logo Soitron a.s.

SOITRON kupuje ClarioNet a dokončil fúzi se společností Caiacom

SOITRON posiluje svou pozici na českém trhu IT koupí technologické společnosti ClarioNet. Během posledních dvanácti měsíců je to již druhá akvizice. Loni SOITRON koupil společnost Caiacom, která posílila působení firmy v oblasti IP telefonie a kontaktních center. Firma Caiacom je nyní plně integrována do holdingové struktury nadnárodní společnosti SOITRON.

Slovenská společnost SOITRON, a. s., která v Česku působí prostřednictvím dceřiné společnosti SOITRON CZ, s. r. o., odstartovala proces akvizice české firmy ClarioNet, s. r. o., která působí na tuzemském a slovenském trhu v oblasti správy IT infrastruktury, síťové bezpečnosti a identity managementu. Odkoupením vlastnických podílů tak nadnárodní společnost SOITRON, a. s., doplňuje a rozšiřuje svoje portfolio produktů a služeb a rovněž tím potvrzuje ohlašovanou technologickou a obchodní expanzi.

Česko-slovenská skupina SOITRON působí v oblasti systémové integrace a správy IT infrastruktury. Po fúzi bude technologická skupina zaměstnávat v obou zemích přes 800 pracovníků. Konsolidovaný roční obrat skupiny SOITRON činí zhruba 1 miliardu korun. "Naším cílem je nabízet komplexní řešení s vysokou přidanou hodnotou. Začleněním ClarioNetu do skupiny SOITRON obohacujeme naše produktové portfolio. Rozšiřujeme tím naše řady o další profesionály s rozsáhlým know-how a bohatými zkušenostmi z projektů na českém i slovenském trhu," řekl Marián Skákala, člen představenstva slovenské společnosti SOITRON.

Martin Půlpán, ředitel českého zastoupení společnosti SOITRON, dodal : "Dlouhodobým cílem je posílit pozici SOITRONu v Česku natolik, abychom se stali předním systémovým integrátorem ve středoevropském regionu. Realizovaná akvizice je dalším krokem, který má k tomuto cíli přispět."

Michael Rostock, partner poradenské společnosti VICF, která ClarioNet celou transakcí provázela, akvizici komentoval takto : "Úspěšný prodej ClarioNetu zároveň ukazuje, že trh fúzí a akvizic je živý a diskuse o poklesu zájmu jsou nepodložené. Spojením aktivit SOITRONu se znalostní základnou a referencemi ClarioNetu vzniká, jestli ne největší, tak rozhodně silný systémový integrátor s federálním zázemím."

SOITRON dokončil fúzi se společností Caiacom

Slovenský systémový integrátor SOITRON, a. s., rovněž dokončil fúzi s českou společností Caiacom, s. r. o., která poskytuje služby v oblasti budování systémů center péče o zákazníky - call center. Společnost SOITRON, a. s., koupila firmu Caiacom loni v květnu. Firma Caiacom je nyní plně integrována do holdingové struktury této nadnárodní společnosti.

V návaznosti na dokončení fúze změnila společnost SOITRON CZ, s. r. o., své sídlo. Přestěhovala svou pražskou kancelář do nových moderních prostor, které se nacházejí na adrese Sazečská 12 v Praze 10. Zároveň se změnou sídla společnosti se mění též fakturační adresa.

Článek Soitron a.s. ze dne úterý 12. května 2009

Další články od Soitron a.s.