logo

ČD Telematika na veletrhu Czech Raildays

I letos se společnost ČD - Telematika a.s. představí na tradičním veletrhu drážní a manipulační techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy "CZECH RAILDAYS 2009".

Letošní jubilejní 10. ročník se koná 16. - 18. června 2009 v Ostravě pod záštitou ministra dopravy a primátora statutárního města Ostrava.

Společnost ČD - Telematika a.s. se veletrhu zúčastní již popáté, a to na společném stánku s Českými drahami, a.s. a společnostmi ČD Cargo a.s., Traťová strojní společnost, a.s., DPOV, a.s. a Výzkumný Ústav Železniční, a.s.

Na veletrhu Czech Raildays se akciová společnost ČD - Telematika bude prezentovat těmito produkty a službami :

Systém pro správu a údržbu infrastruktury

Jedná se o konfigurační databázi, zahrnující evidenci infrastuktury a služeb poskytovaných zákazníkům, včetně vzájemných vazeb. Součástí je i úložiště smluvních dokumentů ke službám a další nadstavbové moduly, umožňující například plánování údržby na infrastruktuře. Údaje ze systému jsou využívány mimo jiné pro fakturaci a reporting o službách.

Železniční bezdrátová přenosová síť (ŽBPS)

ŽBPS nabízí platformu pro vzájemnou datovou komunikaci aplikací na mobilních objektech a systémů na stacionární straně pomocí standardů TCP/IP. Komunikující aplikace se nemusí zabývat sestavováním spojení, výběrem dostupných sítí, směrováním apod. Součástí produktu je sledování mobilních objektů pomocí GPS, zabezpečení objektů a další pokročilé funkce, např. funkční adresace mobilních objektů nebo zajištění vysoké bezpečnosti datové komunikace.

Na veletrhu Czech Raildays bude představeno řešení pro nákladní dopravu, které zahrnuje tyto nové projekty: Elektronický nákladní list, PDA mobilní aplikace, Sledování tažených vozidel za podpory zařízení GPS, Vytěžování vozů v zahraničí, MapExpert a Podpora obchodní činnosti. Uvedené projekty pomohou uživateli zefektivnit procesy v nákladní dopravě, zajistit rychlou, jednoduchou a spolehlivou komunikaci, umožní otevřít se trhu a potenciálně zvýší konkurenceschopnost i vůči ostatním druhům dopravy.

Zveme Vás co nejsrdečněji na naši společnou expozici č. 38 v hale A1.

Další články k tématům - Czech - ČD - GPS - mobilních - Raildays - Telematika - veletrhu - ŽBPS - železniční

Článek ze dne 10. června 2009 - středa

Další články od ČD - Telematika a.s.