logo

IPEX a VOLNÝ uzavřeli strategickou dohodu o spolupráci

Společnost IPEX a.s. se s účinností od 1.7. 2010 stala nástupcem Volného v poskytování služeb IP telefonie pro jeho dosavadní rezidentní zákazníky a také business segment. IPEX tak výrazně posíluje svou pozici v poskytování VOIP služeb na českém trhu a VOLNÝ se díky tomu může plně soustředit na svůj klíčový byznys.

Předmětem dohody je převod části doplňkových telekomunikačních služeb Volného, zahrnující rezidentní a firemní služby IP telefonie. Změna se týká zákazníků využívajících pouze službu internetového volání, známou pod názvem TelefoNet. Firemních zákazníků, kterým VOLNÝ poskytuje komplexní telekomunikační řešení včetně VoIP-u, se změna nedotkne. Zákazníků, kteří využívají služby Internet Komplet a Office Komplet, kombinující hlas a internetové připojení, se změna rovněž netýká.

"Jsme si vědomi odpovědnosti, která vyplývá z uzavření dohody se společností VOLNÝ, a jsme připraveni zákazníky nezklamat," prohlásil Ing. Petr Chruňák, předseda představenstva a generální ředitel společnosti IPEX. "Výhodnější podmínky, širší možnosti služeb a vysoká spolehlivost - to jsou klíčové výhody, které s námi tito zákazníci nově získají," upřesnil Ing. Pavel Píštěk, místopředseda představenstva IPEX a.s.

VOLNÝ, a.s., patřící do skupiny Dial Telecom, pokračuje v posílení své dlouhodobé orientace na klíčový byznys. V oblasti firemních zákazníků se soustředí na poskytování komplexních telekomunikačních řešení prostřednictvím vlastní infrastruktury, u rezidentních zákazníků na poskytování základních telekomunikačních služeb, zejména na kvalitní xDSL služby na vlastní síti. V souladu s touto strategií se VOLNÝ rozhodl přenechat poskytování výše uvedených služeb IP telefonie nástupnickému poskytovateli, jímž se stala právě společnost IPEX.

"Vážíme si důvěry všech zákazníků, kteří se v minulosti rozhodli pro naše služby," říká Martin Dvořák, obchodní a marketingový ředitel společnosti VOLNÝ, a.s. "Rozhodli jsme se vyhledat spolehlivého a odborně způsobilého nástupce v poskytování těchto služeb. Jako lídr v oblasti IP telefonie vyhověla našim náročným výběrovým kritériím právě společnost IPEX,“" dodal Dvořák.

Všichni dotčení zákazníci budou v nejbližších dnech osloveni s dalšími informacemi jak ze strany dosavadního poskytovatele služeb - společnosti VOLNÝ, tak ze strany nastupujícího poskytovatele služeb - společnosti IPEX.

Další články k tématům - telefonie - VoIP - VOLNÝ - Petr Chruňák - Pavel Píštěk - Martin Dvořák

Článek ze dne 27. července 2010 - úterý

Další články od IPEX a.s.