pracovní konzole napomáhají zlepšit management a organizaci takto vytíženého provozního prostředí i přidružených prostor.

Různé varianty pracovních jednotek operátorského pracoviště vynikají především svou variabilitou, správnou ergonomií a funkčním designem s množstvím příslušenství a efektivně využitého prostoru pro technické vybavení.

Aleš Hok

Obchodní ředitel společnosti ZEBRA SYSTEMS

Aleš Hok - Acronislogo AcronisLinkedIn

Nedávný útok na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ukázal, že dlouhodobý výpadek provozu následkem ransomwarového útoku není jen nějaké virtuální strašení. Podobné výpadky jsou obvykle důsledkem podcenění schopností útočníků a přecenění spolehlivosti stávajících záloh.

Proto doporučujeme chránit zálohy např. funkcí zajišťující jejich nezměnitelnost a pravidelně je testovat na obnovu.

Marie Baranová

Sales manažer řešení GFI Software pro ČR a SK ve společnosti ZEBRA SYSTEMS

Marie Baranová - GFI Softwarelogo GFI SoftwareLinkedIn

Při nástupu lockdownu v roce 2020 se mnoho kancelářských pracovníků ocitlo na home office, což většina organizací řešila posílením ochrany vlastních sítí. Ale návrat zaměstnanců do kanceláří neznamená, že organizace v ochraně své sítě mohou polevit.

Většina IT správců nadále doporučuje kombinaci opatření, jejímiž klíčovými prvky jsou VPN síť, dvoufaktorová autentizace a školení IT uživatelů.

Např. Kerio Control - řešení pro unifikované zabezpečení firemní sítě, poskytuje odpovědi na současné komplexní potřeby SMB společností, kterým již ke spolehlivé ochraně firemních sítí nestačí jen VPN, ale požadují i další prvky vícevrstvé bezpečnosti.

Stanislav Šmolík

Generální ředitel společnosti DNS

Stanislav Šmolík - DNS a.s.logo DNS a.s.LinkedIn

Podle statistického úřadu se pouze 5% firem povede dosáhnout 20 let existence. Nejenom že DNS už slouží ICT ekosystému o pět let více, ale současně je silnou a zdravou firmou připravenou na dalších minimálně 25 let.

Do dalších let jdeme s vizí, že tvoříme distribuci pro budoucnost a těšíme se na tuto cestu ve spolupráci s našimi vendory a partnery.

Ondřej Šabata

Sales Engineer pro řešení N-able společnosti ZEBRA SYSTEMS

Ondřej Šabata - ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.logo ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.LinkedIn

Podle odhadů společnosti N-able lze dnes automatizovat až 90% běžných aktivit IT administrátora. Nástroje typu N-able RMM (Remote Monitoring and Management) či N-central umožňují jednak integrovat IT správu do jedné konzole a jednak převést rutinní úkoly do automatizovaného režimu a věnovat se aktivitám s vyšší přidanou hodnotou.

Ušetřený čas pak dovoluje IT administrátorům efektivně spravovat více zařízení, uživatelů a zákazníků a zvýšit tak své příjmy.

Michal Černý

Specialista na prezentační techniku společnosti AUDIOPRO

Michal Černý - AUDIOPRO s.r.o.logo AUDIOPRO s.r.o.LinkedIn

Firmy v současné době potřebují kromě reprezentativní zasedačky pro schůzky i jiné prostory vybavené pro spolupráci týmů. Může jít o tzv. Huddle rooms, neformální prostory připomínající spíše obývací pokoj, relaxační zónu, nebo ostrovní řešení, k nimž se mohou zaměstnanci sesednout v rámci větší pracovní místnosti.

Prostorová řešení jsou různá podle potřeb a kultury společnosti, ale jedno je společné - vybavení kvalitními technologiemi pro spolupráci. Tak, aby bylo možné bez technických problémů komunikovat on-line se vzdálenými účastníky schůzky, sdílet s nimi informace, a to vše v zabezpečeném systému.

Mária Trnková

Viceprezidentka spotřebitelského a IoT segmentu společnosti ESET

Mária Trnková - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.

Představte si internetové zabezpečení, které získáte jedním kliknutím. Ve společnosti ESET neustále vyvíjíme produkty s ohledem na naše zákazníky. Naše nabídka ESET NetProtect představuje jednoduché a elegantní řešení nejen pro lídry v oblasti poskytování telekomunikačních a internetových služeb, ale také pro spotřebitele, kteří jsou skutečnými koncovými uživateli našich produktů.

Sebe i naše řešení vnímáme jako strážce pokroku, který umožňují digitální technologie. Naším cílem je poskytovat účinné digitální zabezpečení, které chrání uživatele vždy a za každých okolností.

Jeetu Patel

Výkonný viceprezident a generální ředitel divize bezpečnosti a spolupráce společnosti Cisco

Jeetu Patel - CISCO SYSTEMS (Czech Republic) s.r.o.logo CISCO SYSTEMS (Czech Republic) s.r.o.LinkedIn

Složitost hybridního pracovního prostředí, rychlejší zavádění cloudu a neustále rostoucí hrozby nutí organizace hledat důvěryhodného partnera, který jim pomůže dosáhnout odolnosti vůči nebezpečím číhajícím ve virtuálním prostoru. Věříme, že díky rozsahu, širokému portfoliu řešení a neutrálnímu obchodnímu modelu má Cisco schopnost tyto potřeby splnit.

Cisco Security Cloud zahrne síťové služby, bezpečnostní služby, služby pro sledování hrozeb, jednotný engine zásad, otevřenou sadu rozhraní API a prostředí pro správu, které usnadní práci administrátorům.

Vlastimil Horák

Country Manager VMware pro Českou republiku a Slovensko

Vlastimil Horák - VMware INClogo VMware INCLinkedIn

V době stoupajícího geopolitického napětí a nárůstu destruktivních útoků, které ničí data, se bezpečnost stala pro manažery prioritou. A to nejen pro manažery IT, ale i přímo pro ředitele firem. Kyberbezpečnost je předmětem většiny našich diskuzí se CIO a CTO i řady českých firem.

Nejen finanční instituce pochopily, že dnešní útočníci přecházejí od loupeží k převzetí kontroly nad systémy a od usídlení v systémech k jejich ničení.

Pro boj s těmito nově vznikajícími a sílícími hrozbami je zásadní spolupráce mezi manažery IT, kyberbezpečnostní komunitou, dodavateli bezpečnostních technologií a státními institucemi.

Štěpán Bínek

Produktový a obchodní manažer společnosti ZEBRA SYSTEMS

Štěpán Bínek - Acronislogo AcronisLinkedIn

Chtěli bychom poděkovat českým a slovenským partnerům za jejich skvělé výsledky v roce 2021, zejména pak v oblasti cloudových služeb, což se odrazilo i na skladbě oceněných.

Dle mnoha různých zjištění se v loňském roce nejen zvýšily počty ale i zhoršily následky kybernetických útoků, a proto roste poptávka po cloudových službách, s pomocí kterých se zákazníci mohou rychle a komplexně ochránit před nejrůznějšími hrozbami.

86