logo

CESNET zajišťuje konektivitu pro 60. RIPE Meeting

Sdružení CESNET se stalo jedním z partnerů jubilejního 60. zasedání mezinárodního fóra RIPE, které od 3. do 7. května 2010 hostí v Praze sdružení CZ.NIC.

CESNET pro 60. RIPE Meeting zajišťuje konektivitu. RIPE (Réseaux IP Européens) je otevřená platforma, která koordinuje rozvoj Internetu na evropském kontinentu. Tak zvaný RIPE Meeting se koná dvakrát do roka, z toho jednou obvykle v nizozemském Amsterdamu a podruhé v jedné ze zemí, které se v aktivitách RIPE angažují. V České republice proběhnul první RIPE Meeting v roce 1993, kdy jej organizovalo České vysoké učení technické v Praze, a podruhé v roce 2001 z iniciativy sdružení CESNET.

Mezinárodní fórum RIPE je otevřené všem se zájmem o technický rozvoj Internetu. Cílem komunity RIPE je zajištění koordinace správy, údržby a rozvoje Internetu. Komunita ustavila několik pracovních skupin, které se zabývají různými tématy spojenými s fungováním Internetu. Komunita nastavuje a vylepšuje pravidla pro správu a distribuci internetových zdrojů, zabývá se například IP adresami anebo autonomními systémy. Je postavena na otevřeném a demokratickém rozhodovacím procesu (tzv. RIPE Policy Development Process). Členem komunity můžou být organizace nebo jednotlivci, kteří mají zájem na dobrém fungování, správě a rozvoji Internetu.

RIPE Meeting je pětidenní akcí, na kterou pravidelně přijíždějí zástupci poskytovatelů internetových služeb, provozovatelů sítí a další zájemci o obor. RIPE Meetingy jsou otevřené pro každého a poskytují výjimečný prostor k diskusi o rozvoji a pravidlech Internetu.

Další články k tématům - IP - konektivitu - Meeting - RIPE

Článek ze dne 5. května 2010 - středa

Další články od CESNET z. s. p. o.