logo Samsung

Samsung Jet

Samsung Electronics představuje inovativní mobilní telefon Samsung Jet (S8000), nejrychlejší plně dotykový telefon na současném trhu (800MHz). Samsung Jet přináší to nejlepší jak z pohledu rychlosti, tak i z hlediska výkonu, výdrže a brilantnostni ovládání - vše v kompaktním a stylovém designu.

Bohatá nabídka multimediálních funkcí včetně 5Mpx fotoaparátu, GPS navigace, WiFi a podpory videoformátů DivX a XviD je umocněna unikátním 3,1“ 16M WVGA AMOLED displejem, který zobrazuje nejjasnější barvy a poskytuje dokonalé dotykové ovládání. Samsung Jet v sobě navíc ukrývá nejnovější uživatelské rozhraní Samsung TouchWiz 2.0, internetový prohlížeč Samsung Dolphin, implementovaný systém elektronické pošty Microsoft Exchange ActiveSync Email, funkci Smart unlock nebo například technologii rozpoznání pohybu Motion gate.

Velmi jasný displej s technologií AMOLED

Samsung Jet má to štestí, že se právě on stal nositelem průkopnického 3,1" 16M WVGA AMOLED displeje. Ten nabízí čtyřikrát ostřejší obraz než obrazovka WQVGA, pozorovací úhel 180°, velmi rychlou dotykovou odezvu a nízkou spotřebu energie. Díky technologii WVGA AMOLED spotřebovává Samsung Jet o 40 % energie méně než mobilní telefon vybavený TFT-LCD displejem. Rozlišení 480dpi je příslibem úžasně jasného a živého obrazu s přirozenými barvami, doceněného zvláště v rámci multimediálních funkcí.

Vysoký výkon s akcelerovaným procesorem

Samsung Jet posouvá laťku výkonnosti dotykových mobilních telefonů na zcela novou úroveň. Díky akcelerovanému procesoru s frekvencí jádra 800MHz se ovládání aplikací stává skutečnou radostí. Již žádné časové prodlevy – 3D dotykové rozhraní reaguje na povely obsluhy okamžitě.

Intuitivní interakce s TouchWiz 2.0

Uživatelské rozhraní TouchWiz 2.0 telefonu Samsung Jet, které je vylepšenou verzí předchozího uživatelského rozhraní TouchWiz, známého například z modelu F480, nabízí skvělou dobu odezvy a zajímavé možnosti dotykového ovládání.

Chytré funkce s uživatelsky přátelským rozhraním

Díky inovativním funkcím je Samsung Jet chytřejší než chytré telefony. Vysoce výkonný webový prohlížeč Dolphin otevírá uživateli zcela nový svět webové komunikace a snadného a rychlého surfování. Samsung Jet také podporuje simultánní prohlížení až v pěti současně otevřených oknech a ukládání záložek na oblíbené webové stránky.

Samsung Jet je vybaven na míru šitým správcem aplikací s podporou multitaskingu, jenž usnadňuje používání telefonu. Podpora stahování souborů na pozadí, víceúčelové adresní políčko a filtr adware pak umožňují uživateli plné soustředění na požadovanou úlohu.

Samsung Jet je prvním modelem z kategorie telefonů bohatě vybavených funkcemi, který má implementovaný systém elektronické pošty Microsoft Exchange ActiveSync Email. Pohodlnější uživatelské rozhraní díky efektivnějšímu push-emailu ocení zejména uživatelé, pro které je telefon pracovním nástrojem.

Upuštěním od technologie zoomu vyžadující použití obou rukou přináší Samsung Jet zákazníkům mimořádně pohodlné ovládání a mobilitu díky zcela novému konceptu – ovládání zoomu jedním prstem, takže obsah webové stránky lze jednoduše zvětšovat či zmenšovat jedním prstem. Tuto funkci lze využít nejen v internetovém prohlížeči, ale také při prohlížení fotografií, textových souborů, PDF dokumentů nebo PTT prezentací. Obraz je možné zvětšit až čtyřikrát, a to pouhým jedním dotykem prstu.

Výkonné, zábavné a snadno ovladatelné funkce

Samsung Jet je rovněž vybaven aplikací A-GPS, jež přináší navigační služby v živém 3D zobrazení a zprostředkovává informace o směru a poloze v reálném čase. Systém GPS nabízí díky geomagnetickému snímači připojování geografických metadat Geo-tagging, odesílání informací o poloze a získání aktuálního dopravního zpravodajství prostřednictvím SMS nebo například kompas. Aplikaci GPS telefonu Samsung Jet lze spustit v režimu "Chůze" nebo "Jízda".

Samsung Jet disponuje vysoce kvalitním 5Mpx fotoaparátem s automatickým ostřením. Pro dokonalé fotografie je telefon vybaven také technologií rozpoznávání tváře, funkcí Smile Shot, panoramatickým režimem či funkcí rozeznání mrknutí. Díky schopnosti telefonu označit geografickou polohu pořízeného snímku nebudete muset nikdy pátrat, kde jste daný snímek pořídili.

Pokud jde o hudbu, umožňují jedinečné funkce Samsung Jet uživateli současné ovládání reprodukce hudby s ohromující kvalitou zvuku a procházení hudební knihovny.

Záznam a přehrávání videa v DVD kvalitě (přehrávání videa D1 a záznam videa D1 30 sn./s) přináší plynulou reprodukci bez artefaktů a možnost bezprostředního stahování a přehrávání formátů DivX a Xvid bez nutnosti konverze, změny rozlišení nebo poměru stran – to vše v HD kvalitě na vynikající obrazovce AMOLED.

3D media gate a technologie Motion gate

Intuitivní rozhraní 3D media gate a technologie rozpoznávání pohybu Motion gate zajišťují uživatelů samsung Jet dynamický přístup k multimediálnímu obsahu. Rozhraní 3D media gate nabízí snadný přístup k šesti klíčovým multimediálním funkcím, kterými jsou fotoalbum, hudební přehrávač, video přehrávač, FM rádio, hry a internet. Všechny funkce jsou jednoduše přístupné otáčením šestistěnné kostky zobrazené na displeji. Technologie Motion gate vyvinutá přímo společností Samsung umožňuje nejen rychlý přístup k oblíbeným multimediáním souborům, ale jednoduchým klepnutím, natočením či nakloněním telefonu rovněž zajistí rychlé vytáčení.

Smart unlock

Pro maximální využití možností dotykové obrazovky disponuje Samsung Jet také funkcí Smart unlock, která umožňuje uživateli odemknout telefon a přejít přímo do požadovaného menu napsáním písmena na obrazovce. Uživatel si může nadefinovat nabídky, ke kterým chce takto přistupovat a označit si je jednotlivými písmeny od A do Z. Technologie Smart unlock umožňuje majiteli naprogramovat svá vlastní gesta pro ovládání telefonu, a nanejvýš tak přizpůsobit telefon svým potřebám.

Widgety

Samsung Jet podporuje funkci on-line widgetů, prostřednictvím kterých lze získat přístup k užitečným mobilním aplikacím a nejčerstvějším informacím například o počasí či využít služeb internetových vyhledávačů. Více než 30 widgetů je již připraveno přímo v telefonu a další si mohou uživatelé stáhnout z webových stránek. Patří k nim například widget umožňující přizpůsobit rozvržení obrazovky a tapety displeje.

Design

Výčet všech vlastností, funkcí a technologií obsažených v telefonu je důkazem, že Samsung Jet je opravdu mimořádnou záležitostí, na kterou stálo zato čekat. Zbývá jen dodat, že toto všechno se podařilo tvůrcům v Samsungu skloubit do jednoho přístroje o rozměrech 108,8 x 53,5 x 11,9 mm, navíc s elegantními křivkami a vysoce moderním designem.

Samsung Jet bude na českém trhu od července za orientační cenu 10 799,- Kč včetně DPH.

Další články k tématům - 3D - ActiveSync - AMOLED - dotykové - gate - GPS - Jet - Motion - ovládání - samsung - Smart - telefon - TouchWiz - webové - WVGA

Článek Samsung ze dne čtvrtek 18. června 2009

Další články od Samsung

Samsung MobilePrint: aplikace pro bezdrátový tisk přímo z mobilu

Samsung GALAXY Tab 10.1 a GALAXY Tab 8.9: nejtenčí mobilní tablety s mimořádně elegantním designem

Samsung GALAXY Ace, Fit, Gio a mini: čtyři nové SmartPhony GALAXY family s OS Android

LED TV Samsung pro rok 2011: chytřejší a v revolučním designu

Samsung OMNIA 7: první telefon Samsung s OS Windows Phone 7

Samsung N350: ultratenký netbook s podporou LTE a HSPA+

Samsung S10, S15 a S16, nové Full HD videokamery s podporou WiFi

Samsung HMX-U20, Full HD kamera s podporou sdílení videa na YouTube

Samsung uvádí na trh smartphone Galaxy

Z 2D do 3D reality s technologií Samsung

Navigace NaviExpert pro telefon Samsung Monte

Samsung Galaxy S, Einstein mezi chytrými

Notebooky Samsung R780, R580 a R480

Netbooky Samsung N210 a N150 posouvají hranice stylu, mobility a výdrže

Samsung S7070, prvním ryze dámský telefon

Samsung, nová řešení podnikové mobility

Samsung Wave

Samsung Monte

Samsung S5560, B3410 a Genoa, nové dotykové telefony

Samsung Shark, výstavní úlovek kombinující výkon, funkčnost a oslňující styl

Samsung NX10, kompaktní a lehký fotoaparát se srdcem zrcadlovky

Samsung Electronics jmenuje nové výkonné vedení

Samsung Jscribe, úsporné tiskové řešení

Samsung S7550 Blue Earth, mobil z recyklovaných materiálů od Vodafone

Mobilní platforma Samsung Bada

Samsung v síti aneb pro informace, aktualizace a novinky na internet

Samsung STORY Station

Samsung uvedl na veletrhu IFA 2009 řadu novinek v oblasti zobrazovací techniky

Připojte se přes Wi-Fi k počítači a přehrávejte své oblíbené multimediální soubory

Tryskáč S8000 JET ze základny Samsung odstartoval nadzvukovou rychlostí

Více než polovina evropských kanceláří nevěnuje ochraně vytištěných informací dostatečnou pozornost

Samsung telefony řady Omnia

Samsung Jet

Samsung Pixon12, první mobil na světě s 12 Mpx fotoaparátem

Samsung S3310 kandidátem na post Nejoblíbenější mobil mezi klasiky

Samsung S7350 Ultra

Samsung S7220 Ultra

Blue Earth, první mobilní telefon s dotykovým displejem napájený sluneční energií

Samsung UltraTOUCH

Samsung ukončil spolupráci se servisní společností Dileris

Samsung Innov8

Samsung LCD TV LE40A786 technologicky nadstandardní model poprvé ve střední třídě

Samsung X360 je ultratenký notebook

Televize Samsung, Série 7 Content TV s informacemi přímo v televizoru

Samsung BEAT

Emporio Armani NIGHT EFFECT

Samsung B2700

Dvě třetiny Evropanů se spoléhají, že jim mobilní telefon zorganizuje život

Samsung představuje televizory budoucnosti na IFA 2008

Samsung získal čtyři ocenění od odborných novinářů EISA