logo

ČD Telematika hlavním partnerem mezinárodního workshopu SMAP 2008

Vůbec poprvé se v České republice uskutečnil mezinárodní workshop SMAP 2008 (Semantic Media Adaptation and Personalization). Po Athénách a Londýně se hostitelským městem workshopu stala Praha.

Třetí ročník SMAP proběhl ve dnech 15. a 16. prosince 2008 v pražském hotelu Olympik. Workshop organizovala Slovenská technická univerzita v Bratislavě spolu s Ostravskou univerzitou v Ostravě.

Akce se zúčastnila téměř stovka špičkových vědců, výzkumných pracovníků a odborníků z praxe z celého světa a zhruba třicet vybraných studentů českých vysokých škol. Konference byla rozdělena do čtyř odborných sekcí, kterým předsedali zástupci univerzit z Řecka, Slovenska a Hong Kongu.

Letošní SMAP 2008 se zaměřil na management znalostí, content management, personalizovaný a adaptivní e-learning, sémantický web nebo Semantic Context Modelling and Extraction. Workshop si kladl za cíl dát dohromady vědce a zkušené praktiky z oboru, aby mohli diskutovat o současném stavu, posledním vývoji a o možných budoucích směrech vývoje oboru.

ČD - Telematika a.s. patří mezi přední poskytovatele ICT služeb, a proto se také aktivně podílí na aktivitách, které umožňují setkávání a výměnu názorů ICT odborníků. V rámci své účasti se společnost ve své krátké prezentaci představila jako poskytovatel telekomunikačních, telematických a ICT řešení a služeb. Součástí prezentace byla i kompletní nabídka datových a hlasových služeb s vysokou spolehlivostí a garantovanou kvalitou (SLA).

"Mezinárodní seminář je pro nás mimořádnou a významnou příležitostí, jak podpořit vědce a mladé studenty z našeho oboru a zároveň se prezentovat mezi vědeckou komunitou," říká Ing. Martina Koutníková, ředitelka úseku Marketing a Business Development.

Další články k tématům - ČD - ICT - Semantic - SMAP - workshop - Martina Koutníková

Článek ze dne 22. prosince 2008 - pondělí

Další články od ČD - Telematika a.s.