logo CESNET z. s. p. o.

Konference e-infrastruktury CESNET

Sdružení CESNET na konferenci formou přednášek a praktických ukázek představí přehled svých služeb i novinek z vlastního výzkumu a vývoje. Akce proběhne ve dnech 29. - 30. 1. 2019 v Nové budově ČVUT v pražských Dejvicích.

"Konference neslouží pouze k prezentaci našich aktivit, ale zároveň vytváří platformu pro diskusi o hlavních trendech, které v současnosti formují náš obor. Současně se jedná o největší setkání komunity našich uživatelů a registrováno je již více než 300 účastníků," říká Jan Gruntorád, ředitel sdružení CESNET.

Úvodní dopolední blok prvního dne konference zahájí ředitel Odboru výzkumu a vývoje Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Lukáš Levák.

Po něm ředitel sdružení CESNET Jan Gruntorád představí stávající podobu e-infrastruktury CESNET a nastíní její další budoucnost.

O významu národních sítí pro vědu a výzkum bude hovořit Andreas Dudler, generální ředitel švýcarské národní e-infrastruktury Switch, a o přínosech mezinárodní síťové spolupráce Erik-Jan Bos, vedoucí pro politiku a strategii organizace NORDUnet, která sdružuje národní sítě severských zemí Švédska, Norska, Finska, Dánska a Islandu.

Během odpoledního programu prvního dne odborníci sdružení CESNET seznámí účastníky se svými dalšími plány v jednotlivých oblastech - ve sféře přenosu, zpracování a ukládání dat, na poli digitálních identit, bezpečnosti či multimédií. První den konference bude živě streamován.

Druhý den bude věnován odborným tématům, jakými jsou například další plány sítě CESNET, trendy ve zpracování a ukládání velkých vědeckých dat, nástroje pro ochranu uživatelů a sítí, rozvoj softwarově definované sítě, systémy pro správu identit uživatelů, aktuální problémy ohledně eIDAS, multimédii anebo IoT.

Hosté si budou moci prohlédnout technologická dema, navštívit některý z workshopů nebo laboratoř SageLab.

Článek CESNET z. s. p. o. ze dne 24. ledna 2019 - čtvrtek

Další články od CESNET z. s. p. o.