logo

Dvě třetiny Evropanů se spoléhají, že jim mobilní telefon zorganizuje život

Lidé používají mobil jako hlavní kalkulačku, budík a kalendář. 70 % mobilních telefonů užívaných pracovně v Evropě dosud nemá plné multimediální schopnosti, přestože téměř dvě třetiny (58 %) Evropanů považuje multimediální funkce svého pracovního mobilního telefonu při své práci za zcela nezbytné.

Toto zjištění vyplynulo to z Evropského průzkumu užívání mobilů v práci, který pro společnost Samsung provedla renomovaná výzkumná agentura Vanson Bourne a kterého se účastnilo 5105 respondentů z Velké Británie, Německa, Francie Itálie a Španělska. Průzkum měl za úkol zmapovat možnosti nového multimediálního telefonu Samsung i900 Omnia.

Mobilní telefony představují neodmyslitelnou součást většiny Evropanů a malý počet multimediálních manažerských mobilů, které jsou již v užívání, není způsoben tím, že by je firemní uživatelé nechtěli. Jak vyplynulo ze studie, ve skutečnosti téměř polovina (40 %) evropských manažerů přiznává, že vlastní dva a nebo i více mobilních telefonů, aby pokryli své rozdílné potřeby. Dle průzkumu jsou Evropané na svých mobilních telefonech tak závislí, že téměř polovina (48 %) se od nich nikdy neodloučí.

Vysoké požadavky Evropanů na funkcionalitu zahrnují poptávku po kvalitním fotoaparátu (35 %), rychlém a snadno použitelném emailu (32 %) a vysoké kapacitě paměti pro hry, obrázky a videa (23 %). Stejně tak i mezi uživateli, kteří mobil nepoužívají při práci, si zhruba třetina respondentů (32 %) přála snadný přístup k internetu a emailu ze svého současného telefonu.

Mobilní telefony se staly tak samozřejmou součástí života Evropanů, že jsou mnohem obvyklejší než ostatní mobilní zařízení. Téměř všichni dotazovaní (98 %) vlastní mobilní telefon, mnohem vyšší počet než je majitelů MP3 přehrávače (55 %), papírového diáře (44 %) nebo digitálního fotoaparátu (79 %).

Článek ze dne 11. září 2008 - čtvrtek

Další články od Samsung