logo Soitron a.s.

SOITRON koupil českou společnost Caiacom

Nadnárodní systémový integrátor SOITRON akvizicí posílil svoji pozici v oblasti dodávky řešení telekomunikační infrastruktury. Cílem růstové strategie firmy je během pěti let zaujmout přední místo mezi českými systémovými integrátory. SOITRON zároveň odkoupil od slovenské společnosti TWO divizi zaměřenou na zabezpečení IT technologií.

Nadnárodní systémový integrátor SOITRON, a. s., koupil českou společnost Caiacom, s. r. o., která poskytuje služby v oblasti budování systémů center péče o zákazníky – call center. Firma bude postupně integrována do holdingové struktury společnosti SOITRON, a. s. Nadnárodní společnost SOITRON působí v Česku a na Slovensku v oblasti systémové integrace a správy IT infrastruktury. Firma zaměstnává v obou zemích přes 800 lidí a její konsolidovaný roční obrat činí zhruba 1 miliardu Kč.

Společnost SOITRON akvizicí společnosti Caiacom značně posiluje svoji pozici na českém trhu v oblasti IP kontaktních center (IP – Internet Protocol). "Naším dlouhodobým strategickým cílem je v Česku postupně zaujmout v oblasti datových komunikací přední místo mezi českými systémovými integrátory. Na Slovensku jsme již tohoto cíle dosáhli," řekl Martin Půlpán, ředitel českého zastoupení společnosti SOITRON, a dodal : "Prostřednictvím Caiacom jsme posílili náš odborný tým hlavně v oblasti IP telefonie a kontaktních center. Rozšíření technologického know-how se odrazí ve vyšší kvalitě a šíři služeb poskytovaných zákazníkům."

Spojení se silným strategickým partnerem je také v souladu s dlouhodobou strategií společnosti Caiacom. "SOITRON pro nás představuje silného partnera, který má na středoevropském trhu významné postavení a disponuje širokým produktovým portfoliem. Už nyní vidíme, že rozhodnutí bylo správné. Dosahujeme významných úspěchů v projektech, které bychom samostatně prosazovali velmi obtížně," komentoval akvizici Jiří Dinter, obchodní ředitel společnosti Caiacom.

SOITRON posiluje také v oblasti zabezpečení informační infrastruktury, a to akvizicí bezpečnostní divize slovenské společnosti TWO, spol. s r. o. Společnost SOITRON přebírá veškeré obchodní aktivity a zaměstnance této divize. "Segment bezpečnosti IT vykazuje dlouhodobý růst a je pro nás velmi zajímavým trhem. Zákazníkům budeme schopni poskytovat ucelená bezpečnostní řešení," uzavřel Martin Půlpán, ředitel českého zastoupení společnosti SOITRON.

Akciová společnost SOITRON působí na českém trhu prostřednictvím regionálního zastoupení SOITRON CZ, s. r. o., přičemž hlavní sídlo společnosti je na Slovensku – v Bratislavě. Loni zaznamenal holding SOITRON během tříletého období 642procentní růst tržeb, který se promítl i do hodnocení od společnosti Deloitte. Ta v žebříčku Central European Technology Fast 50 umístila SOITRON na čtvrté místo v kategorii Rising Star.

Článek Soitron a.s. ze dne čtvrtek 29. května 2008

Další články od Soitron a.s.