logo ICZ a.s.

Benefice ArtForum ICZ pomáhá projektu Můj nový život

19. ročník benefičního večera společností ICZ a.s. a virtuální galerie ArtForum přinesl aukci 30 uměleckých děl od předních českých výtvarníků. Celý výtěžek ve výši 629000 korun byl věnován do nově vzniklého Nadačního fondu ICZ.

200000 Kč získal ještě v rámci slavnostního večera projekt Můj nový život, který pomáhá v návratu onkologicky léčených dětí do života. Zbývající část bude fondem dále během roku průběžně rozdělována na podporu charitativní činnosti a obecně prospěšných cílů.

"Jsem rád, že i v letošním roce se naši přátelé, partneři a další hosté sešli v tak hojném počtu na naší tradiční benefiční aukci a pomohli nám tak navýšit částku, kterou jsme vybrali v rámci dosavadních devatenácti ročníků, na 12448400 korun. Stejně jako v minulosti budou veškeré finanční prostředky věnovány na pomoc potřebným, letos poprvé prostřednictvím nově vzniklého zastřešujícího Nadačního fondu ICZ. Kromě podpory charitativní činnosti a obecně prospěšných cílů, jako jsou pomoc zdravotně postiženým osobám a zvláště dětem, budou směřovány i na rozvoj kultury, vědy a vzdělávání," říká Bohuslav Cempírek, generální ředitel společnosti ICZ a.s.

Za nejvyšší částku, 60000 Kč, byla vydražena kresba tuší Gepard od Ladislava Kuklíka. Na druhém místě skončila s částkou 40000 Kč skleněná broušená plastika Střelec a královna z cyklu Šachovnice od Vlastislava Janáčka. Ta se zároveň stala rekordmanem v překonání vyvolávací ceny - dosažená částka ji převýšila takřka dvanáctkrát.

Třetí místo pak shodně obsadily litografie Poustevník vyrušený ze svého rozjímání od Adolfa Borna a tavená plastika Kontakt prostorů od Jana Exnara, které dražitelé získali za 38000 Kč.

Celý výtěžek aukce ve výši 629000 Kč byl věnován do Nadačního fondu ICZ. První pomoc potřebným z nově vybraných prostředků hned v rámci slavnostního večera předal duchovní otec ArtFora Zdenek Jirkovec prostřednictvím symbolického šeku autorce projektu Můj nový život, dětské onkoložce MUDr. Lucii Hrdličkové.

"Již potřetí v řadě jsme získali v rámci benefičního večera společnosti ICZ a.s. a virtuální galerie ArtForum tolik potřebné finanční prostředky k návratu našich dětských onkologických pacientů zpět do života. Své využití naleznou v rámci oblíbených sportovních, kulturních a dalších aktivit, které o takto nemocných pozitivně informují a umožňují jim šťastné začlenění se do společnosti," říká dětská onkoložka MUDr. Lucie Hrdličková.

Součástí slavnostního večera bylo též hudební vystoupení klavíristy Martina Plase a vylosování výherců benefiční tomboly, do níž přispěla sklárna AJETO třemi skleněnými objekty. Aukci licitoval prezident Asociace starožitníků Jan Neumann, večerem provázel moderátor Jan Čenský.

Benefiční aukce společnosti ICZ a.s. a virtuální galerie ArtForum proběhla ve čtvrtek 23. 3. 2017 v nově zvolených prostorách Tereziánského sálu Břevnovského kláštera. Dražilo se 30 uměleckých děl významných českých malířů, grafiků, fotografů, sklářů či sochařů.

Článek ICZ a.s. ze dne 30. března 2017 - čtvrtek

Další články od ICZ a.s.