logo

Televize Samsung, Série 7 Content TV s informacemi přímo v televizoru

Samsung představuje nový společný projekt s Yahoo! - Full HD LCD a Plasma TV Samsung Série 7 nabízejí dosud nevídaný pohled na budoucnost televizních technologií. Nová špičková řada sdílí materiál a design v podobě křišťálu se Sérií 6 stanovují nový standard pro multimediální domácí zábavu.

Modely Samsung Série 7 jsou plné inovativních funkcí a vylepšení, která vyhoví i těm nejnáročnějším zákazníkům. Nové televizory jsou určeny především pro ty uživatele, kteří vlastní širokou škálu vlastního či stahovaného multimediálního obsahu, a také pro zákazníky, kteří jsou majiteli dalších HD periferií.

Samsung si uvědomuje, že televizor už není určen pouze pro sledování televizních programů. Stává se z něj multimediální centrum domácnosti, a proto vybavil nové modely USB porty, které zákazníkům umožňují sledovat vlastní obsah z připojených zařízení či hrát hry. Knihovna usnadňuje jejich organizaci a novinka InfoLive přináší internetové zdroje informací přímo na obrazovku. Na dosah dálkového ovladače tak můžete míz zpravodajství, počasí i burzovní informace v reálném čase (pouze v některých zemích).

InfoLive vzniklo díky spolupráci Samsung s Yahoo!. Yahoo! poskytuje obsah, který získává od dalších poskytovatelů. Díky InfoLive je možné tyto informace sledovat přímo na televizorech Série 7. Nejnovější zprávy, informace o počasí a financích budou dostupné v televizorech Série 7 ve vybraných zemích Evropy, Kanadě, Austrálii a Singapuru do konce roku 2008.

Díky vylepšené funkci WiseLink Pro mohou uživatelé využít rychlé USB připojení a sledovat video stažené z internetu. Certifikace DLNA umožňuje drátové či bezdrátové sdílení dat mezi všemi AV a IT zařízeními v domě, jako jsou mobilní telefony, osobní počítače a tiskárny.

Hlavní výhodou modelů Série 7 je snadnost použití a konektivita. Všechny televizory jsou vybaveny Smart Content Managementem (inteligentní správce obsahu) a novým uživatelským rozhraním, které umožňuje divákům snadno přistupovat obsahu uloženému v zabudované flash paměti televizoru.

Všechny modely této série překračují standardy pro HDTV kvalitu obrazu, kterou již zákazníci od firmy Samsung běžně očekávají. Proto je v televizorech použita nejnovější technologie, která umožňuje dosáhnout plného 1920 x 1080px rozlišení s neuvěřitelně přesným obrazem a hlubokým kontrastem.

Tři plasmové modely (50, 58, 63 palců) Série 7 jsou vybaveny Real 100 Hz technologií, která výrazně omezuje rozmazání obrazu v rychle se pohybujících scénách. Samsung nezapomněl ani na revoluční Ultra Bright Filter 2, který přináší neuvěřitelný dynamický kontrastní poměr 1.000.000:1 a tím temnější černou a bohatší barvy.

LCD modely (40, 46 a 52 palců) díky Ultra Clear panelům přinášejí méně odrazů i v tom nejsvětlejším pokoji, díky čemuž se diváci mohou těšit ze všech detailů obrazu. Řada 7 je také vybavena nejnovějším Wide Color Enhancer 2, který reprodukuje odstíny červené, modré a zelené zcela přirozeně.

Hráči a milovníci filmů ocení širší zvukové frekvence, které dokáží modely Série 7 reprodukovat díky oddělenému subwooferu a dolů mířícím reproduktorům. Sportovní fanoušci si jistě zamilují Sports Mode. Jedním stisknutím tlačítka se nastavení televizoru změní tak, aby bylo optimalizováno pro sledování sportovních akcí.

Skvělý obraz a zvuk není ale to jediné, co nové modely Série 7 přinášejí. Tyto televizory se staly milníkem, který jasně značí změnu. Přichází doba odklonu od běžných a jednoúčelových televizorů k zařízením, která dokážou naplnit stále rostoucí poptávku po multifunkčních zábavních zařízeních, která dokážou spojit a využít všechny technologie v domácnosti.

Článek ze dne 6. října 2008 - pondělí

Další články od Samsung