logo ČD - Telematika a.s.

Chytré firemní parkoviště zvyšuje plynulost odbavování kamionů

Chytré parkoviště výrobního centra společnosti CS Beton v obci Velké Žernoseky je propojeno s kompletním vyvolávacím systémem včetně automatické detekce vozidel dle SPZ. Řešení současně pomáhá se zlepšením dopravní situace v samotné obci.

"Chytrá parkoviště jsou rozhodně přínosná nejen pro města a obce, ale i pro firmy. Příklad společnosti CS Beton to jednoznačně potvrzuje. Věřím, že firemních zájemců o řešení chytrého parkování bude rychle přibývat," říká Peter Peter Hudák, ředitel úseku obchod a marketing společnosti ČD - Telematika.

Na firemní parkoviště určené pro kamiony bylo nainstalováno celkem 28 detektorů obsazenosti parkovacích míst a dva průjezdové detektory. Výstupy z těchto detektorů se zobrazí na informační tabuli umístěné na přístupové komunikaci k areálu CS Beton jako informace o počtu volných míst na parkovišti, eventuálně o jeho plné obsazenosti.

Řidiči nákladních vozidel tak budou znát aktuální stav na parkovišti a budou vědět, zda mají do objektu parkoviště vůbec vjíždět. Tím se zamezí dopravním kolapsům v areálu a zvýší se plynulost a rychlost odbavování jednotlivých vozidel. Z tohoto zlepšení bude profitovat i samotná obec Velké Žernoseky.

Technologické řešení dodává společnost ČD - Telematika prostřednictvím firmy TETRONIK, výrobní družstvo Terezín.

Další články k tématům - automatizace - detekce - detektor - doprava - kamion - parkoviště - SPZ - Peter Hudák

Článek ČD - Telematika a.s. ze dne 14. června 2018 - čtvrtek

Další články od ČD - Telematika a.s.

Nabídka zaměstnání ČD - Telematika a.s.
Lesak váhy do obchodů, výroben a skladů. Prodej, výroba a servis vah.
Profesionální programové vybavení nejen pro účetní firmy a daňové poradce.
Čeká Vás operace? Víte co urychlí hojení?