logo

Nová verze Embarcadero InterBase XE

Nová verze databázového systému InterBase XE společnosti Embarcadero nabízí pokročilou škálovatelnost, zabezpečení a prakticky nulové nároky na administraci. Relační databázový systém je ideální jak pro zabudování, tak i pro aplikace malých a středních firem.

Společnost Embarcadero technologies uvádí novou verzi InterBase XE, bohatě vybaveného relačního systému pro správu databází (RDBMS). Ten je navržen pro vývojáře, kteří s jeho využitím dokáží vytvářet přizpůsobivé aplikace s vysokými nároky na nepřetržitost provozu a bezpečnost dat a zabudovávat je do zařízení a přístrojů, do stolních aplikací, řešení pro pracovní skupiny i do řešení pro malé a střední podniky.

InterBase XE slučuje variabilní multigenerační architekturu se snadnou instalací, minimálními požadavky na administraci a nasazování do provozu, automatickým obnovováním po haváriích dat a jádrem, které se dokáže automaticky optimálně naladit. Nová edice XE nyní dokáže pracovat s osmkrát více daty a nabízí více bezpečnostních možností, například delší hesla a šifrování typu SHA-1 kritické pro rozšíření zabezpečení například u platebních účtů.

InterBase XE je ideální pro zabudované aplikace, protože má bezkonkurenčně nejnižší nároky na paměť a prakticky nevyžaduje žádnou administraci. Dá se využít v prostředích pro rychlý vývoj aplikací a poskytuje rychlost transakčního zpracování a spolehlivost typicky obsažené v daleko dražších systémech RDBMS. InterBase je systém prověřený v tisících zabudovaných aplikací, jakými jsou například maloobchodní pokladní systémy nebo aplikace CRM.

Další nové vlastnosti, které jsou nyní zabudovány do InterBase XE zahrnují :

Vyvojář nebo administrátor může nasadit InterBase XE do provozu za méně než hodinu. Podniky mohou provozovat kriticky náročné aplikace s vědomím, že aplikace jsou bezpečné, spolehlivé a škálovatelné. InterBase XE je možno nasazovat do prostředí různých operačních systémů včetně Windows, Mac OS X, Linux a nyní i do prostředí Amazon Cloud.

Dostupnost InterBase XE

Systém InterBase XE je dostupný ve čtyřech variantách podle toho, k jakému účelu se použije. InterBase XE Server Edition je vhodná pro vícevrstvé aplikace škálovatelné až pro 64 procesorů.

InterBase XE Desktop Edition poskytuje levné a vysoce výkonné úložiště pro jednouživatelské aplikace. InterBase XE To Go Edition nabízí mimořádně paměťově nenáročné procesní možnosti správy dat perfektně vhodné pro zabudování do dnešních přenosných zařízení.

InterBase XE Developer Edition je součástí dodávky sady nástrojů Embarcadero RAD Studio XE, která obsahuje nástroje Delphi XE, C++Builder XE, Delphi Prism XE a RadPHP XE.

Článek ze dne 23. září 2010 - čtvrtek

Další články od Borland, s.r.o.