logo

Telekomunikační operátor IPEX zaregistroval domény ENUM všem svým zákazníkům

Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, převedlo systém ENUM do plného komerčního provozu. Česká republika se tím zařadila mezi několik předních zemí světa, které systém ENUM komerčně provozují. Prvním českým telekomunikačním operátorem, který využívá systém ENUM, je od počátku roku 2007 společnost IPEX, která zaregistrovala zdarma domény ENUM všem svým zákazníkům !

Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, oznamuje překročení hranice 2 000 zaregistrovaných domén ENUM, které pokrývají více než 423 tisíc telefonních čísel. K dosažení tohoto počtu registrovaných domén ENUM výrazně napomohl telekomunikační operátor a registrátor domén ENUM - společnost IPEX.

IPEX zaregistroval domény ENUM všem svým současným zákazníkům a rovněž každý nový zákazník obdrží automaticky ke svému telefonnímu číslu odpovídající doménu ENUM. Zatím zaregistroval IPEX pro své zákazníky více než 1 500 domén ENUM.

"V telefonování po internetu pomocí systému ENUM vidíme velkou příležitost pro získání nových zákazníků, kteří ocení výrazně nižší náklady na volání i doplňkové služby systému ENUM," řekl Pavel Píštěk, místopředseda představenstva společnosti IPEX a.s. "Proto jsme jako první telekomunikační operátor začali podporovat systém ENUM v naší síti a registrovat ENUM domény. Registrace domén ENUM pro všechny stávající i nové zákazníky je dalším logickým krokem v naší strategii nasazovat moderní technologie a přinášet stále kvalitnější služby zákazníkům."

"Podpora telefonování pomocí systému ENUM přináší alternativním telekomunikačním operátorům potřebnou konkurenční výhodu," dodal Pavel Tůma, manažer projektu ENUM ve sdružení CZ.NIC. "Máme signály, že se systém ENUM začnou v brzké době využívat i další telekomunikační společnosti."

Článek ze dne 22. února 2007 - čtvrtek

Další články od IPEX a.s.

WiMAX Live první živá demonstrace komerčního využití technologie WiMAX v ČR

Telekomunikační operátor IPEX zaregistroval domény ENUM všem svým zákazníkům