logo ICZ a.s.

Výtěžek benefice ArtForum ICZ pomůže léčbě dětských zrakových vad

Benefiční večer Skupiny ICZ a virtuální galerie ArtForum přinesl tradiční aukci 30 uměleckých děl od předních českých výtvarníků. Jeho cílem bylo opětovně získat prostředky na pomoc potřebným z oblasti zdravotnictví, sociální péče a dalších.

Tereziánský sál břevnovského kláštera v Praze se stal ve čtvrtek 28. 3. 2019 místem konání v pořadí již dvacáté první benefiční aukce Skupiny ICZ a virtuální galerie ArtForum.

Dražilo se 30 uměleckých děl významných českých výtvarníků a fotografů a celý výtěžek ve výši 516400 korun byl věnován Nadačnímu fondu ICZ.

"Rád bych poděkoval zejména našim partnerům, hostům a všem přátelům Skupiny ICZ, díky nimž jsme mohli opět uskutečnit tradiční, tentokrát již v pořadí jednadvacátou benefiční aukci a znovu tak navýšit částku na pomoc potřebným, která letošním ročníkem poskočila na celkových 13542000 korun. Kromě podpory charitativní činnosti a obecně prospěšných cílů, jako jsou pomoc osobám se zdravotním postižením a zvláště dětem, budou všechny vybrané prostředky směřovány i na rozvoj kultury, vědy a vzdělávání," říká Bohuslav Cempírek, generální ředitel společnosti ICZ a.s.

První část z nově vybraných prostředků ve výši 172000 korun předal ještě hned v rámci slavnostního večera duchovní otec ArtFora Zdenek Jirkovec prostřednictvím symbolického šeku zástupcům Léčebny zrakových vad ve Dvoře Králové nad Labem, její ředitelce Dagmar Klazarové a vrchní sestře Markétě Vatuňové.

"Jsme velmi rádi, že jsme získali tuto finanční pomoc od Nadačního fondu ICZ. Využijeme ji především k pořízení nového přístrojového vybavení na léčbu zraku, která je u malých dětí velmi důležitá, ale také k dalšímu zlepšení naší komplexní léčebné, výchovné a pedagogické péče o pacienty ve věku 3 - 15 let," říká ředitelka léčebny Dagmar Klazarová.

Zbývající část rozdělí Nadační fond ICZ během roku 2019 ve prospěch charitativní činnosti a obecně prospěšných cílů dalším subjektům.

Za nejvyšší částku, 60 tisíc korun, byly vydraženy skleněné broušené plastiky Pěšci z cyklu Šachovnice od Vlastislava Janáčka, které se zároveň staly i rekordmanem v překonání vyvolávací ceny, kdy původní částka 2600 korun byla na konci dražebního kola navýšena více než třiadvacetkrát.

Na druhém místě se s částkou 46 tisíc korun umístil dvaadvacetibarevný linoryt Pes, který bedlivě naslouchal zvukům kuchyně od Ivo Křena a třetí v pořadí se umístila s vydraženou částkou 36 tisíc korun litografie Adolfa Borna Exotická zvířata.

Součástí slavnostního večera bylo též hudební vystoupení smyčcového Kvarteta Martinů a vylosování výherců benefiční tomboly. Aukci licitoval prezident Asociace starožitníků Jan Neumann, večerem provázel moderátor Jan Čenský.

jiri.stastny@i.cz

Článek ICZ a.s. ze dne 9. dubna 2019 - úterý

Další články od ICZ a.s.