logo

ČD Telematika spouští službu přístupu k IPTV

ČD - Telematika a.s. začíná poskytovat služby internetového televizního vysílání (IPTV) ve své optické síti. Tato služba umožní lokálním operátorům, kteří jsou připojeni k síti ČD-T, poskytovat svým koncovým zákazníkům TV vysílání prostřednictvím protokolu IP a v ideálním případě nabídnout internetové, hlasové a TV služby přes jednu zásuvku, tzv. "triple play".

Přístup k IPTV poskytuje ČD - Telematika a.s. ve spolupráci se společností Planet A, a.s. na základě strategické smlouvy o poskytování služby IPTV, uzavřené dne 21.07. 2008.

Společnost Planet A, a.s. vlastní technologii pro služby IPTV, zajišťuje autorská a distribuční práva a sestavení programové nabídky. ČD - T zajišťuje distribuci programové nabídky do předávacího bodu služby lokálnímu operátorovi.

Díky službě IPTV mohou operátoři nabízet svým zákazníkům kompletní produkty "triple play" s minimálními počátečními náklady a zároveň se plně věnovat poskytování služeb svým zákazníkům. Funkce virtuální platformy rovněž umožňuje jednotlivým ISP (poskytovatelé připojení k internetu) přizpůsobit uživatelské rozhraní u koncových uživatelů vlastním funkčním a grafickým požadavkům bez významných investičních nákladů v porovnání s investicí do kompletního headendu a middleware.

Služba IPTV zahrnuje kvalitní programovou nabídku společnosti Planet A, a.s. s více než 70ti televizními kanály a nabídka je průběžně rozšiřována.

Článek ze dne 28. srpna 2008 - čtvrtek

Další články od ČD - Telematika a.s.