share itpoint.cz

Samsung Electronics jmenuje nové výkonné vedení

Samsung Electronics Co. Ltd. jmenoval v rámci restrukturalizace Geesunge Choiho novým generálním ředitelem. Cílem je zvýšení provozní efektivity a posílení nezávislosti obchodních divizí společnosti.

Společnost Samsung rovněž posílila svůj vedoucí tým a jmenovala Jay Y. Leeho do nově vytvořené funkce provozního ředitele a Ju-Hwa Yoona do funkce finančního ředitele. Yoon-woo Lee, současný místopředseda představenstva a generální ředitel, bude zastávat pouze funkci předsedy představenstva společnosti.

Aby zajistila větší nezávislost na úrovni provozů, společnost Samsung rovněž oznámila, že přijme "systém společností", ve kterém bude každá obchodní jednotka řízena podobně jako samostatná firma. Nové úpravy v organizační a vedoucí sféře vytvoří lépe cílenou a pružnější obchodní strukturu.

"Společnost Samsung se v posledních letech dobře zotavila díky vedení Yoon-woo Leeho a opatřením proti světové finanční krizi," řekl Choi, nastupující generální ředitel. "V tuto chvíli, kdy směřujeme dopředu, věříme, že je správný čas k tomu, abychom provedli důležité organizační změny, abychom byli připraveni na nároky a příležitosti, které jsou před námi."

Konsolidovaný provozní zisk společnosti Samsung za prvních devět měsíců tohoto roku dosáhl výše 7,22 triliónů korejských wonů (6,08 miliardy amerických dolarů) k 30. září) z obratu ve výši 97,05 triliónů wonů (81,69 miliardy amerických dolarů k 30. září). Pro porovnání - konsolidovaný provozní zisk za celý loňský rok představoval 6,03 triliónů wonů (4,8 miliardy amerických dolarů) z obratu ve výši 121,29 triliónů wonů (96,5 miliardy amerických dolarů).

Posílené vedení firmy

S okamžitou účinností se budou všichni vedoucí divizí společnosti Samsung Electronics zodpovídat Choiovi a vedení. Nové vedení zajistí jednotnější a účinnější řízení, odpovídající světovým obchodním modelům, které bude odrážet výkonnou strukturu mnoha předních nadnárodních firem. "To, že se nám opět daří vytvářet zisk, nám umožnilo uvažovat dlouhodobě, abychom zajistili, že dokážeme setrvat v naší přední pozici na trhu," řekl Choi. "V důsledku toho jsme posílili jednotné vedení a vytvořili novou vedoucí pozici - provozní ředitel - abychom usnadnili rozhodování, zlepšili efektivitu a zprostředkovali komunikaci mezi našimi podniky, zajistili, že dobře spolupracují na uspokojování potřeb našich zákazníků."

Podrobnosti o vedoucích pracovnících, kteří byli jmenováni :

  • Geesung Choi
    Jmenován prezidentem a generálním ředitelem společnosti Samsung Electronics - dříve působil ve funkci prezidenta a vedoucího divizí digitálních médií a komunikace, Choi dříve zastával funkci prezidenta divize telekomunikačních sítí a prezidenta divize digitálních médií

  • Jay Y. Lee
    Byl jmenován do nově vytvořené pozice provozního ředitele a byl povýšen z funkce viceprezidenta na pozici výkonného viceprezidenta, Lee dříve zastával pozice vedoucího oddělení styku se zákazníky a viceprezidenta pro strategické plánování

  • Ju-Hwa Yoon
    Jmenovaný do funkce finančního ředitele, dříve působil ve funkci prezidenta a vedoucího týmu auditorů společnosti; kromě těchto funkcí zastával Yoon rovněž funkci vedoucího podpůrného týmu vedení firmy

Nezávislá organizační struktura organizace

Nezávislá organizační struktura společnosti Samsung posílí nezávislost jednotlivých divizí firmy. Nové úpravy zahrnuje přijetí "systému společností", ve kterém bude každá obchodní jednotka řízena podobně jako samostatná firma, bude mít vlastního prezidenta a finančního ředitele. Mimo Koreu budou dceřiné firmy zaměřené na polovodiče a LCD panely pokračovat ve své činnosti jako nezávislé jednotky, oddělené od IT sítí a dceřiných firem vyrábějících spotřební elektroniku.

Dříve měla společnost Samsung 10 provozních divizí organizovaných do dvou základních segmentů - digitální média a komunikace a řešení zařízení. V rámci reorganizace budou tyto dva segmenty nahrazeny sedmi nezávislými firmami pod jednotnou firemní entitou a jednotným vedením.

Kromě vytvoření větší nezávislosti na provozní úrovni spočívají výhody nové struktury rovněž ve zjednodušení hierarchie rozhodování ze tří na dvě úrovně a podpoře silnějšího zaměření a rychlosti vedení v oblasti obchodní a investiční strategie. Z větší nezávislosti v rozhodování a rychlejšímu uvádění na trh budou profitovat zákazníci.

Od prvního čtvrtletí 2010 přijme společnost Samsung rovněž Mezinárodní normy finančního vykazování (International Financial Reporting Standards) (IFRS), světové účetní principy, které zavedl Mezinárodní výbor pro účetní standardy (International Accounting Standards Board) (IASB), a které využívá mnoho světových korporací.

Článek Samsung ze dne 17. prosince 2009 - čtvrtek, čteno 1902x

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou