Virtualizace telefonních ústředen umožňuje firmám zbavit se vysokých investic do pořízení nové ústředny, jakož i odbourat náklady na instalaci a servis PBX. Služba VOIPEX Virtuální PBX tak snižuje celkové náklady na vlastnictví (TCO) až o 20 %.
Firmy přitom často upřednostňují řešení VOIPEX F1, které kombinuje ústřednu a telefony, jakož i volání a připojení k Internetu. Zákazník tak získává komplexní řešení svých potřeb formou služby - za malý měsíční poplatek podle počtu uživatelů. Velkou předností je jeden kontakt na jednoho odpovědného garanta.
IPEX nejen provozuje virtuální PBX, ale rovněž je výrobcem a dodavatelem fyzických telefonních ústředen IPEX iPBX. Jejich nejnovější verze 2.2, kterou IPEX nedávno uvolnil, je možné integrovat s kalendáři Google, MS Exchange nebo Lotus, a zajistit tak inteligentní směrování hovorů podle dostupnosti volaného.
Článek ze dne 14. července 2010 - středa
VOIPEX F1 je IT produktem roku 2010 v kategorii Komunikační produkty
VoIP zákazníky Advantel přebírají IPEX a FAYN
VOIPEX F1 ve finále soutěže IT produkt 2010
IPEX a VOLNÝ uzavřeli strategickou dohodu o spolupráci
IPEX provozuje přes 500 telefonních ústředen
IPEX prodal svou WiFi síť společnosti TERMS
iPBX, VoIP PBX s podporou pro Kalendář Google a Microsoft Exchange
VOIPEX pro OCS, integrace VoIP pro uživatele MS Office Communications Server
IPEX představuje druhou generaci IP ústředen a předpovídá konec správců PBX v Čechách