logo Soitron a.s.

Soitron doposud utržil 664 milionů korun

Středoevropský systémový integrátor a konzultační společnost Soitron, a. s., který intenzivně působí i v České republice, dosáhl za první tři čtvrtletí tohoto roku konsolidovaných tržeb 664 milionů korun (období leden až září 2007). Ve srovnání se stejným obdobím roku 2006 tržby vzrostly o 15 procent (tržby r. 2006 – 577 milionů Kč).

"Hlavní podíl na tržbách společnosti v Česku mají zejména zakázky z oblasti systémové integrace a outsourcingu. Tahouny růstu v dalším období budou hlavně dodávky technologických řešení a služeb pro firemní call centra a dále zakázky z oblasti správy informační infrastruktury," řekl ředitel českého zastoupení společnosti Soitron Martin Půlpán.

"V Česku plánujeme intenzivní expanzi do různých odvětví. Zaměříme se zejména na dodávku řešení a služeb pro zákaznická centra firem působících v oblasti finančních služeb a státní správy. Slovenský trh je pro další růst firmy příliš malý. Naopak český trh, jakož i celý středoevropský region, skýtá pro naše služby značný potenciál, a to zejména v oblastech IP telefonie, call center, informační bezpečnosti, IT outsourcingu a síťové integrace," uzavřel Martin Půlpán, ředitel české pobočky společnosti Soitron.

Akciová společnost Soitron působí na středoevropském trhu v oblasti systémové integrace a správy IT infrastruktury. Na českém trhu firma působí prostřednictvím pobočky Soitron CZ, s. r. o., přičemž hlavní sídlo společnosti je na Slovensku – v Bratislavě. Firma zaměstnává v Česku a na Slovensku 750 pracovníků, kteří se společně podílejí na regionálních projektech.

Za poslední tři roky Soitron zaznamenal rekordní 642 procentní růst tržeb, který se promítl i do hodnocení společnosti Deloitte. Ta v žebříčku Central European Technology Fast 50 umístila Soitron na čtvrté místo v kategorii Rising Star. V této kategorii jsou hodnoceny společnosti, které působí na trhu tři až čtyři roky. Program Central European Technology Fast 50 hodnotí nejúspěšnější technologické společnosti střední Evropy podle růstu jejich výnosů.

Článek Soitron a.s. ze dne čtvrtek 8. listopadu 2007

Další články od Soitron a.s.