logo

DBArtisan pro databázi SQL Azure společnosti Microsoft, nový produkt od Embarcadero

Společnost Embarcadero představila zvláštní vydání nástroje DBArtisan for SQL Azure. Nástroj DBArtisan je administrační nástroj společnosti Embarcadero pro heterogenní databázová prostředí.

Možnost vytažení schémat databází a nástroje pro jejich migraci umožní organizacím rychleji nasazovat do provozu cloudové aplikace a přenášet některé nebo všechny ze stávajících databázových schémat SQL Serveru pod databázi SQL Azure, novou cloudovou relační databázovou službu společnosti Microsoft.

DBArtisan for SQL Azure se postará o základní databázovou administraci na úrovni schématu včetně správy objektů a možnosti jejich editace, možnost editace kódu SQL a zpřístupnění schémat, stejně tak jako nástroje pro převod dat z prostředí Microsoft SQL Server pod SQL Azure. Toto vydání produktu DBArtisan umožní podnikům vytvářet symetrické instalace využívající databázi SQL Azure na vlastních počítačích i v prostředí cloudů. Tím se sníží náklady na informační infrastrukturu a učité datové množiny se lépe zpřístupní uživatelům "zvenčí", tedy mimo podnikovou infrastrukturu.

"Jsme nadšeni, že produkt DBArtisan společnosti Embarcadero má jako cílovou platformu i Microsoft SQL Azure, první skutečně relační databázovou službu", říká pan David Campbell, technik oddělení obchodních platforem u společnosti Microsoft Corp. "DBArtisan for SQL Azure od Embarcadera ohromně zjednoduší a zrychlí migraci dat a procesy správy těm zákazníkům, kteří si přejí nasazovat do provozu cloudová řešení používající SQL Azure."

DBArtisan je nástroj pro administraci databází navržený tak, aby jejich správcům pomohl maximalizovat dostupnost, výkon a bezpečnost jejich databází. Důsledná a sjednocená podpora všech významných databázových platforem dovolí organizacím používat jediný nástroj na správu všech databází. Kromě systému Microsoft SQL Server podporuje DBArtisan ještě databáze IBM® DB2® for LUW, DB2 for z/OS® a DB2 for OS/390, MySQL®, Oracle® a Sybase®. Jako pro všechny nástroje Embarcadero i pro DBArtisan platí, že je též obsažen v sadě nástrojů Embarcadero® All-Access™.

Časově omezená zkušební verze tohoto zvláštního vydání, která obsahuje plné verze nástrojů DBArtisan Standard Edition for SQL Server a DBArtisan for SQL Azure, je zdarma k dispozici ke stažení.

Další články k tématům - azure - databází - DB2 - dbartisan - embarcadero - Microsoft - Server - SQL - David Campbell

Článek ze dne 19. dubna 2010 - pondělí

Další články od Borland, s.r.o.