logo

VoIP zákazníky Advantel přebírají IPEX a FAYN

VoIP poskytovatelé IPEX a FAYN Telecommunications přebírají zhruba 2000 aktivních zákazníků od VoIP operátora Advantel a posilují tak své pozice na telekomunikačním trhu. Společným zájmem všech tří poskytovatelů je nepřerušené poskytování služeb všem dosavadním zákazníkům.

IPEX a FAYN Telecommunications jsou lídry v poskytování hlasových služeb s využitím IP telefonie (VOIP). FAYN je historicky prvním českým VOIP operátorem, který se dlouhodobě soustředí na segment jednotlivců, domácností a malých podnikatelů. IPEX je vedle toho lídrem v oblasti firemních telekomunikačních řešení s využitím VOIP. Obě společnosti získají relevantní část zákazníků společnosti Advantel a významně tak posílí své pozice na českém telekomunikačním trhu. Obě společnosti již nedávno společně převzali také zákazníky společnosti VOLNÝ využívající službu TelefoNet.

"S rostoucím počtem zákazníků a zvyšujícími se nároky na kvalitu a parametry služeb inteligentních telekomunikačních sítí jsme se rozhodli poskytování služeb Advantel 800, 844 a VOIP převést na partnera, který dokáže zajistit vysokou kvalitu a bude garantem dalšího zlepšování poskytovaných služeb. Společnost Advantel se bude nadále soustředit na služby virtuálních volacích karet pod značkou Smartcall," uvedl Ing. Jan Štípek, ředitel společnosti Advantel.

"Naše nedávná akvizice zákazníků společnosti VOLNÝ dokázala, že umíme růst nejen organicky, ale také akvizičně. Převzetí zákazníků společnosti Advantel je tak pokračováním našeho úsilí stát se vedoucím poskytovatelem ucelených telekomunikačních řešení firemním zákazníkům. Všem zákazníkům slibujeme lepší servis a výhodnější ceny," uvedl Ing. Petr Chruňák, předseda představenstva společnosti IPEX.

"Se společností IPEX hodláme pokračovat v konsolidaci českého trhu internetové telefonie. Silní hráči v oboru VoIP velmi přispějí k nastolení konkurenčního podnikatelského prostředí v oblasti, ve které nyní dominuje oligopol tří dominantních operátorů, z čehož budou profitovat všichni uživatelé telekomunikačních služeb," uvedl Ing. Jiří Hlavenka, většinový vlastník společnosti FAYN Telecommunications.

Další články k tématům - akvizice - VoIP - Jan Štípek - Petr Chruňák - Jiří Hlavenka

Článek ze dne 23. listopadu 2010 - úterý

Další články od IPEX a.s.