logo

Na CESNET Conference 2008 míří do Prahy přední internetoví odborníci z celého světa

Významné osobnosti mezinárodního internetového výzkumu budou 25. a 26. září 2008 jednat na druhém ročníku odborné konference CESNET Conference. Na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ji pořádá sdružení vysokých škol a Akademie věd České republiky CESNET, které buduje a rozvíjí gigabitovou národní síť pro výzkum a vzdělávání CESNET2. Setkání se účastní odborníci nejen z Evropy, ale i ze Spojených států, Japonska či Tchaj-wanu.

Hlavními tématy CESNET Conference 2008 budou :

Ve čtvrtek 25. září v 10 hodin zahájí konferenci první místopředsedkyně vládní Rady pro výzkum a vývoj Miroslava Kopicová. První odbornou přednášku přednese Vasilis Maglaris, předseda výkonného výboru složeného ze zástupců třiceti evropských sítí národního výzkumu, které participují na rozvoji panevropské sítě GÉANT2. Akce bude pokračovat dvoudenním sledem přednášek našich i zahraničních expertů. V rámci úterního programu bude prostřednictvím unikátní videokonference spojeno sedm lékařských pracovišť: tři v Asii (dvě v Japonsku, jedno na Tchaj-wanu) a čtyři v Evropě (po jednom ve Španělsku a Itálii, dvě v České republice). Videokonference bude následovat po příspěvku, který má v 11.30 hodin přednést profesor Šuji Šimizu z univerzitní nemocnice v Kjúšú.

Sdružení CESNET bude z průběhu konference zajišťovat internetový přenos (tzv. streaming), který bude možné naladit na stránkách CESNET Conference 2008, na nichž lze najít i kompletní program a další podrobnosti o akci.

Článek ze dne 19. září 2008 - pátek

Další články od CESNET z. s. p. o.