logo

Samsung Pixon12, první mobil na světě s 12 Mpx fotoaparátem

Samsung představuje Pixon12 (M8910), první telefon s 12megapixelovým fotoaparátem a plně dotykovým displejem na světě. Samsung Pixon12 disponuje velkou řadou vlastností (Touch Auto-Focus (AF) tracking, Smart Auto, Share Pix, Wi-fi), díky nimž mohou uživatelé snadno a pohotově fotografovat, prohlížet snímky a také je sdílet se svými přáteli.

Samsung Pixon12 umožňuje uživatelům získat dokonalé fotografie rychle a snadno, a to díky speciálnímu tlačítku zapínání fotoaparátu. Uživatelé se tak mohou k funkcím fotoaparátu dostat okamžitě jediným dotykem. Jakmile je fotoaparát zapnutý, lze okamžitě zaměřit a zmáčknout spoušť, tedy fotografovat stejně rychle jako u moderních digitálních fotoaparátů.

Samsung Pixon12 rovněž umí rychlé ukládání fotografií, takže další fotografii mohou uživatelé pořídit zhruba během dvou sekund.

Telefon nabízí nejvyšší kvalitu fotografování, jelikož obsahuje inovativní fotografické funkce. Pomocí funkce Touch Auto-Focus (AF) tracking uživatelé pouze dotykem prstu na displeji zvolí objekt, na který chtějí zaostřit, a poté funkce AF daný objekt automaticky sleduje. Přestože se objekt na displeji pohybuje, je na něj automaticky stále zaostřeno. Další funkce Smart Auto automaticky mění režimy snímání fotoaparátu na základě zaměřeného objektu, pozadí a světelných podmínek, takže fotografie jsou opravdu dokonalé.

Fotografie pořízené telefonem Samsung Pixon12 se díky vynikající optice a xenonovému blesku vyznačují kvalitou odpovídající digitálním fotoaparátům. 28mm širokoúhlý objektiv rovněž umožňuje lepší perspektivu a lepší záběr scény.

Okamžité prohlížení

Jakmile uživatel skončí s fotografováním, může si své snímky užít prostřednictvím jasného 3,1” displeje AMOLED, kterým je telefon Samsung Pixon12 vybaven. Displej se vyznačuje kontrastním poměrem 10 000:1, přičemž je zároveň i úsporný, takže prodlužuje životnost baterie.

Samsung Pixon12 rovněž umožňuje uživatelům snadno fotografie řadit a spravovat. Lze je uspořádávat různými způsoby - označovat je štítky, názvy souborů, hodnocením, časem. Navíc funkce vícenásobného výběru umožňuje vybírat fotografie po skupinách, a nikoli pouze po jedné, takže prohlížení a úprava fotografií je mnohem snazší.

Okamžité sdílení

Funkce Samsung Share Pix slouží uživatelům telefonu Samsung Pixon12 ke snadnému přenášení fotografií a video souborů na oblíbené společenské webové stránky, jako jsou Facebook, Picasa, Flickr, MySpace, Photobucket či Friendster. Je to hračka. A je nutno dodat, že díky funkcím rychlého připojení, jež zahrnují Wi-Fi a HSUPA, mohou uživatelé sdílet fotografie se svými přáteli takřka okamžitě.

"Samsung Pixon12 je dokladem toho, jak nám průběžný průzkum spotřebitelských nároků umožňuje vyvíjet převratné výrobky, které očekávání spotřebitelů nejen splňují, ale dokonce i převyšují. Rychlý přístup k funkcím fotoaparátu, rychlá závěrka a rychlé prohlížení jsou jen některé z klíčových vlastností, které spotřebitelé u fotoaparátů zabudovaných do mobilních telefonů vyhledávají," uvedl výkonný viceprezident JK Shin, který působí i jako ředitel divize mobilních komunikací společnosti Samsung Electronics.

V Evropě se Samsung Pixon12 objeví na trhu koncem června a v dalších zemích bude k dostání od srpna.

Další články k tématům - fotografie - Pixon12 - Samsung - JK Shin

Článek ze dne 15. června 2009 - pondělí

Další články od Samsung