logo

Konference TNC 2011: Praha přivítá vrcholné setkání síťových odborníků

Ve dnech 16. až 19.5. 2011 se v pražském hotelu Clarion Congress uskuteční odborná konference TERENA Networking Conference 2011 (TNC 2011), jejímž hostitelem bude sdružení vysokých škol a Akademie věd České republiky CESNET.

Konference TNC 2011 bude letošním největším a nejvýznamnějším evropským setkáním v oblasti síťových technologií, na něž dorazí přibližně 500 hostů z celého světa - přední reprezentanti národních výzkumných sítí a klíčových výzkumných institucí, špičkoví síťoví specialisté, zástupci vysokých škol i další odborníci. Hlavním cílem konference je shrnout nejnovější poznatky a trendy síťového výzkumu - jeho technický a technologický vývoj, ale i možnosti uplatnění jeho výsledků v mnoha odvětvích lidské činnosti.

Organizátorem konference je transevropské sdružení podporující vznik a rozvoj národních výzkumných sítí TERENA (Trans-European Research and Education Networking Association). Rozhodnutí organizace TERENA svěřit uspořádání prestižní konference TNC 2011 sdružení CESNET je potvrzením jeho vysokého renomé, kterého se mu v rámci mezinárodního síťového výzkumu a vývoje dostává, a oceněním jeho dosavadních výsledků. Podstatným argumentem po udělení pořadatelství byla skutečnost, že národní optická infrastruktura CESNET2, kterou sdružení CESNET dlouhodobě rozvíjí, patří mezi nejvýkonnější národní infrastruktury vůbec, a také fakt, že v letošním roce si CESNET připomíná 15. výročí svého založení.

Základním východiskem pražského setkání je stále sílící úloha informačních sítí v globalizovaném světě. Sítě postupně rozvinuly svou původní funkci, kterou byla výměna dat mezi počítači, a staly se prostředníkem, umožňujícím lidem prožívat novou, "digitální" dimenzi života. Na úrovni vědy a výzkumu dnešní sítě dovolují odborníkům či studentům vytvářet globální společenství se společnými zdroji a společnými cíli, které jsou osvobozeny od zeměpisných omezení. Sítě poskytují nové formy spolupráce, sdílení a komunikace, a tím umožňují spojovat síly při inovačních přístupech k řešení úkolů propojeného světa.

Konference TNC 2011 se zaměří na technologie sítí a aplikace, které podporují výzkum a vzdělávání.

Akce bude mít čtyři stěžejní tematické oblasti:

Program konference se bude v souladu s vymezenými oblastmi skládat ze čtyř souběžných linií. Každý den bude probíhat plenární zasedání, během něhož budou přední odborníci přednášet klíčové příspěvky, v nichž nastolí témata, o kterých pak budou účastníci konference podrobně diskutovat v paralelních zasedáních.

Konference TNC 2011 proběhne ve dnech, kdy si sdružení CESNET připomene 15. výročí svého založení. Stěžejním smyslem sdružení je od samého počátku jeho existence budování národní sítě pro výzkum, vývoj a vzdělávání. Výsledkem je optická infrastruktura CESNET2, díky níž se čeští vědci můžou zapojovat do nejpokrokovějších výzkumných projektů dneška. V současnosti ji vedle veřejných vysokých škol a ústavů Akademie věd ČR využívá dalších více než 300 institucí, jako jsou výzkumné organizace, nemocnice, knihovny, střední či základní školy a podobně. Počet individuálních uživatelů se odhaduje na stovky tisíc, přičemž velmi významnou skupinu tvoří studenti vysokých škol. Infrastruktura CESNET2 je tak pro tuzemské akademické prostředí a jeho propojení s evropským i světovým výzkumem a vývojem nezastupitelná.

Další články k tématům - Clarion - infrastruktura - konference - Networking - TERENA - TNC - vývoj - výzkum - vzdělávání

Článek ze dne 3. května 2011 - úterý

Další články od CESNET z. s. p. o.

CESNET na prestižním CineGrid 2011: unikátní filmový přehrávač a živý 3D video přenos

CESNET představil své výsledky v oblasti multimédií

CESNET předvedl softwarovou platformu UltraGrid

Univerzita Palackého buduje nové datacentrum pro kvalitnější provoz informačního systému

Gridový projekt MetaCentrum se představil v Brně

Cyber Atlantic 2011: první společné cvičení EU a USA v oblasti počítačové bezpečnosti

CESNET v Týdnu vědy a techniky

CESNET uspořádal seminář Monitorování provozu kampusových sítí

Využití IT ve zdravotnictví: CESNET zaujal 3D přenosem robotických operací

MVTP-4K: zařízení pro přenos obrazu v rozlišení 4K

Mezinárodní kongres úrazové chirurgie a soudního lékařství na Internetu

Souběžné 100Gbs přenosy v síti CESNET2

UltraGrid od CESNET: trio hudebníků na jednom pódiu dělilo 150 kilometrů

Valná hromada sdružení TERENA zasedala v Praze

Převratné internetové aplikace pronikají z laboratoří do reálného života

EUGridPMA jedná v Praze o správě online identit

Projekt eIGeR zpřístupní evropský výzkum regionům

Konference TNC 2011: Praha přivítá vrcholné setkání síťových odborníků

Luděk Matyska bude řídit evropskou gridovou iniciativu

Projekt EF-TRANS pomůže efektivně aplikovat výsledky vědy a výzkumu

IPv6 Workshop: CESNET a FIT ČVUT představují laboratoř IPv6 Lab

Unikátní multiplexy v národní výzkumné síti CESNET2

Velká infrastruktura CESNET: pětiletý projekt akademického sdružení CESNET startuje

Sedmiletý výzkumný záměr sdružení CESNET byl úspěšný

3D Full HD přenos robotické operace předveden v Hongkongu

Unikátní demonstrace distribuované postprodukce audiovizuálního obsahu ve 3D formě