logo IPEX a.s.

IPEX posiluje v oblasti v IP telefonie

IPEX uveřejňuje v auditované výroční zprávě výsledky za rok 2012. V klíčových službách - IP telefonii a poskytování řešení formou služby (SaaS) IPEX dosáhl ročního nárůstu výnosů o 4 miliony korun, což představuje navýšení o 8%.

Naše hlasové služby prostřednictvím IP sítí (VOIP) a pronájmy infrastruktury generovaly v roce 2012 60 % všech výnosů a 70% výnosů z periodických tržeb a jejich podíl na celkových výnosech stále roste. Celkové tržby poklesly meziročně o 3%. Došlo k poklesu výnosů u internetových služeb, z důvodu prodeje internetové sítě se zákaznickou bází a poklesu cen na trhu s následným snížením cen stávajícím zákazníkům.

"V uplynulém roce jsme získali řadu významných firemních zákazníků, jako například společnost GEBERIT spol. s r.o., Nadace partnerství a Firma na zážitky s.r.o. (Allegria). Rostli jsme také v segmentu velkoobchodních řešení pro ISP, kde naše řešení VOIPEX Hlasová platforma využívalo na konci roku 2012 přes 230 partnerů", shrnuje hlavní ukazatele růstu Ing. Petr Chruňák, předseda představenstva IPEX a.s.

Tito partneři připojili do sítě VOIPEX dalších 280 ústředen svých zákazníků, takže počet připojených partnerských ústředen přesáhl 660 a celkem je připojeno do sítě VOIPEX již přes 900 ústředen, generujících měsíčně provoz v objemu přesahujícím 7 mil. minut.

Na konci roku 2012 jsme na trh uvedli komunikační platformu VOIPEX ve verzi 3.0, která bude v budoucnu představovat zásadní konkurenční výhodu v segmentu firemních řešení.

Věříme, že lidé a jejich schopnosti a dovednosti patří mezi nejdůležitější atributy úspěchu. Proto jsme i nadále velké úsilí věnovali dalšímu rozvoji informačních systémů, optimalizaci procesů s ohledem na efektivní týmovou spolupráci a sdílení informačních zdrojů pro zvýšení efektivity a komfortu našich zaměstnanců a zvýšení spokojenosti zákazníků.

Další články k tématům - infrastruktura - internet - ISP - SaaS - telefonie - VoIP - zaměstnanci - Petr Chruňák

Článek IPEX a.s. ze dne 11. června 2013 - úterý

Další články od IPEX a.s.

IPEX posiluje v oblasti v IP telefonie

Virtuální mobilní operátoři v síti MOBIL21