logo

eMeDocS: elektronická výměna zdravotnické dokumentace v Kraji Vysočina je IT projektem roku 2011

eMeDocS - řešení elektronické výměny zdravotnické dokumentace od ICZ pro Kraji Vysočina, bylo oceněno jako vítěz soutěže IT projekt roku 2011. eMeDoCs je jedním z nejvýznamnějších počinů v oblasti eHealth v České republice.

Projekt eMeDoCs (Exchange Medical Documents System), realizovaný společností ICZ v Kraji Vysočina, byl v rámci letošního ročníku prestižní soutěže IT Projekt roku 2011 vybrán odbornou porotou jako vítězné řešení.

"Ukazuje se, že projeMeDocS, realizovaný produktovou platformou ISAC (Integration Share And Communication System) firmy ICZ a.s., je efektivním, bezpčným a s legislativou plně kompatibilním řešením krajského eHealth", říká koordinátor eHealth Kraje Vysočina Mgr. David Zažímal.

eMeDocs pro Kraj Vysočina

V České republice mimořádný eHealth projekt eMeDocs pomáhá zefektivnit léčbu pacientů v Kraji Vysočina. Pět nemocnic a Zdravotnická záchranná služba si zde zabezpečeně a v souladu s platnou legislativou vyměňují zdravotnické informace o pacientech pomocí nové technologie, implementující jako první v České republice doporučení referenční mezinárodní organizace IHE International.

Zdravotnická záchranná služba může v reálném čase z on-line připojených nemocnic získávat životně důležité zdravotní záznamy pacientů a po provedení výjezdu zasílat elektronicky do nemocnic zdravotní dokumentaci.

Nasazení tohoto řešení prokazatelně zvyšuje efektivitu léčby, přispívá k lepší a ekonomičtější léčbě pacientů a zkracuje kritický čas nutný pro jejich záchranu. eMeDocs je odborníky považován za důležitý milník v kvalitě poskytovaných zdravotnických služeb a jeden z pilířů úspěšné, rychlé a hospodárné léčby pacienta.

Projekt realizovaný společností ICZ je první svého druhu v České republice. Kromě legislativních aspektů je výjimečný i svou technologickou a formální složitostí. Propojuje v reálném čase data několika samostatných právních subjektů, z nichž každý používá jiné informační systémy.

O soutěži IT Projekt roku 2011

IT Projekt roku je soutěž pořádaná Českou asociací IT manažerů CACIO a ICT Unií, sdružením firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací. Do soutěže jsou nominovány projekty informačních a komunikačních technologií uvedené do praxe, které jsou pozoruhodné zejména uživatelským efektem, technologickým řešením nebo vynikajícím způsobem řízení projektu.

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo ve čtvrtek 23.2. 2012 v Konferenčním centru České národní banky na Senovážném náměstí v Praze. Diplomy vítězům předala předsedkyně parlamentního Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Anna Putnová.

 Nad letošním devátým ročníkem převzal záštitu premiér Petr Nečas společně s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou.

Článek ze dne 6. března 2012 - úterý

Další články od ICZ a.s.