logo

AppWave Store mění zvyklosti práce s programy pro Windows PC

Zdarma dostupný obchod s aplikacemi pro PC AppWave Store poskytuje uživatelům přístup k tisícům populárních aplikací pro Windows - přináší chytrý přenos aplikací na uživatelské počítače jediným kliknutím.

Společnost Embarcadero technologies oznámila spuštění AppWave Store. Jde o převratný nový způsob vyhledávání a spouštění aplikací pro osobní počítače bez tradičních potíží se software pro PC.

Obchod AppWave Store pomůže uživatelům PC vyhledat a přenést aplikace pro Windows pomocí nové technologie chytrého přenosu aplikací (Smart App Streaming) a ihned je lokálně spustit plnou rychlostí na PC s využitím nové inteligentní izolace aplikací (Smart App Isolation). AppWave Store je volně dostupný pro použití v domácnostech i podnicích.

Platforma AppWave však též odstraňuje tři největší potíže se software pro Windows, kterým čelí oddělení IT:

"Lidé dnes očekávají okamžitý přístup k libovolné aplikaci, kterou potřebují, na svých mobilních zařízeních, ale software pro PC vězí stále v 90. letech: požaduje zdlouhavé stahování a instalace, které mohou neblaze ovlivnit výkon prostředí Windows", říká Wayne Williams, ředitel společnosti Embarcadero. "V našem AppWave Store jsme vytvořili první skutečný obchod s aplikacemi pro software pro Windows. Vytvořili jsme též obchodní platformu AppWave pro organizace, které kromě výhod AppWave potřebují i sledování využívání veškerých aplikací pro Windows v rámci organizací."

Obchod AppWave Store je součástí platformy AppWave využívající chytrého přenosu aplikací z cloudu. Umožní uživatelům vyhledávat a okamžitě spouštět aplikace pro PC z libovolného místa, podobně jako YouTube přenáší videa nebo Netflix filmy. Aplikace se ukládají a spouštějí lokálně na uživatelském počítači, takže každé další spuštění již nepotřebuje síťové připojení.

Na rozdíl od virtualizačních technologií a podobně jako u mobilních zařízení umožní nová technologie inteligentní izolace aplikací zabudovaná v AppWave spouštět aplikace neomezenou rychlostí. Aplikace jsou vzájemně integrovány mezi sebou a se stolním prostředím; zachovávají si přitom obvyklý výkon na PC bez ohledu na počet aplikací, které si uživatel stáhne.

Obchod AppWave Store nabízí následující klíčové přínosy:

"S AppWave mohou být uživatelé PC daleko produktivnější jak v domácím, tak v podnikovém prostředí", říká pan Williams. "AppWave poskytuje stejnou produktivitu typu 24/7, na jakou jsme si zvykli u našich mobilních zařízení, protože vyhledávání a zpřístupňování aplikací se děje na vyžádání."

Průzkum odhaluje ovlivňování produktivity při práci se software pro PC

Spolu s odhalením AppWave Store uvolnila společnost Embarcadero výsledky průzkumu provedeného nedávno mezi uživateli osobních počítačů typu PC. Průzkum ukázal, že přes 72% z celkem 1500 dotazovaných je přesvědčeno, že jejich produktivitu ovlivňuje nutnost hledat, instalovat a vylepšovat software na používaných počítačích.

Možnost samoobslužného přístupu k aplikacím pro PC, navíc na vyžádání a jediným stiskem tlačítka myši hodnotí jako cennou 84% dotazovaných. Celkem 48% respondentů se vyjádřilo, že by bylo velice až extrémně přínosné mít přístup k software pro PC na jediné kliknutí.

Čtvrtina dotazovaných uvedla, že jejich společnost se zabývá podnikovým tržištěm aplikací a 6% dotazovaných uvedlo, že již mají obchod tohoto typu v provozu.

Článek ze dne 27. dubna 2012 - pátek

Další články od Borland, s.r.o.