logo

Nová celostátní optická síť ČD Telematika je od ECI Telecom

Společnost ECI Telecom vybudovala během pěti týdnů pro ČD - Telematika národní vysokokapacitní optickou síť příští generace pro celou ČR. Nová síť umožňuje výrazné zvýšení kapacity šířky pásma, zlepšení směrování datového provozu na síti a poskytuje vysoce spolehlivé služby pomocí pružné optické infrastruktury v rámci celé země.

ČD - Telematika a.s. (ČD-T) v současné době provozuje vedení optických vláken o délce více než 3500 km po celé zemi, podporující druhou největší IP síť v České republice. ČD-T poskytuje služby velkým zákazníkům, jako jsou České dráhy a její dceřiné společnosti, stejně jako celá řada telekomunikačních operátorů včetně provozovatele akademické sítě CESNET a dalších orgánů veřejné správy.

Síť příští generace podporuje rostoucí požadavky zákazníků na větší kapacitu, rozšířený geografický dosah a stabilnější a bezpečnější služby.

Fakta o nové síti :

Využití optické síťové platformy příští generace XDM (R) firmy ECI umožní ČD-T rozšířit svou optickou páteřní síť s cílem podporovat větší kapacitu a šířku pásma.

Inovativní design platformy splňuje všechny požadavky moderních komunikačních sítí v jediné platformě, která představuje :

"Řešení XDM firmy ECI jsme vybrali pro jeho osvědčenou spolehlivost, flexibilitu a připravenost platformy na budoucnost. Toto řešení nám poskytuje dostatečnou kapacitu pro náročné datové služby a umožňuje nám lépe inovovat a pokročit kupředu při rozšiřování naší nabídky. Díky vybudování silného vzájemného vztahu v průběhu sedmi let jsme dokázali zajistit vedoucí postavení společnosti v oblasti technologií a výjimečnou podporu služeb," řekl Jeroným Procházka, projektový manažer ČD - Telematika a.s.

"Poskytovatelé páteřních sítí na dnešním trhu vyžadují flexibilní a přizpůsobená řešení infrastruktury, aby mohli čelit současným a budoucím podnikatelským výzvám. Naše dlouhodobé zkušenosti s nasazením optických páteřních sítí příští generace spolu s naším komplexní pochopením tohoto trhu nám umožnily rychle nasadit ideální síťové řešení pro ČD-T a pozicovat je pro další expanzi," řekl Oren Marmur, ředitel Optical Networking Line of Business, ECI Telecom.

ECI Telecom dodává inovativní komunikační platformy pro provozovatele a poskytovatele služeb po celém světě. ECI poskytuje efektivní platformy a řešení, která umožňují zákazníkům rychle zavádět nákladově efektivní a ziskové služby. Společnost byla založena v roce 1961 v Izraeli. Firma ECI neustále dodává zákaznicky zaměřená síťová řešení pro největší světové poskytovatele. Společnost je rovněž jedničkou na trhu v mnoha rozvíjejících se trzích. ECI poskytuje škálovatelný širokopásmový přístup a infrastrukturu přenosových a datových sítí, která poskytuje základ pro komunikaci budoucnosti, včetně hlasových služeb příští generace, IPTV, mobility a dalších podnikových řešení.

Další články k tématům - 100G - 1Net - ČD-T - ECI - IP - IPTV - páteřní - platforma - ROADM - škálovatelnost - WSS - XDM - Jeroným Procházka - Oren Marmur

Článek ze dne 22. října 2010 - pátek

Další články od ČD - Telematika a.s.

Nová celostátní optická síť ČD Telematika je od ECI Telecom