logo Pumpedu s.r.o.

Je migrace z VMware na open source Proxmox pro firmu výhodná?

Dramatický nárůst cen licencí VMware vede k zamyšlení se nad jiným řešením, kterým je Proxmox - open source platforma pro virtualizaci, která poskytuje funkce pro správu virtualizovaných prostředků, jako jsou virtuální stroje a kontejnery. Potřebujete prohloubit své znalosti a dovednosti v oblasti administrace Proxmox?

Platforma Proxmox je vůči VMware cenově efektivnější a technologicky srovnatelnou alternativou, se kterou můžete vytvářet a spravovat virtuální servery, sdílet zdroje mezi více virtuálními stroji a snadno provádět zálohování a obnovu dat.

Proxmox je často využíván pro budování cloudových infrastruktur a datových center - jaké jsou výhody?

Platforma Proxmox - hlavní výhody

Otevřenost a vlastní konfigurace

Díky otevřenému a modulárnímu designu umožňuje Proxmox uživatelům širší možnosti vlastní konfigurace a přizpůsobení svým potřebám. VMware je uzavřenější platformou.

Jednoduchá škálovatelnost

Proxmox podporuje clustering. Umožňuje snadné rozšíření infrastruktury podle potřeby, což je výhodné při růstu firmy nebo změnách v požadavcích na výkon a dostupnost.

Flexibilita a integrace

Proxmox kombinuje správu virtualizovaných strojů a kontejnerů do jednoho uživatelského rozhraní. To snižuje složitost a umožňuje lepší integraci a správu infrastruktury.

Nízké náklady

Proxmox je open source platforma, což znamená, že uživatelé platí pouze za podporu a aktualizace. Zatímco VMware vyžaduje placené licence pro většinu svých funkcí.

Aktuální Proxmox kurzy Pumpedu

Proxmox Virtual Environment (VE) je kompletní open source platforma pro podnikovou virtualizaci. S vestavěným webovým rozhraním můžete snadno spravovat virtuální počítače a kontejnery, softwarově definovaná úložiště a sítě, clusterování s vysokou dostupností a několik hotových nástrojů pomocí jediného řešení.

Článek Pumpedu s.r.o. ze dne pátek 14. června 2024

Další články od Pumpedu s.r.o.