logo

ČD Telematika získala ocenění v soutěži Microsoft Awards 2008

V letošním 10. ročníku soutěže Microsoft Awards 2008 společnost ČD – Telematika a.s. získala ve skupině Microsoft Industry Awards 2008 druhé místo a odnesla si ocenění "Finalist" v soutěžní kategorii "Státní správa a samospráva" za projekt "Rezervační systém Českých drah ARES-3".

"Ocenění od společnosti Microsoft je pro nás důkazem, že ČD - Telematika patří mezi špičku ve svém oboru. A to v oboru, který je nejen vysoce konkurenční, ale kde se především klade důraz na důmyslnost, spolehlivost a rychlost zpracování zadaného řešení," říká k tomu Stanislav Beneš, generální ředitel ČD - Telematika a.s.

Hodnotícími kritérii při výběru jednotlivých řešení byly především rozsah projektu, míra využití nových technologií a přínos pro zákazníka. ARES-3 umožňuje rezervaci míst k sezení, lůžek či lehátek nejen ve vlacích ČD, ale i kdekoliv jinde v Evropě u každého výdejního místa společnosti České dráhy, a.s., tedy i v malých stanicích, případně ho lze využít pro předrezervace míst přes internet.

Ocenění v prestižní soutěži Microsoft Awards 2008 uděluje společnost Microsoft každoročně svým partnerům v České republice za nejlepší a zákaznicky nejpřínosnější řešení a aplikace vyvinuté na platformě Microsoft s využitím nových technologií.

Do soutěže se letos přihlásilo 60 partnerských řešení od 35 partnerů.

Článek ze dne 5. června 2008 - čtvrtek

Další články od CD - Telematika a.s.