logo ČD - Telematika a.s.

100 Gbps na trase Praha - Brno

Nově vybudovaná trasa posiluje společnost SMART Comp. na pozici jednoho z nejsilnějších poskytovatelů internetových služeb koncovým zákazníkům v ČR. 100 Gbps kapacitní propojení od ČD - Telematika současně zaručuje udržení vysokého standardu služeb NETBOX a Kuki.

"V segmentu poskytovatelů internetových služeb máme stovky zákazníků, vážíme si každého z nich a těší nás, když se jim obchodně daří, což je i případ společnosti SMART Comp. Spolupracujeme již dlouhodobě a aktuální dohoda o strategické trase Praha - Brno posouvá náš vztah na novou úroveň. Kromě této trasy budeme také nově spolupracovat i na propojení některých významných českých měst o kapacitě 10 Gbps," říká Mikuláš Labský, ředitel úseku Telekomunikační služby z ČD - Telematiky.

Společnost SMART Comp. původně začínala jako lokální moravský operátor, ale během více než 20 let své existence se vypracovala na pozici jednoho z největších poskytovatelů internetových služeb v České republice. Prostřednictvím své optické sítě NETBOX poskytuje domácnostem i firmám přístup k internetu, VoIP telefonii, popřípadě k vlastní IP televizi Kuki.

V současné době má jen pro domácnosti realizovaných více než 100000 přípojek.

"Nákup páteřního propojení mezi Brnem a Prahou o kapacitě 100 Gbps je součástí kontinuálního růstu naší společnosti a jejích služeb NETBOX a Kuki. Zakomponování 100 Gbps propojení do naší sítě bylo dlouhodobě plánovanou záležitostí, která je nutná především pro další plynulý rozvoj našich služeb nejen v rámci města Brna, ale také expanze do dalších koutů České republiky. Takto kapacitní propojení také zaručuje udržení vysokého standardu služeb, které našim koncovým zákazníkům poskytujeme a tento standard je od nás našimi zákazníky očekáván," doplňuje Miroslav Rek, ředitel výstavby společnosti SMART Comp.

ČD - Telematika se dlouhodobě a systematicky věnuje zvyšování kvality poskytovaných služeb i zabezpečení internetu svých zákazníků. Již v roce 2014 se společnost stala jedním z prvních členů projektu FENIX a dokáže tedy zabezpečit internetový provoz i v těch nejkritičtějších situacích.

Ještě o rok dříve přišla ČD - Telematika s produktem ČDT-Monitor, který umožňuje získávat informace o bezpečnostních incidentech v internetové konektivitě.

Na ochranu před stále častějšími DDoS (Distributed Denial of Service) útoky na připojení k síti poskytuje ČD - Telematika svým zákazníkům službu ČDT-ANTIDDOS, kterou navíc průběžně vylepšuje.

O kvalitě této ochrany hovoří mimo jiné skutečnost, že se mezi její uživatele v roce 2017 zařadil i Úřad vlády České republiky.

Internetová televize Kuki

Chytrou internetovou televizi Kuki společně vyvinuly SMART Comp., s jehož službami se setkáte pod obchodní značkou NETBOX, a společnost Planet A, známá pod obchodní značkou AIM. Přehrávání je možné v chytrých televizích, přes Apple TV, prostřednictvím set-top boxu, v počítači, tabletu nebo mobilním telefonu.

Služba Kuki funguje od roku 2014 a je dostupná uživatelům v celé České republice i na Slovensku prostřednictvím libovolného internetového připojení. Nabízí výběr z více než 140 televizních kanálů, dokáže nahrát 100 hodin pořadů nebo umožňuje sledovat TV vysílání až sedm dní zpětně.

Poskytuje také široký výběr filmových hitů v HD rozlišení.

Článek ČD - Telematika a.s. ze dne 11. července 2019 - čtvrtek

Další články od ČD - Telematika a.s.

Nabídka zaměstnání ČD - Telematika a.s.
Oceněná ochrana počítače. 30-Denní zkušební verze stahuj teď!
Velký výběr dětského, dámského i pánského oblečení. Slevy každý den.
EET, účtenky, faktury, dodací listy, sklad, kniha jízd...START verze zdarma.