logo

Samsung uvedl na veletrhu IFA 2009 řadu novinek v oblasti zobrazovací techniky

Tenký LED monitor - šetrný k životnímu prostředí, elektronická tabule, digitální fotorámeček a ultra lehký projektor - to jsou letošní novinky od Samsungu představené na veletrhu IFA 2009.

XL2370 - ultra tenký "zelený" LED monitor

Monitor XL2370 v provedení ToC (Touch of Color - dotek barvy) využívá LED podsvícení. Vyznačuje se velmi štíhlým profilem a tloušťkou pouhých 19 mm v nejtenčí části. Zároveň nabízí vysoký výkon s rychlou dobou odezvy 2 ms a ohromný dynamický kontrastní poměr (DCR 5M:1). Uživatelé se mohou těšit z jasnějšího a realističtějšího obrazu v širokoúhlém zobrazení (16:9) a velmi vysoké kvality obrazu v rozlišení Full HD.

Na rozdíl od běžných monitorů je XL2370 šetrný k životnímu prostředí a je vyroben z recyklovatelných materiálů. Neobsahuje rtuť ani jiné škodlivé chemikálie. Navíc v rámci přepravy se místo polystyrénu používají papírové výplně, čímž se snižuje množství zbytečného odpadu zatěžujícího životní prostředí.

Jelikož se jako světelný zdroj monitoru XL2370 používají diody LED, je spotřeba elektrické energie oproti obvyklým monitorům o 33 procent nižší.

Monitor XL2370 byl na celosvětový trh uveden v červenci a záhy si získal značnou pozornost lidí, jež udávají směr a dávají přednost luxusním výrobkům s vysokou hodnotou a kvalitním designem.

650TS - elektronická tabule

650TS je novátorské řešení elektronické tabule, vyvinuté výhradně společností Samsung, které vytváří nové vzdělávací prostředí ve školách i soukromých institucích.

650TS využívá 65palcový LCD panel s vysokým rozlišením a vyznačuje se designem, jenž elegantně spojuje displej, PC, dotykové technologie a reproduktor, a přitom umožňuje snadnou instalaci i v malých prostorech.

Software pro elektronickou tabuli a ikony uživatelského rozhraní na grafickém pozadí umožňují snadno pochopit všechny funkce i uživatelům, kteří nejsou na práci se softwarem zvyklí. Pro pohodlné a jednoduché používání jsou ikony uspořádány způsobem, jenž klade důraz na často používané funkce - např. kreslení, funkce elektronického popisovače, kreslení čar, gumování.

650TS rovněž podporuje knihovnu obsahu, která umožňuje uživatelům prohlížet si na hlavní obrazovce rozmanitý obsah, aniž by museli měnit zobrazení. Kromě základních funkcí klipartu a témat si lze pomocí knihovny obsahu prohlížet obrázky, flashe, filmy či soubory kancelářských programů. Na tabuli mohou uživatelé psát a upravovat zobrazený obsah. Pokud je přístroj připojený k internetu, lze v rámci výuky vyhledávat potřebné materiály. Řešení rovněž podporuje funkci webové kamery, jakož i nahrávání video záznamu v reálném čase a jeho přehrávání pro potřeby vyučování.

Funkce správa třídy umožňuje spravovat studentské terminály, pokud jsou společně s tabulí zapojeny do sítě. Lze např. hromadně rozesílat podrobnosti o probírané látce všem studentům na jejich terminály. Na elektronické tabuli lze navíc zobrazit obrazovky studentských terminálů, což může obohatit výuku o účinný způsob spolupráce.

Digitální LED fotorámeček (řada P)

Společnost Samsung na veletrhu IFA dále představila digitální fotorámeček řady P se špičkovým designem, který se na trhu objeví v listopadu.

Jde o nový model, vyspělejší než běžné výrobky této kategorie, jehož jedinečné provedení připomíná labuť z profilu. Rám i podstavec jsou vyrobeny za pomoci moderní technologie vstřikování. Luxusní štíhlý vzhled ještě zvyšuje přitažlivost rámečku jako dekorativního interiérového prvku.

Díky využití LED panelu se spotřeba elektrické energie snížila a zároveň se zvýšila účinnost, takže digitální fotorámeček má delší životnost. Je rovněž šetrný k životnímu prostředí, jelikož neobsahuje žádné fluorescentní materiály, olovo či rtuť.

Řada P navíc podporuje propojení prostřednictvím Bluetooth 2.0, díky čemuž mohou uživatelé posílat fotografie do rámečku z mobilního telefonu nebo jiného kapesního zařízení. Se sluchátky vybavenými technologií Bluetooth si pak mohou dopřát i hudbu nebo video. 2GB paměť fotorámečku umožňuje uložení více než šesti tisíc obrázků o velikosti 300 kB.

Řada P představuje první digitální fotorámečky společnosti Samsung, jež jsou vybaveny dálkovým ovládáním. Jediným stisknutím tlačítka ovladače změní uživatel mód (např. prezentace, hudba, obrázky, hodiny). U jiných výrobků této kategorie musí uživatelé používat tlačítka na zadní straně přístroje. To je nepohodlné, a řada P tedy přichází s inovací, která usnadňuje používání digitálního fotorámečku.

Pohodlí dále zvyšuje funkce automatického vypínání, moderní a snadno ovladatelné uživatelské rozhraní UI 2.0 a rozdělení módů prezentace. Rámeček lze také používat jako hodiny a kalendář, přičemž na pozadí mohou, nebo nemusí být obrázky.

Očekává se, že řada P způsobí revoluci v digitálních fotorámečcích, a to jak po stránce designové, tak technické.

M255 - ultralehký projektor

Projektor M255 se vyznačuje jasem 2 500 lumenů podle ANSI a nízkou úrovní šumu pouhých 30 dB, a je tak předurčen pro profesionální použití. Kompaktním provedením s lesklým bílým povrchem se vymanil ze standardního image šedých projektorů - jde o důsledek proniknutí designu spotřební elektroniky do kancelářského prostředí.

Při připojení projektoru M255 k PC prostřednictvím sítě mohou uživatelé řídit několik projektorů z centrálního počítače. Mohou na dálku projektory zapínat a vypínat, upravovat hlasitost nebo měnit vstupní konektor. Z počítače lze zjistit a spravovat i informace o stavu lampy a ventilátoru. Projektor M255 proto využijí především firmy a školy.

Kromě profesionálního využití nabízí M255 i zábavu. Obsahuje reproduktor a různé druhy vstupů a výstupů, např. HDMI, D-Sub, Composite a RS-232C.

Monitor M255 bude na celosvětový trh uveden v prosinci. Očekává se, že uvedení produktu, který se vyznačuje pohodlným používáním, přenosností a vynikajícími technickými parametry, ještě více posílí postavení společnosti Samsung na trhu s projektory pro profesionální použití.

Další články k tématům - 650TS - Bluetooth - digitální - fotorámeček - IFA - LED - M255 - monitor - obrázky - projektor - Samsung - tabule - XL2370

Článek ze dne 11. září 2009 - pátek

Další články od Samsung